7 AĞUSTOS DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ İZLENİMLERİM...

15 Temmuz gecesi Fetö terör örgütü tarafından yapılan kalkışma girişimi ve bu girişim sırasında hayatını kaybeden şehitlerimiz için yapılan özel mitinge sanat dünyasının dışında TV ve sinema yıldızları, sunucular, futbol adamları , müzik yapımcıları , internet fenomenleri de katıldılar.

Yapımcı arkadaşlarımız Polat Yağcı ile Samsun Demir müzik dünyasını bir araya getirmek ve hepimizi davet götürmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiler .

Katılma mecburiyeti olmayan Demokrasi ve Şehitler mitingine icabet edenlerin sayısı o kadar çoktu ki Demokrasi ve Şehitlerimize sahip çıkmak adına müthiş sevindiriciydi. Ben kendi hesabıma bu mitinge severek koşa koşa gittim.

Toplanma yeri Kuruçeşme trafik otoparkındaydı..

Belirtilen saatte sanatçı dostlar oradaydı. Herzaman olduğu gibi cıvıl cıvıldılar. Gayet güzel sanatcı şıklığına yaraşır biçimde giyinip süslenmişlerdi.

Bayraklarla süslü Semiramis gemisine hep beraber geçtik. Orhan Gencebay,  Sevim Emre, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Zerrin Özer, Sibel Turnagöl, Esra Erol, Umut Kuzey,  Çelik,  Kıraç, Belkıs Akkale,  Fettah Can,Yonca Evcimik,  Elif Aktuğ,  "Safiye Soyman"oğlu rahatsız olduğu için gelememişti. Ama Faik abi kırmızı beyaz giyinip gelmiş. Elif Kaya, Ahmet Koç,  Gece Yolcuları,  Ömür Gedik,  Şenol İpek, Vatan Şaşmaz,  Burcu Esmersoy,  Davut Güloğlu, Hopdedik Ayhan, Habil Ceylan , Kıvanç Tatlıtuğ,  Kenan İmirzalıoğlu, Halit Ergenç , Bergüzar Korel, Şahin Özer, Mustafa Topaloğlu, Tuğba Ekinci, Emel Müftüoğlu , İsmail YK,  Ayhan Aşan, Alişan , Hande Yener, İrem Derici,  Tanju Çolak, Türkü, Zara, Songül Karlı,  Aşkım Kapışmak,  Yavuz Bingöl, Altay, Güler Işık , Alpay Öcalan, Latif Doğan, Ahmet Selçuk İlkan , Sami Aksu, Turabi, Seren Serengil, Hakan Akkaya, İvana Sert, Sami Levi, Tarık Mengüç, Ve ismini sayamadığım neredeyse 300 kişilik büyük bir topluluk severek isteyerek ordaydı. Sosyal medyada bazıları tarafından hepimizin gösteriş olsun diye oraya geldiğimiz yazıldı.

Şunu hepimiz çok iyi biliyorduk ki bu günkü miting siyasetler üstü çok büyük bir olaydı.

Bunun bir parçası olmamız için bizleri oraya davet eden sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendi başta olmak üzere tüm erkana teşekkür ederiz.

Bizleri sosyal medyada baştacı eden veya yerden yere vuran dostlara da burdan selam olsun.

Kendi hesabıma şunu söylemeliyim. Muhteşem bir atmosfer vardı. Yaklaşık 5 milyon insan kırmızı bayraklara bürünmüştü.Sanatcılara İncelik gösteren organizasyon oturacağımız sandalyelere şapka ve bayrak koymuştu. Su dağıttılar durmadan. Şehitlerin adı okunurken insanların "Burda" deyişi gözlerimizi yaşarttı. Sunucu da ağladı zaten.

Liderler, başbakanımız, meclis başkanı,Kemal Kılıçtaroğlu,Devlet bahçeli ve genelkurmay başkanı konuşmalar  yaptılar. Final cumhurbaşkanımızındı.Coşku tavan yaptı.

Miting alanında veya çevrede hiç kimse kötü tezahürat yapmadı. Her konuşmacıyı dikkatle dinleyip alkışladılar. İzdihamdan bayılanları da taşıyıp durdular durmadan.

Sanat dünyası bu gün çok farklı bir sınav verdi. Keşke Ulus olarak acı günler başımızdan defolsa her türlü terör belasından kurtulsak.

Dönüşte güle oynaya kazasız belasız döndük. Bol bol konuştuk. Birbirimize buluşma sözleri verdik. Evli evine köylü köyüne gitti. Bir miting de böyle bitti. Umarım birdaha acılı günler yaşamayız.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.