Adım Adım Moda Seminerleri... İLK SEMİNER BURSA'DA!

Adım Adım Moda Seminerleri... İLK SEMİNER BURSA'DA!

'Emrah Kayihan , Geçtiğimiz günlerde Bursa Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda tasarım Bölümü öğrencilerine Seminer verdi. “

Emrah Kayihan’ın hazırlayıp sunduğu ve başlatmış olduğu Adım Adım Moda Seminerleri’nin ilk adresi Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda tasarım bölümü oldu.

 Seminer kapsamın’da Moda Terimleri ve Moda Dünyası olmak üzere iki başlıkta eğitim veren Kayihan özellikle Markalaşma süreci , sosyal platform , Online satış , Ticarete atılım , PR ve Reklam , Kurumsallaşma , Algı yönetimi , Produksiyon , Defile nasıl hazırlanır ve vitrin gibi bir çok konu hakkın da öğretmen ve öğrencilere bilgi aktardı.

Ayrıca moda fotoğrafçısı da olan Kayihan , moda fotoğrafının markalar ve tasarımcıların tanıtımındaki etkisinin faydalarını da ayrıca aktardıktan sonra öğrencilerle soru cevap ile konuları da pekiştirdi. ”

Kayihan “ Moda dünyası hakkında bir çok konu olduğunu fakat öğrencilerin dahi öğretmenlerin de bu konular hakkın da bilgilerinin olmadığını , mezun olduktan sonra gerçek hayata atıldıkların da nereden başlıyacaklarını ve bununla ilgili yetersizlikleri konu alarak , modanın ticari dünyasına ilk adımı atacak öğrencilere asla korkmamalarını ve mucadeleye devam etmelerini söyledi. “

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir devlet olduğunu özellikle bayan girişimcilerin devlet tarafından teşvik ve eğitimlerle desteklendiğini vurgulayan Kayihan öğrencilere ticari hayatları için önemli bir yol gösterici oldu.

Kayihan , Adım Adım Moda Seminerleri'nin Türkiye Cumhuriyeti Eğitimine ve Türkiye Ekonomisine katkı sağlamak için isteyen tüm Meslek okulları ve Üniversitelerde gönüllü olarak aktarabileceğini belirtti.

Ayrıca önümüzdeki günlerde birkaç okul da daha seminer verecek olan Kayihan tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

 

--

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.