Aşkın Nur Yengi... BEŞİKTAŞ`IN ORTASINDA BİR YILDIZ

Geçenlerde Hakan Eren beni aradı. İşim yoksa Beşiktaş?a gelmemi rica etti. Lokantaların olduğu bölgede ikinci katta bir yere.. Adı ; "Sahne Beşiktaş.

Meğer Osman Tan Erkır, Hakan Eren, Aşkın Nur Yengi kafa kafaya vermişler çarşamba akşamları Aşkın ve muhteşem orkestrasının sahne alacağı geceler düzenlemeye karar vermişler.

Aşkın ile Hakan bizleri de toparlayıp Sahne Beşiktaş'ı tanımamızı istediler. Osman Tan Erkır sanırım bir süredir orada ve çeşitli etkinlikler düzenliyor. Müzisyenlerin de yevmiyelerinden fedakarlık ederek çıktıkları gecede Seyyal Taner, Semiha Yankı, Soner Arıca, Turhan Yükseler , Ahmet Cemal vardı.

Aşkın çok şahaneydi o gece ve inanılmaz komikti. Hepimize takıldı. Tuttuğu gibi sahneye fırlattı valla.. Sevgili Soner Arıca o gece doğum gününü Aşkın'ın sahnesinde kutladı.

Turhan Yükseler muhteşem stilini konuşturdu. Semiha Yankı "Seninle Bir Dakika" yı söyler söylemez yer yerinden oynadı. Ama esas depremi Seyyal Taner yarattı." Proud Mary" de süperdi.

O gece bir de gizli bir yıldız vardı. Ben kendisini kapalı gişe oynayan "Sidikli Kasabası" müzikalinde izlemiştim. Aşkın ?cha cha? yapmak için birini çağırdığında Nebil geldi ve danslarıyla , sesiyle başka bir havaya soktu hepimizi. Ağzımız açık seyrettik bu genç arkadaşı. Umarım devlet tiyatrosuyla sınırlı kalmaz müzik yolculuğu. Çünkü hem dans ,hem şarkı , hem de güler yüzü ile gelecek vaad ediyor.

Osman Tan Erkır ayrıca ?Aspava? diye bir de doğaçlama tiyatro grubu tanıttı bize. O anda anlatılan bir konuyu anında tiyatro oyununa çeviriyorlar. Sevdim valla. İzlemeye de geleceğim.

O geceye gelen arkadaşlarımızla tekrar konuştuğumuzda bu tarz yerlerin çoğalmasını ve Osman Tan'ın ve Aşkın'ın piyasa koşullarına yenilmeden bu özel çarşamba gecelerini devam ettirmesini diledik. Hatta işimiz olmayan her çarşamba destek için gitmeliyiz diye düşünüyoruz.

Canlı müzik için gereken en önemli şey ses tesisatıdır. O da fazlasıyla mevcuttu "Sahne Beşiktaş"ta Ayrıca çok komik paralara bir yıldız izleyeceksiniz...Tıpkı eski yıllarda olduğu gibi.. Ama tamamen özveri ile gerçekleşiyor bu.

En kısa zamanda tekrar gideceğiz.

Tebrikler .. Alkışlar sizin olsun dostlar

[email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.