Avrupa Müzik Topluluğu... ATATÜRK'ÜN SEVDİĞİ ŞARKI VE TÜRKÜLERİ SESLENDİRDİLER!

Avrupa Müzik Topluluğu... ATATÜRK'ÜN SEVDİĞİ ŞARKI VE TÜRKÜLERİ SESLENDİRDİLER!

Avrupa Müzik Topluluğu tarafından, Cumhuriyetin 100. Yılı için düzenlenen, "Mustafa Kemal Atatürk'ün en sevdiği şarkılar ve türküler" konseri, Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve türküler ile marşlar dışında profesyonellerce gerçekleştirilen tango ve zeybek gösterileri de büyük ilgi gördü. 

Durak Medya'dan Mustafa Barış Durak'ın haberine göre; Atatürk'ün en sevdiği şarkılar ve türkülerle Cumhuriyetin 100. Yılı, Avrupa Müzik Topluluğu tarafından dün akşam Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen özel konserle kutlandı.

Konser öncesi konuşma yapan Avrupa Müzik Topluluğu Başkanı Selda Özer, "Cumhuriyetin 100. yılı için düzenlediğimiz bu özel geceye katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ben çok mutluyum, çünkü görüyorum ki sevdiklerimiz ve bize sevgiyle bakan gözler burada. Gururluyum çünkü bir Cumhuriyet kadını olarak bugün bu sahnede konuşabiliyor, kadın-erkek yan yana oturuyor, el ele şarkı söyleyebiliyoruz.

Biz bunları yapabiliyorsak Atamız’a ve Cumhuriyet’e borçluyuz . Bu yüzden Cumhuriyetin 101. yılında da ikinci yüz yılında da Cumhuriyeti anlamamız, anlatmamız ve Atamızın izinden giderek mücadele etmeye devam etmemiz gerekiyor" dedi. 

Avrupa Müzik Topluluğu üyesi olan ve gecenin sunuculuğunu üstlenen, ünlü ve başarılı sunucu Makbule Demirkan'ın sunumlarıyla başlayan konserde türkü ve şarkıların hikayelerine de yer verildi. 

Şef Mustafa Ertürk yönetiminde seslendirilen Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve türküler arasında Cana rakibi Handan edersin, Çökertme, Çalın Davulları, Burası Muştur, Nihansın Dideden, Kimseye Etmem Şikayet gibi eserler büyük alkış topladı. Koronun ünlü solistlerinden iş insanı Birol Kaya, Atatürk'ün sevdiği eserlerden "Nihansın Dideden" isimli şarkıyı büyük ustalıkla seslendirdi. 

Avrupa Müzik Topluluğu Başkanı Selda Özer, Şef Mustafa Ertürk, Yönetim kurulu üyeleri Murat Beyaztaş, Makbule Demirkan, Selma Dursun, Nilüfer Yargıcı ve tüm koro üyeleri, ellerindeki bayraklar ile konser alanını dolduran tüm davetlilerle birlikte, ünlü rapçi Norm Ender tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı için yazılan ve bestelenen “Parla” Marşını ve İzmir Marşını, ayakta söylediler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.