Bülent Ersoy - Muzazzez Abacı... KAVGA HABERLERİNE AÇIKLAMA!

Bülent Ersoy - Muzazzez Abacı... KAVGA HABERLERİNE AÇIKLAMA!

11 Nisan Cumartesi gecesi, Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşen "Devlerin Sahnesinde Özlediğimiz Türk Müziği" konserinin ardından bugün bazı gazetelerde çıkan kuliste kavga haberlerine yalanlama geldi.

Söz konusu açıklama;

11 Nisan Cumartesi gecesi, Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleşen "Devlerin Sahnesinde Özlediğimiz Türk Müziği" konserinin ardından bugün bazı gazetelerde çıkan "Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı kuliste kavga etti", "2. Divalar Kavgası",  "Kuliste Tartıştılar Sahnede Barıştılar" başlıklı haberlere istinaden Sn. Bülent Ersoy'un basın açıklamasıdır...

Sevgili Basın Müntesibi Muhterem Arkadaşlarım;

Her biri birbirinden kıymetli sanatkar dostlarım ile birlikte bir araya gelerek "Devlerin Sahnesinde Özlediğimiz Türk Müziği" konserimizin ilk ayağı olan Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki konserimizin ardından bugün bazı gazetelerde yer alan haberleri, üzülerek okudum.

Konserin büyüklüğü, ihtişamı ve amacına gölge düşüremeyecek olsa dahi, değerli arkadaşım Sn. Muazzez Abacı ile aramızda illa ki bir kavga, bir sürtüşme olduğunu iddia etmek; şahsımın kıyafetini geç giydiğini belirterek Abacı'yı sinirli, beni de kurallara uymayan bir star yapmak; kime ne kazandırır ya da kazandırdı; merak ediyorum.

Sanata ve sanatkara yaşarken değer vermek, kıymet bilmek insana ait öyle kıymetli bir özellik ki; ama insansa...

Bu vesileyle, naçizane bizlere ve konserimize gereken değeri veren, kadir kıymet bilen ve de gerçekler ve doğrularla mücehhez bilgileri halkı ile paylaşma hasletine sahip iftihar vesilemiz muhterem basın müntesibi arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. En derin saygılarımla efendim.

BÜLENT ERSOY 

 

Muazzez Abacı'nın açıklaması;

Sevgili Dostlarım

Geçtiğimiz  cumartesi  gecesi, uzunca bir süre hazırlıkları yapılan “Devler Sahnesinde / Özlediğimiz Türk Sanat Müziği Şarkıları” adlı konserimizi sevgili dostum, arkadaşım Bülent Ersoy  ve Türk sanat müziğine büyük hizmetleri ve  emekleri olan değerli sanatçı arkadaşlarım, dostlarım Ayşe Taş, Neşe Can, Mustafa Sağyaşar, Kutlu Payaslı, Zekai Tunca ve Ali Şenozan ile birlikte başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.

Konsere emeği geçen herkese, salonu dolduran Türk sanat müziği severlere ve konserimizi ilgi ile takip eden, öncesinde ve sonrasında haberleri ile destek veren tüm basın mensupları dostlarıma, arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Konserimizi sayfalarının manşetlerine taşıyan ve  sanata ve sanatçıya yüksek değer veren basın mensubu dostlarımızın haberlerinin yanı sıra hiçbir gerçekliği olmayan, yanlış duyum veya bilgi ile başarılı çalışmamızı gölgeleyen sözde “kulis kavgası ve sahnede barışma” içerikli yayınlanmış haberler tamamen gerçek dışı ve hayal ürünüdür.

Tüm sanatçı arkadaşlarımız ve diğer dostlarımız ile kuliste konser öncesi ve sonrası çok heyecanlı, keyifli, eğlenceli dakikalar yaşadığımızın altını özellikle çizmek isterim. Böylesine tarihi bir kadro ile yapılan bu çalışma, asılsız haberlerle gölgelenmiştir. Çıkan asılsız dedikodu haberlerinden büyük üzüntü duyduğumu belirtir sevgi ve saygılarımı sunarım…

 Muazzez ABACI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.