22-28 NİSAN 2024 HAFTASI HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

22/ 28 Nisan Haftası Astroloji Gündemi:

Sevgili okuyucularım…

Merkür: 24-26 Nisan arasında durağan konumda. Nisan ayı Merkür’ün retroda olduğu bir aydı. Retro koç burcunun 27 derecesinde başladı, 16 derecesinde tamamlanıyor. 

Nihayet bir Merkür retrosunun daha sonuna geldik. Artık iletişim hızlanıyor. Elektronik eşyalar satın alabilirsiniz. Geri dönen eskilere veda zamanı.

24 Nisan: Akrep Burcunda Dolunay  : (Ay 4° Akrep, Güneş 4° Boğa) Dolunay, evrende gizemli ve güçlü bir enerji olarak kabul edilir. Ay'ın tam olarak ışıldadığı bu dönemde, doğanın ve insanların üzerindeki etkileri derinden hissedilir. Tamamlanma, bitiş ve sonla ilgilidir.

Dolunay enerjisi özellikle gizli konuların açığa çıkmasına neden olur. Kişisel farkındalıkta etkileri bulunur. 

Dolunay’ın Akrep burcunda olması ise; dönüştürücü bir etkiye sahip, Tutkularınızı keşfedebilir, duygularınızın derinine inebilir ve gizemli olayları araştırmaya başlayabilirsiniz. Artık size hizmet etmeyen her duygudan, inançtan, düşünceden arınmalısınız.

Plutonik bir Dolunay. Pluto’nun Dolunay olması Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Bir şeylerin sonlanacağı, biteceğini anlatır. Düzenler değişecek, belki de yıkılacak ve yeniden yenilenecek gibi bir etkisi var. Boğa-akrep aksında olması ise; bize bu değişim ve dönüşümün para ile ilgili olduğunu söylüyor. Paranın burçlarıdır boğa ve akrep.

Pluto’nun Dolunay’a uyumsuz açıları, parasal bir konunun sorun yaratabileceğini söylüyor.

Dolunay yakınındaki günlerde bir ödeme konusu, ödemenin tutarını denkleştirme konusu, bir borç, bir kredi, kredi kartı konusu veya ameliyat gibi konularda para harcamak gibi bir senaryoda olabilir.

Dolunay burç ve eve bağlı olarak kişinin geleceği üzerine yorumlar sağlar. Peki Akrep Burcu Dolunay’ının burcuna etkisi ne olacak ?  Yorumları okuyalım sevgili okuyucum…

 

22-28 NİSAN 2024 HAFTASI HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

 (Yükselen burcunuzu okumayı unutmayınız.)

KOÇ / YÜKSELEN KOÇ

Koç burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir;  24 Nisan Akrep burcu Dolunay’ı 8. evinizde gerçekleşecek. Bir ödeme veya borç konusu gündeme gelebilir. Alacaklarınız, zamanında elinize geçmeyebilir. Bu konu stres ve gerginlik yaratabilir. 

BOĞA / YÜKSELEN BOĞA 

Boğa burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’da karşıt burcunuzdaki Dolunay 7. evinizde gerçekleşecek. Evlilik, ilişki ve ortaklıklara dair bir karar verebilirsiniz. Eş/partnerin hayatında önemli bir konu gündeme gelebilir. Boğa-Akrep hattında gerçekleşiyor. O yüzden parasal bir konu getirebilir. Eşin parayla ilgili bir gündemi olabilir. Ortaklı ticari işlerde, kazançların paylaşımında krizli bir durum olabilir. Borç alma verme konuları sorun yaratabilir. Maddi konularda hukuksal süreçler içinde olanlar, bir tazminat konusu, bir mal paylaşımı konusu, ortaklı bir işin devri/satışı, vb konusu olanlar biraz gerilebilir ve hak aramak zorunda kalabilirsiniz. Bir sonuç olacaksa, belki istenenden biraz farklı bir sonuç olabilir.

İKİZLER/ YÜKSELEN İKİZLER 

İkizler burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 6. evinizde. İş veya sağlığa dair önemli bir gelişme söz konusu olacaktır. Yeni bir iş veya proje teklifi alabilir, işten ayrılabilir, işinizi değiştirebilirsiniz. Bir sağlık konusu, bedensel bir zorlama, bir ağrı, bir yerini bir yere vurma, çarpma, düşme, incinme, vb şeyler olabilir. Daha çok dikkat edin kendinize. Sağlık harcamaları  olabilir. Yaşam kalitesini artırmak için bir işlem yaptırmak isteyebilirsiniz. Bir konu için doktora görünmek isteyebilirsiniz.

YENGEÇ / YÜKSELEN YENGEÇ

Yengeç burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 5.evinizde gerçekleşecek. Yeni bir aşk kapınızı çalabilir, evliyseniz çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz, borsa gibi riskli yatırımlarda ise dikkatli olmak gerekiyor. Bir flört, görüştünüz biri, sizin için özel olan tanımaya çalıştığınız biri varsa, o flört içinde keyfinizi de kaçırabilir.

Görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.

Keyfi bir alışveriş olabilir, bütçenin üstüne çıkmak sorun yaratabilir. Temkinli olmakta fayda var.

ASLAN / YÜKSELEN ASLAN

Aslan burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 4. evinizde gerçekleşecek. Aileniz veya eve dair önemli bir konu gündeme gelebilir. Aile evine taşınabilir veya aile büyüklerinizle taşınabilirsiniz veya ilgilenmeniz gerekebilir. Boğa-akrep aksında olması parayı da anlatır. Pluto’nun Dolunay’a uyumsuz açıları, parasal bir konunun sorun yaratabileceğini söylüyor. Dolunay yakınındaki günlerde bir ödeme konusu, ödemenin tutarını konusu, bir borç, bir kredi, kredi kartı konusu olabilir. Aile içinde yardımlaşarak çözebilirsiniz. Birbirinize yardımcı olmanız gerekebilir.

BAŞAK / YÜKSELEN BAŞAK 

Başak burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 3. evinizde gerçekleşecek. Yakın çevreniz, kardeşler ve kuzenlerinizle ilgilenebilir, bir sözleşme imzalayabilir, kısa bir seyahate çıkabilirsiniz. Kardeşler arasında, yakın akrabalar içinde bir borç alma verme, bir gelirin (kira geliri, hasat geliri, ailenin ortak kaynakları, vb), bir alım satım konusu olabilir.

Sorunlu bir gündem Birileri haksızlık yaşanabilir.

Yakın çevre içinde bir para konusu var gibi.

Ameliyat, cerrahi operasyon ihtimalleri burada da var. Kardeşlerden biri ya da bir yakınınız bir ameliyat olabilir.

TERAZİ / YÜKSELEN TERAZİ 

Terazi burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 2. evinizde gerçekleşecek.  Para alanınızda gerçekleşen dolunayda para ile ilgili konularda önemli bir karar almanız söz konusu, harcamalara dikkat etmeniz gerekebilir. 

Planlamadığınız bir harcama olabilir. Bir ödeme konusuna gerilebilirsiniz. Bir alacak verecek, borç alma verme, bir kredi/kredi kartı konusu olabilir. Aile içinde bir para konusu stres yaratabilir, aileniz için yapacağınız bir harcama olabilir. Evle ilgili bir masraf da olasılıklar içinde.

AKREP/ YÜKSELEN AKREP

Akrep burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 1. evinizde. Dolunayla daha çok bitişlerle ilgilidir. Önemli farkındalıklar yaşarız. Bu bana ders oldu diyeceğimiz şeyler olur ve bir şeylerin farkına varırız. Yanlışlardan döneriz. Doğru yönü buluruz. Hatalı davrandığınız, yanlış bakış açılarında olduğunuz zamanlardan karmik karşılık gelebilir. Hayat neyi sonlandırmanızı, neyi bir daha yapmamanızı istiyor. Para konusunda krizli bir durum yaşanabilir. Bir borç alma verme, bir alacağın taksili, bir ödeme bir bankacılık konusu, bir kredi gibi. Birikmiş bir kredi kartı boru, devlet birimlerine borçlar, vergi, sigorta, prim ödemeleri, tazminat, nafaka, mal paylaşımları vb. Yasal bir para. Yasal bir ödeme. Hukuki konular. Devlet birimleriyle bağlantılı parasal konu da olabilir. Aile bireyleri ile ilgilenmeniz gerekebilir, eve dair konularda değişimi kabul etmek söz konusu olabilir, örneğin taşınabilirsiniz. 

YAY / YÜKSELEN YAY

Yay burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 12. evinizde. Kadersel bir olay yaşayabilirsiniz. Kendinize dair yüzleşmekten kaçındığınız bir şeyi fark edebilirsiniz ya da sizden saklanan bir gerçeği öğrenebilirsiniz. Sizi yormuş, aşağı çekmiş, enerjinizi eksiltmiş olaylar olmuş olabilir.

Artık bitsin, gitsin. Ben bu şeyi/kişiyi/konuyu artık hayatımda istemiyorum’ dediğiniz bir şey olabilir.

Akrep dolunayı olduğu için bir para, bir ödeme konusu ihtimaller dahilinde. Bir şeyi koparıp atmak. Yaşamınızdan çıkarmak. Sonlandırmak. Bir defteri kapatmak. Bir konuyu bitirmek. Cesaretle sorumluk alıp irade gösterip sonlandırmak. Gereğini yapmak. 

Yaşamınıza sahip çıkmanızı istiyor Dolunay sizden. Güzel şeylerin olması için, iyi şeylere yer açmak için ‘iyi olmayanları, iyiliğine olmayanları hayatından çıkar’ diyor.

OĞLAK / YÜKSELEN OĞLAK 

Oğlak burcu 22/28Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 11. evinizde gerçekleşiyor. Etkinliklere katılabilir, sosyal hayatınızda ve arkadaş çevrenizde değişim yaşayabilirsiniz. 

Özellikle bir para ihtiyacı, bir borç, bir ödeme konusu, yatırılması gereken bir kredi, kredi kartı ödemesi, vb durumlar olabilir bir arkadaşınızın ve ona yardımcı olabilirsiniz. Sizden borç almış olabilir. Ödeyeceğini söylediği vakitte ödeyemeyebilir. Bu da sizin bütçenizin, planlarınızın bozulmasına neden olabilir.

Paramızı kendimizi koruyacak şekilde kullanmamız gerekiyor. Bir arkadaşınızla bir yatırıma girmiş olabilirsiniz. Arkadaş grupları içinde bir şey önerilmiş olabilir, katılmış olabilirsiniz. Bilmeden, araştırmadan girmemek gerekiyor yatırım konularına. Burada ders niteliğinde bir deneyim var gibi.

KOVA / YÜKSELEN KOVA

Kova burcu 22/28Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 10. evinizde gerçekleşiyor. İşe dair bir önemli bir gelişme yaşayabilir, boşanma, evlilik gibi konular gündeme gelebilir. Başkalarını yönetme isteğini sınırlara girmek, hükmetme isteği olabilir. Size üzerinizde bir otorite gibi davranan, sınırlarınıza saygı duymayan birine haddini bildirebilirsiniz.

Üzerinizde güç oluşturmaya çalışan birini dışarı çıkabilirsiniz mesela. Tavrınızı, duruşunuzu gösterebilirsiniz. Siz böyle şeyler yapıyorsanız, aynı şekilde karşılığı gelebilir. Resmi ödemeler olabilir. Aile içinde devlet birimlerine, bankalara yapılması gereken ödemeler olabilir.

BALIK / YÜKSELEN BALIK 

Balık burcu 22/28 Nisan Haftası  burç yorumum şu şekildedir; 24 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı 9. evinizde gerçekleşiyor. Yurtdışı bağlantılı konular, seyahat ve eğitim süreçleri, sınavlar, uzaklarda yaşayan akrabalarınızla ilgili durumlar veya hukuki konularda tamamlanma yaşayabilirsiniz. Bu alanlarda kadersel gelişmelere açıksınız. Medya ve iletişime dair bir proje de gündeme gelebilir. Kardeş, kuzen veya yakın çevrenizden biri ile; para konusu, bir ödeme konusu stres yaratabilir. Yurtdışından gelecek bir para konusu olabilir. Sizin uzaklara göndereceğiniz bir para konusu var gibi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.