Alaattin Yavaşca...DUAYEN BESTECİ, KAYSERİ`DE SANATSEVERLERLE BULUŞTU !..

Alaattin Yavaşca...DUAYEN BESTECİ, KAYSERİ`DE SANATSEVERLERLE BULUŞTU !..

Devlet Sanatçısı Alaaddin Yavaşça, Kayseri Büyükşehir Belediyesi`nin adına düzenlediği geceye katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Devlet Sanatçısı ünlü bestekar Alaaddin Yavaşça için düzenlediği gecede, Yavaşça çiftinin 55'inci evlilik yıldönümü için de sürpriz bir kutlama yapıldı.

Geceye eşi Ayten Yavaşça ile birlikte katılan ve Türk müziğine 652 beste kazandıran ünlü bestekar Alaaddin Yavaşça, sanat hayatının en gurur verici gecelerinden birini yaşadığını söyledi.

Özel gecenin gerçekleştirildiği Şehir Tiyatrosu'ndaki etkinlik Alaaddin Yavaşça'nın hayatının anlatılmasıyla başladı. Büyükşehir Belediye Konservatuvarı tarafından besteleri seslendirilen Alaaddin Yavaşça da gecenin sonunda sahneye çıkarak iki eserini okudu.

55'İNCİ EVLİLİK YILDÖNÜMÜ...

Konserin bitiminde ise Yavaşça Çiftini bir sürpriz bekliyordu. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, Yavaşça çiftinin 55?inci evlilik yıldönümünü kutlayarak mutluluklar diledi. Sahneye getirilen pastayı birlikte kesen Yavaşça Çifti?ne çiçekler verildi. Alaaddin Yavaşça'nın fotoğrafından esinlenen özel yapım bir tablo da hediye edildi.

Gördüğü yakınlıktan çok mutlu olan Alaaddin Yavaşça ise Kayseri'de unutulmayacak bir gün yaşadığını belirterek, "Sizden uzakta olsam da bunun güzelliklerini yaşayacağım. Kayseri, tarihiyle, coğrafyasıyla, yetiştirdiği insanlarıyla ilim kaynağı olan ilimiz.

Kayseri Belediyesi'nin hiçbir ilde rastlanmayacak şekilde, büyük gayretlerle sosyal hayatı temin etmesinden duyduğum hayranlığı da arz etmek isterim? dedi.

Gecede konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, Devlet Sanatçısı Alaaddin Yavaşça'nın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi olduğunu, böyle değerli bir ismi Kayserililerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

KONSERVATUARI ÇOK BEĞENDİ...

Türk Sanat Müziğinin en önemli isimlerinden Alaaddin Yavaşça, Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği geceye katılmak için geldiği Kayseri'de belediye konservatuarını da ziyaret etti. Konservatuvarda 16 farklı branşta her yıl 5 bin öğrencinin eğitim aldığını öğrenen Alaaddin Yavaşça, sanata gösterilen bu hassasiyetin muhteşem olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.