Barış Özkırış... ASTROLOG MÜZİSYEN!

Barış Özkırış... ASTROLOG MÜZİSYEN!

Barış Özkırış astroloji alanındaki çalışmalarının yanı sıra, müzik çalışmaları ile de genş kitlelere ulaşıyor.

Barış Özkırış, Alman Lisesi'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimi aldı. Takip eden yıllarda, Doğuş Üniversitesi İşletme Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini ve ardından Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde İşletme Doktora eğitimini tamamladı.

2004 yılında İskender Paydaş'ın prodüktörlüğünü yaptığı 'Zincir' isimli müzik albümünü EMI etiketiyle piyasaya çıkardı. Bu albümden üç şarkıya video klip çekildi. Şarkıların video klipleri, müzik kanallarında yayınlandı.

2010 yılında; Astroart Astroloji Okulu'ndaki eğitimini 'Birincilik Ödülü' alarak bitirdi. Aynı dönem içerisinde; Amerika'da 'Astro-Psikoloji Akademisi'nde 'Astro-Psikolojik Danışmanlık' eğitimini ve Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Sonrasında; AstroArt Astroloji Okulu'nda eğitmenlik ve kendi kurmuş olduğu danışmanlık şirketinde astrolojik danışmanlık hizmetleri vermeye başladı.

2013 yılında; Öner Döşer ile birlikte yazdıkları 'İlişkiler Astrolojisi' kitabı geniş kitlelere ulaştı. Astroloji ile ilintili olarak çekmiş olduğu videolar Uzman TV'de yaklaşık bir buçuk milyon kişi tarafından izlendi ve kendisine üç Uzman TV Ödülü takdim edildi.

2013 yılında, Meltem Taşkıran'ın kurmuş olduğu Atölye'm Müzik Okulu'nda şan, solfej ve repertuar dersleri almaya başladı.

2015 yılında ise; kadın danışanları ile ilgili yaptığı danışmanlık çalışmalarını şarkı sözlerine döken Barış, Meltem Taşkıran'ın prodüktörlüğünde Atölyem Productions ve DMC nin ortak yapımı olan 'Sustum' isimli maxi single çalışması ile müzik dünyasına geri döndü.

Albüme yönelik çekilen kliplerin teması 3 Kadın 3 Rüya olarak belirlendi, Barış şarkı sözlerinde ve video çalışmalarında farklı kadınların hayatlarına ve sorunlarına değindi.

Önümüzdeki günlerde müzik kanallarında izlemeye başlayacağımız 'Deniz Oldum' adlı şarkı Melih Vatansever yönetmenliğinde kliplendi. Kadına yönelik şiddeti ele alan klipte Barış'a Hande Kazanova eşlik etti.

Barış; müzik, astroloji ve psikolojiyi aynı pota altında toplamayı başarmış bir sanatçıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.