18-24 ARALIK 2023 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

18/24 Aralık astrolojik gündem 

Yılın son Merkür retrosu..!

2023 yılını uğurlamaya hazırlanırken Merkür de Oğlak burcunda yılın son retrosunu yapmaya hazırlanıyor. Zihnin ve iletişimin gezegeni Merkür’ün 12 Aralık 2023’ te başlayan retrosu 23 Aralık’ta yay burcunda devam edip, 3 Ocak 2024 tarihinde sona erecek.

Merkür, iletişim biçimimiz, zihinsel yapımız, teknoloji, iletişim araçları, haberleşme, medya, basın, eğitim, ticaret, seyahat konularıyla ilgilidir. Mitolojide tanrıların habercisi Hermes olarak bilinir.

İletişim Sorunları: Merkür retrosu sırasında iletişimde anlaşmazlıklar, yanlış anlamalar ve iletişim araçlarındaki aksaklıklar ortaya çıkabilir. Özellikle yazılı iletişimde dikkatli olmak önemlidir.

Yanlış Anlaşılmalar: İfade edilen düşüncelerin yanlış anlaşılma olasılığı yüksektir. Kişiler arasında karışıklıklar ve karmaşa yaşanabilir.

Teknolojik Sorunlar: Bilgisayarlar, telefonlar ve diğer elektronik cihazlarla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Bu dönemde yeni teknolojik girişimde bulunmak  riskli olabilir.

Eski Konuların Gündeme Gelmesi:  çözümlenmemiş konuların tekrar gündeme gelebilir. Bu, ilişkilerde eski meselelerin yeniden ele alınmasına veya eski arkadaşlarla iletişime geçmeye işaret edebilir.

Yavaş İlerleme: Yeni projeler başlatmak veya önemli kararlar almak için uygun bir dönem değildir. İleriye gitmek yerine, mevcut durumu değerlendirmek daha iyidir.

Merkür retrosunun burçlara etkisini yazdım. ( yükselen burcunuzu okumayı unutmayın.)

Aşkta hesaplaşma zamanı. Hak eden hakkını alacak: KOÇ, ASLAN, YAY

Hazır ol! Bu kez devran senin için dönecek: İKİZLER, TERAZİ, KOVA

Olmasını canı gönülden dilediğin gerçek olacak: BOĞA, BAŞAK, OĞLAK

Aklındaki kişiyle kaderiniz baştan yazılacak: YENGEÇ, AKREP, BALIK 

18-24 ARALIK 2023 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

KOÇ / YÜKSELEN KOÇ

18/24 Aralık Koç burcu için astrolojik yorumlar şu şekildedir;

Retronun oğlak süreci 10.evinizde gerçekleşecek. 10.ev işinizi temsil eden ev. İşinizde yeni ve daha iyi bir sistem kurmak için geliştirmeniz gereken yerleri gösterebilir bu Merkür retrosu. Zamanında istediğiniz gibi olmamıştı bir şeyler? Oralarda eksikler neydi? Hangi noktalar hatalıydı? Bunları fark edebileceğiniz bir zaman. Bu farkındalık da bundan sonrası için bir yükselişin, kuvvetli bir büyümenin, daha çok üretimin, daha çok kazancın, başarıların kapısını açabilir yaşamınızda. Resmi konularda meşguliyetleriniz olabilir.  Özellikle Merkür retrosunda geçmişte kaçırdığınız fırsatları daha iyi kullanabilirsiniz, işler artabilir. Bir yoğunluk var. 

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 9.evinizde olacak. Burada eğitim, yayıncılık konuları var. Eğitmenlik yönünde bir adımınız olacaksa hazırlıklar artıyor. Bunun dışında genel anlamda rota belirlediğiniz konuların üzerinden geçmek, bu kez daha yüksek bir farkındalıkla geçmek, eksikleri tamamlamak, hedefleri güncellemek, güzergahı yenilemek gibi değişimler olabilir.                             

BOĞA / YÜKSELEN BOĞA 

18/24 Aralık tarihleri arasında Boğa burcu için astrolojik yorumlar şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 9.evinizde gerçekleşecek. Başka ülkelerle bağlantılı işleriniz, ticari anlaşmalarınız varsa, bu konular içinde resmi işleriniz olabilir bu dönemde. İthalat/ihracat mevzuatları ile, yönetmelikler ile, gümrük konuları ile, vergilendirme, beyanname konuları ile meşgul olabilirsiniz. Ticari işlerin yasal kısımlarıyla ilgilenebilirsiniz. Uzaklarla bağlantılı başvurularınız, kayıt işlemleriniz, evrak konularınız olabilir. Akademik hayatımızı simgeler ayrıca 9.ev. Oğlak burcu ise resmi konuları. Akademik hayatınızda resmi işlemleriniz olabilir. Oğlak burcu otorite figürlerini, yetki sahibi kimseleri simgeler. Özellikle retro sürecinde çalışmalarınızın üzerinden. 

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 8.evinizde olacak. Daha çok parasal konular var. Bir borcunuzu ödeyebilirsiniz. Hukuki bir kazanımınız olduysa, örneğin tazminat gibi bir hak edişiniz olduysa, bu parayı teslim alabilirsiniz. Bir hukuksal süreç tamamlanabilir. Bir parayı, bir hakkınızı alabilirsiniz.

 

İKİZLER / YÜKSELEN İKİZLER

18/24 Aralık tarihleri arasında ikizler burcu için burç yorumu şu şekildedir;

Retronun oğlak süreci 8.evinizde gerçekleşecek. Resmi ödemeler gündemde olabilir.  Sigorta, prim ödemeleri. Vergi ödemeleri. Devlet birimlerine ödemeler.  Bunlar dışında sizin hak edişleriniz olan paralar geçebilir elinize. Örneğin bir tazminat. 

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 7.evinizde olacak. Akademik bağlantılar, eski hocalarınız, eski okul arkadaşlarınız örneğin. Yeniden iletişim kuracağınız kişiler olabilir. Eğitimi ve akademiyi temsil ediyor yay burcu. Seyahat bir yay konusudur. Bir seyahatinizi erteleyebilir, bir planınızı değiştirebilirsiniz. Bir yolculuk içinde aksaklıklar da doğabilir. Merkür retrolarında olabiliyor böyle şeyler. 

 

YENGEÇ / YÜKSELEN YENGEÇ

18/24 Aralık tarihleri arasında yengeç burcu için burç yorumu şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 7.evinizde gerçekleşecek. İşinizde daha önce çalıştığınız kişilerle yeniden bağlantı kurabilirsiniz, tekrar çalışabileceğiniz, birlikte iş yapabileceğiniz bir dönem olabilir. İşinizde dönem sonu resmi işlemler olabilir. Devlet birimlerine dönem ödemeleriniz olabilir. 7.ev insan ilişkilerimiz içindeki halimizle, tavrımızla ilgili. İlişki içinde kendimizi nasıl konumlandırdığımız, alma verme dengesi. İnsan ilişkileriniz içinde bazı kişilerle iletişiminiz bitirebilir, hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Sizin bunu yaptığınız kişiler varsa, aynı şekilde önünüze gelebilir bu karmalar. 

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 6.evinizde olacak. Günlük düzeniniz, rutinleriniz içinde ara vermeniz gereken şeyler olabilir. Bunun nedeni bir yer değişikliği olabilir. Yolculukları simgeler yay burcu. Yolculuklarda valizinize, bilet işlemlerinize dikkat edin. Merkür retrosunun gazabına uğramayın.

 

ASLAN / YÜKSELEN ASLAN

18/24 Aralık tarihleri arasında Aslan burcu için burç yorumu şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 6.evinizde gerçekleşecek. Karmik bir ev burası. 6.ev geçişlerinde, özellikle retrolarda karmaların karşılıkları önümüze gelebilir. Başkalarından fazla aldığınız, hakkınız olmadığınız halde aldığınız şeyler olduysa, şimdi birileri gelip o şeyleri alabilir sizden. 

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 5.evinizde olacak. Bir hobinize dönebilirsiniz. Spora ara verdiyseniz spora dönebilirsiniz.

 

BAŞAK / YÜKSELEN BAŞAK

18/24 Aralık tarihleri arasında Başak burcu için burç yorumu şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 5.evinizde gerçekleşecek. İşinizde şimdiye dek yeterince duyurmadığınız, tanıtmadığınız işleri daha iyi, daha stratejik reklam çalışmalarıyla görünür hale getirebilirsiniz.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 4.evinizde olacak. Yaşadığınız yeri,  simgeliyor. Yay burcu ise uzakları. Bir seyahatiniz, bir tatiliniz olabilir. Bir yakınızın yanına gidebilirsiniz. Bir süre yanında kalacak olabilirsiniz. Bir başka şehir de olabilir bu, bir başka ülke de olabilir. Bir süre için başka bir yerde olabilirsiniz. Size, yanınıza gelecek olanlar da olabilir. Akrabalarınızı, dostlarınızı misafir edebilirsiniz.

 

TERAZİ / YÜKSELEN TERAZİ

18/24 Aralık tarihleri arasında Terazi burcu için burç yorumları şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 4.evinizde gerçekleşecek. Evinizi düzlemek isteyeceğiniz bir zaman. Aile büyüklerini misafir etme, onların bakımı gibi konularınız da olabilir. Evinizi, eşyalarınızı yenileyebileceğiniz, bir şeylerin yenisini alabileceğiniz bir dönem. Tamirle, bakım ve onarımla uğraşacaksınız.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 3.evinizde olacak. Uzaklarla gönderi, kargo işleriniz olabilir. İşinizde transfer, lojistik, nakliye, taşımacılık konularında düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. 

 

AKREP / YÜKSELEN AKREP 

18/24 Aralık tarihleri arasında Akrep burcu için burç yorumu şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 3.evinizde gerçekleşecek. 3.ev iletişimin evi. Bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Özellikle okul arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş yıllardan komşularınızla da karşılaşabilirsiniz. İletişim problemleri yaşanabilirsiniz. Kendimizi doğru şekilde ifade etmemiz, söylediklerimizin anlaşılır olması, doğru ve anlaşılacak şekilde konuşuyor olmamız önemli olacaktır.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 2.evinizde olacak. Paranın evinde. Yay burcu ise uzak yerlerin, başka şehirlerin, ülkelerin temsilcisi. Uzaklardan para transferinde aksamalar yaşanabilir. Gelecek paralar vaktinde gelmeyebilir. Parasal konularda temkinli hareket etmek gerekiyor. Bir süredir varolan ve tamamlanmayan konular tamamlanabilir. Daha önce  verdiğiniz para geri gelebilir.

 

YAY / YÜKSELEN YAY

18/24 Aralık tarihleri arasında Yay burcu için burç yorumu şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 2.evinizde gerçekleşecek. Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem. 2.ev paranın evidir. Parasal her tür konuda dikkatli olmanız iyi olur. Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi. İşinizde hesaplama yaptığınızda üzerinden geçmek, kontrol etmek gibi. Bankacılık işlemlerinde daha dikkatli olmak gibi gibi… 

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 1.evinizde olacak. Merkür burada çok şeyi değiştirebilir. Değişen fikirleriniz olabilir. Daha önce göremediklerinizi görmek. Fark etmediklerinizi fark etmek. Daha gerçekçi olmak. İnsan ilişkileriniz içinde iletişim problemleri de olabilir zaman zaman. Sistem hep aynı yerlerden hata veriyor olabilir. Hayat tekrarlayan deneyimlerle bazı insanların, bazı ortamların aslında size uygun olmadığını göstermeye çalışıyor .

 

OĞLAK / YÜKSELEN OĞLAK

18/24 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcu için burç yorumu şu şekildedir:

Bu retro etkisini önemli bir yerden, 1.evinizde gerçekleşecek. 
karakterimizi, düşüncelerimizi, bakış açılarımızı, tercihlerimizi, kendimizle ilişkimizi, yaşamla kurduğumuz ilişkiyi doğru analiz etme fırsatı olabilir.
23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 12.evinizde olacak. Kişisel sınırlarımızı, benlik alanımızı, değerlerimizi korumaya almamız gerekebilir. Bunun uyarısını, hatırlatmasını yapar.

İşte sizin için de böyle bir vakit. İlişkiler değişiyor. Kendinizle ilişkiniz. Hayatla ilişkiniz. İnsanlarla ilişkiniz değişiyor. Yenileniyorsunuz

 

KOVA / YÜKSELEN KOVA 

18/24 Aralık tarihleri arasında Kova burcu için burç yorumu şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 12.evinizde gerçekleşecek. İşinizde kaçırdığınız, kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatlar yeniden önünüze gelebilir. Bu kez çok daha iyi değerlendirebilirsiniz. Yeniden irtibat kuracağınız kişiler olabilir.  

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 11.evinizde olacak. Sosyal hayatınızı elden geçirebilirsiniz. Arkadaşlıklarınızı, sosyal ortamlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Size iyi gelmeyenlerle, denginiz olmayanlarla yolunuzu ayırabilirsiniz.

 

BALIK / YÜKSELEN BALIK

18/24 Aralık tarihleri arasında Balık burcu için burç yorumu şu şekildedir: 

Retronun oğlak süreci 11.evinizde gerçekleşecek. Sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınızla takımın parçası olmayı anlatan konular gündem olabilir.  Yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar yaşanabilir. Dijital platformlar, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar.. Bu sistemler içinde teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman.  

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 10.evinizde olacak. Vize, pasaport başvuruları sonuçlanabilir. Bir süredir niyet edip de yapamadığınız seyahatleri yapabilirsiniz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.