18-24 MART 2024 HAFTASI HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

18/24 Mart Haftası Astroloji Gündemi:

GÜNEŞ: 20 Mart’a kadar balık burcunda.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor. Dolayısıyla Güneş 'in Koç burcuna geçişiyle, kendimize çok daha iyi bakmaya başlayabiliriz. Bedenimizi arındıracak şeyler yapabiliriz. Daha sağlıklı bir beslenme düzenine geçebiliriz. Güneş’in Koç burcuna yerleşmesiyle birlikte artık ilkbahara kavuşuyoruz.

Sevgili Koç, Zodyak ‘ın ilk cocukları doğum gününüz kutlu olsun. 

MARS: 23 Mart’a kadar kova burcunda.

23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor.

Mars balık burcundayken cinsellik, romantizmden ve duygusal yakınlıktan bağımsız düşünülemez. Seks derin tutkulu erotik ve anlamlı bir eylem olmalıdır. Suda yürümek gibi, suyun altında gizlenenlere merak duymak gibi. Gerçek romantikler için beklenen enerji! Sizi mutlu eden şeylerin, hayallerinizin peşinden gitmeye karar verebilirsiniz. Ya aşktan sarhoş olur ya da sarhoşken aşka düşebilirsiniz.

 

18-24 MART 2024 HAFTASI HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

 

KOÇ / YÜKSELEN KOÇ

Koç burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu şekildedir; Planladıklarınızı gerçekleştirmek için çok güzel bir destek var bu hafta gökyüzünde. Üzerinizdeki tozları atacağınız, yerinizden doğrulup hareketleneceğiniz, son zamanlarda düzeniniz nerelerde dağıldıysa, şimdi oraları toparlama zamanı.. Yaşamınıza düzen getirmek, çeki düzen vermek istediğiniz zaman. Görünür alana çıkıyorsunuz artık. Hazırladığınız çalışmalar, projeler varsa, duyuracağınız, tanıtımını yapacaklarınız varsa, başlayacağınız, başlatacaklarınız varsa en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Geçmişe objektif gözle bakacağınızda bir zaman. Kendinizi suçlamadan. Hataları başkasına da yüklemeden. Çok hedefiniz var. Çok planınız var. Zihniniz yaşamak istediğiniz şeyler, yeni fikirlerle dolu. Hesaplaşmanızı yapın geçmişi geçmişte bırakın. Hedeflediğimiz, yapmayı, istediklerinize odaklanarak başarabilirsiniz. Esnetin  vücudunuzu. Atın duygusal atıkları. Sporunuzu yapın. Mars’ın 12.ev zamanlarında enerjiniz düşebilir, motivasyonunuzu düşürmeyin bu geçici bir enerji.

 

BOĞA / YÜKSELEN BOĞA 

Boğa burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu şekildedir; Yenilikleri hazırlandığınız, yeni girişimler için planlamalarınızı ve hazırlıklarınızı yaptığınız bir hafta. Yeni ortamlara girebilirsiniz. Bunlar yeni yeni bağlantılar getirebilir.. İşinizde daha çok insan size ulaşabilir. Daha görünür olabilirsiniz. Daha çok kişiyle iş yapabilirsiniz. Yapılacak işleri kalan kişilerle paylaşmanız gerekebilir. Bu da iş yükünüzü artırabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir. İş değiştirenler olabilir. İşinizde ya da sosyal hayatınızda arkadaş gruplarınız içinde bu zamana kadar haberdar olmadığınız bazı durumları öğrenebilirsiniz. Birileri doğru olmayan, iyi olmayan, etik olmayan bir şeyler yapmış olabilirler ve bunlar görünür hale gelebilir. Bununla beraber çevrelerinizde elemeler yapabileceğiniz bir ‘sosyal temizlik’ dönemi diyebilirim.

 

İKİZLER / YÜKSELEN İKİZLER 

İkizler burcu 18/24 Mart Haftası yorumum şu şekildedir; Kişisel anlamda da dost çevreleri içinde güzel zamanlar geçirebileceğiniz bir dönem. Yeni projeler, yeni girişimler için yapacağınız hazırlıklar olabilir. Aile büyükleriyle ilgili sorumluluklarınız da olabilir. Onların ihtiyaçları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Girişim enerjisi, hareket isteği, girişimler için destekleyici bir enerji var. Yaşam çerçeveniz, düzeniniz, nasıl bir hayatım olduğuyla, işiniz, kariyeriniz, ünvanlarınız, imajınız, toplum önündeki duruşunuz, hayatınızda sahip olduklarınızla ilgili düşünmeye başlayabilirsiniz. Kendi işini kurma hazırlığında olanlar için iyi bir zaman. Girişim enerjisiniz, hareket isteğiniz artabilir. Girişimler için destekleyici bir enerji var.

 

YENGEÇ / YÜKSELEN YENGEÇ  

Yengeç burcu 18/24 Mart Haftası  burç yorumum şu şekildedir; Çalışma hayatınızda yapılacak işleriniz artabilir.  Kendi işinize sahipseniz, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymanız, düzene sokmanız gerekenlerle, meşgul olunduğumuz bir hafta olabilir. İş değil sadece konu. Aile büyüklerimiz için yapmamız, ilgilenmemiz gerekenlerde olabilir. Resmi konular  yasal işlemler de gündeminizde olabilir. Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz. Konu içinde tıkanmış noktalar çözülebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken konular olabilir. Akademik konular, yüksek öğrenim. Eğitim, basın, yayıncılık. Seyahatler, uzaklara yolculuklar, uzaklardaki sevdiklerinizle ilgili konular. Geziler, keşifler. Uluslararası ticari faaliyetler, yurt dışı bağlantılı işler, yurt dışı para transferleri, şehirlerarası taşımacılık, lojistik konuları da gündeminiz olabilir.

 

ASLAN / YÜKSELEN ASLAN

Aslan burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu  şekildedir; Yurt dışı bağlantılı/şehirlerarası konular, seyahatler, uzun yolculuklar, uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınız, flört veya birlikteliklerinizle ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, akademik çalışmalar gündemleriniz olabilir. Niyetler, planlar, girişimler olabilir. Öğrenci ya da akademisyen iseniz tez, makale, araştırma çalışmalarınız  ilerleyebilir. İlgi alanlarınızda kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir ya da aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki sevdiklerinizle haberleşmeleriniz sıklaşabilir. Gidiş gelişler olabilir. Yer değiştirecek olanlar olabilir. Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Kendinizi kültürel ve entelektüel anlamda besleyecek yeni alanlar, yeni kaynaklar keşfedebilirsiniz. Bilincin yükseldiği, hayatla ilgili farkındalığın arttığı zamanlar. Paraya dair konular, yasal boyutu olan paralar, devlet birimlerine olan ödemeler, vergi, sigorta, sigorta primi, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi konular ve bu yönde gündemde hareketlenmeler yaşanabilir. Yeni girişimler de olabilir.  Alım satım planları varsa bunları gerçekleşebilir. Para, mülkler, hak edilmiş yasal paralar, devlet birimlerine ödemeler, resmi işlemler, bunların ödemeleri gibi senaryolar gerçekleşebilir.

 

BAŞAK / YÜKSELEN BAŞAK

Başak burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu  şekildedir; Finansal konular, özellikle ödemelerle, borçlarla ilgili gündemler ile ilgilenebilirsiniz bu hafta. Bir yatırım ya da büyük bir alışverişiniz için, ihtiyacınız için kredi planınız varsa, kredi alabilirsiniz. Şu ana dek kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İhtimalleri yenilik ve başlangıç enerjisi üzerinden değerlendirebiliriz. Maddi varlıklarınızı büyütmek, harcamalarınızın ötesine geçebilmek, biriktirebilmek için yapacağınız yenilikler olabilir. Kazançlarınızı büyütmeye odaklanabilirsiniz. Başkalarından gelecek bir maddi kaynak olabilir. Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda süreçleri olanlar, istediklerinizi elde edebilirsiniz. İşinizde iş birlikleri, anlaşmalar yapabileceğiniz kişiler olabilir. Değerlendirebileceğiniz güzel teklifler gelebilir. Bir alanda bir eğitime başlayabilirsiniz. Bire bir ders alacağınız, koçluk alacağınız bir konu olabilir. İş hayatınızda, sosyal hayatınızda, genel olarak ilişkilerin, bağlantıların, iletişimlerin artabileceği bir dönem. 

 

TERAZİ / YÜKSELEN TERAZİ

Terazi burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu şekildedir; İlişkileriniz, hayatınızda kimlerle nasıl bir bağ içinde olduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz bu haftaki gündeminiz olabilir. İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz. Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, ahbaplıklar, ortaklıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz. Bitireceğiniz ilişkiler de olabilir. Bir şeyleri onarmak, yapılandırmak da isteyebilirsiniz. Yeni bağlantılar, bir başlangıç enerjiside var.. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. Bir alanda danışmanlık alabilirsiniz. Bir eğitime başlayabilirsiniz. Bireysel olarak ilerlemekte zorlandığınız bir konuda bilirkişi ile çalışmak isteyebilirsiniz. İlişkileri düzenleme zamanı. Çalışma hayatı, görevler, rutinler, sorumluluklar, ayrıca sağlık gibi temalar da ön planda. İşinizde görev tanımınıza eklenecekler olabilir. Yeni sorumluluk alanları doğabilir. Bağışıklığınızı yüksek tutacak şekilde beslenme düzeninize, uykunuza dikkat. Artan tempo, bedensel enerjinizi düşürebilir. Spor yapıyorsanız da ; daha sistemli, daha odaklı, daha düzenli ilerlemeniz gerekebilir.. Günlerinizi düzenlemek, iş düzenini oluşturmak, bir düzen oluşturmak, bedeniniz için iyi şeyler yapmak, bedeninizi, zihninizi, ruhsal/mental sağlığınıza önem vereceğiniz zamanlar.

 

AKREP / YÜKSELEN AKREP 

Akrep burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu şekildedir; Çalışma hayatınızla, işinizle ilgili konular ön planda, önde olacaktır. Günlük düzen, rutinler, görevler, görev paylaşımları, işleyişte neyin nasıl yapıldığı, sizin sorumluluk alanlarınız ile ilgili düzenlemeler, değişimler olabilir. Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir.  Eviniz için yardım alacağınız yeni kişiler olabilir. Eğlence, yaratıcılık, hobiler, spor, sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Çocuklarınız için planlayacağınız, başlatacaklarınız olabilir. Bir kursa, sanatsal bir etkinliğe, bir spor eğitimine başlayabilirler. Siz de kendinize yeni bir alan açabilirsiniz. Sizi şarj edecek, deşarj edecek, enerjinizi değiştirecek bir şeylere başlayabilirsiniz. SPA’ya gitmek, masaj yaptırmak, bakımlar yaptırmak istiyorsanız yaptırabilirsiniz. Bundan sonra düzenli olarak gideceğiniz yerler olabilir. 

 

YAY / YÜKSELEN YAY

Yay burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu şekildedir; Hobiler, sanatsal konular, eğlenceler, sportif faaliyetler, keyifli aktiviteler, keyif aldığımız için meşgul olduğumuz zamanlar olabilir. Sevdiğiniz, istediğiniz konularda daha çok vakit geçirebilirsiniz. Bunlar enerjinizi yenilemenize yardımcı olacaktır. İlk defa deneyimleyeceğiniz şeyler de olabilir. Bir heyecan, bir macera isteği de olabilir. Sporda, sanatsal konularda başlangıçlarınız olabilir. Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir. Yeni adımlar atabilirler hedefleri, hayalleri için. Zihinsel odağınız daha çok geçmişte olabilir. Aile köklerinize, aile büyüklerinize olan kızgınlıklarınız, çocukluğunuzda yaşadığınız zorlanmalar, anne ve babanızın eksik/yanlış yaptığını düşündüğünüz şeyler daha çok yüzeye çıkabilir. Daha çok aklınıza gelebilir. Bu da ruhsal anlamda bir zorlanma yaratabilir. Geçmişi değiştiremeyiz ama dönüştürebiliriz. Bunu da bugünün aklı, bilinci ve vizyonuyla geçmişi yeniden okuyarak yapabiliriz. Hangi şey ne için yaşandı, neye hizmet etti, bugünkü halinizin hangi kısmını oluşturdu gibi konulara takılabiliriz. Yaşanan dersi alıp yolumuza devam edebilirsiniz.. 

 

OĞLAK / YÜKSELEN OĞLAK

Oğlak burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu şekildedir; aile içi konular gündeminizde olabilir. Evinizde bir bahar temizliği yapmak isteyebilirsiniz. Belki boyanızı yenilersiniz, belki eşyalarınızı. Belki odalarınızın düzenini… Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman. Bir yerleşim, yer değişikliği konusu varsa konu ilerleyebilir, tamamlanabilir. Taşınmak isteyenler, bu transit döneminde taşınabilirler. Ailenizin yaşamında başlayacak yeni başlangıçlar olabilir. İletişim, satış, pazarlama, reklam, e-ticaret, online faaliyetler, sosyal medya, eğitmenlik, danışmanlık gibi temaları var bu hafta. Mevcut hali ile tam olarak memnuniyet yaratmayan durumları iyileştirmek için yeni şeyler deneyebilirsiniz. Efor, enerji, çaba, deneme, girişim, enerjiniz daha çok bu konulara akabilir. Enerji, hareket, canlanma. İletişimlerde nezaketinizi korumakta zorlanabilirsiniz kimi zaman. Davranışlarımız, sözlerimiz bizi temsil eder. Öyleyse güzel olsun davranışlarımız. Kelimelerimizi siz yönetin.

 

KOVA / YÜKSELEN KOVA  

Kova burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu şekildedir; İletişim trafiğimiz, yaptığımız yazışmalar, konuşmalar, görüşmeler, toplantılar, mailler, mesajlar, aynı  zamanda yakın çevremiz diyaloglarınız, irtibatınız, görüşmeleriniz, konuşmalarınız artabilir. İşinizde toplantılar, arkadaşlarınızla buluşmalarınız artabilir. Bu kişilerle iletişimler de artacaktır. Onlarla ilgili konular daha ön planda olabilir. Yakın çevreniz içinde hareketli bir zaman.  Bir üyelik ücreti, spor malzemesi, giysisi gibi alışverişleriniz olabilir. Sağlığınızı, bağışıklığınızı güçlendirmek için yapacaklarınız olabilir. Bedeni iyi etmek, bedensel kuvveti artırmak, enerjik uyanmak, daha iyi, daha zinde hissetmek istiyor olabilirsiniz. Odağınız bu konular olabilir bu hafta.

 

BALIK / YÜKSELEN BALIK 

Balık burcu 18/24 Mart Haftası burç yorumum şu şekildedir; Dağıldığın, kontrolden çıktığını düşündüklerini derleyip, toparlama zamanı. “Neler yapabilirim?” Diye sorabilirsin kendine. Maddi konularda fırsat zamanı sizin için. Kazançlarınızın artabileceği, ödemelerinizi daha kolay yapabileceğiniz, bir süredir satın almak istediğiniz, bütçe yaratmaya çalıştıklarınız varsa, o alışverişlerinizi yapabileceğiniz, maddi açıdan şanslı bir zaman. Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı. Ancak hırsa kapılmadan ilerlemeniz önemli olacaktır. Kendinize fazla yüklenmeden ilerlemeniz önemli. Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olmanız gerekebilir. Dingin ve kontrollü olmak, öyle ilerlemek gerekiyor. Spora başlamak için çok güzel bir zaman olduğunu da net.. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Spor mutlaka olmalı hayatımızda, günlerimizin içinde.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.