Bülent Ersoy... YÜCE ALLAH ADINA KİMSE ARACI OLUP DA AHKÂM KESMEYE KALKIP ARTİSTLİK YAPMASIN!

Bülent Ersoy... YÜCE ALLAH ADINA KİMSE ARACI OLUP DA AHKÂM KESMEYE KALKIP ARTİSTLİK YAPMASIN!

Bülent Ersoy, Türk Sanat Müziği`nin duayen ismi Müzeyyen Senar`ın mezarı başında dinletilen "Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir" şarkısına eşlik etmişti.

Müzeyyen Senar'ın vasiyeti üzerine, sanatçının kızı Feraye Işıl, "Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir" şarkısını mezarı başında telefonundan dinlemiş, bu sırada Bülent Ersoy'dan da şarkıya eşlik etmesini rica eden Feraye Işıl'ı kırmayan Ersoy parçayı söylerken gözyaşlarını tutamamıi, mezarlıkta duygusal anlar yaşanmıştı.

Bülent Hanım'ın şarkıya eşlik etmesi çeşitli çevrelerden yoğun eleştiri aldı. Bu gelişmeler üzerine yazarı olduğu gastee.com'da yayınlana bir yazı ile cevap verdi.

Mezarı başında şarkı söylenirken eşlik eden Bülent Ersoy da bu eleştirilere bir açıklama getirdi. İşte Bülent Ersoy'un o eleştirilere verdiği cevap kendi kaleminden...

YÜCE ALLAH TEK VE TÜM İNANANAN HERKESİN, HEPİMİZİN ALLAHIDIR..! BİNANALEYH YÜCE ALLAH ADINA KİMSELER ARACI OLUPTA AHKÂM KESMEYE KALKIP ARTİSTLİK YAPMASINLAR..!

ZİRA.. MÜSLÜMANLIK DİNİNDE HIRİSTİYANLIKTA OLDUĞU GİBİ YÜCE ALLAHLA KULLAR ARASINDA PAPAZ EFENDİLER GİBİ ARACILIK EDEN RUHBAN SINIFI YOKTUR..! AYRICA MÜSLÜMANLIĞIN ANA YASASI KUR'AN-I KERİMDE DE MEZAR BAŞINDA ŞARKI SESLENDİRİLMEZ DİYE AYETLİ BİR AÇIKLAMADA NAÇİZANE BİLDİĞİM KADARIYLA YOKTUR..!

ÖRNEĞİN BUHURİZADE MUSTAFA ITRİ EFENDİ, HAMMAMİZADE İSMAİL DEDE EFENDİNİN BESTELEDİKLERİ ÇEŞİTLİ MAKAMLARDAKİ AYİN-İ ŞERİFLER, NEFESLER, İLÂHİLER, SALÂT-I SELÂMLAR, TEKBİRLER Vs. Vs. MUSIKÎNİN BESTELENMİŞ DİNÎ, TASAVVUFİ BÖLÜMÜ DEĞİLMİ..? Vee YERİ GELDİĞİNDE MEVLÛTLAR ARASINDA DAHİ İCRA EDİLMİYORMU BU ESERLERDE..? AYRICA EBEDİYYETE UĞURLANIRKEN TÜM DİNİ VECİBELERİ, KUR'AN-I KERİM KIRAATLERİ YERİNE GETİRİLİP HERKEZLER DAĞILDIKTAN SONRADA SADECE

RAHMETLİ MÜZEYYEN HANIMIN VASİYETİ ÜZERİNE KENDİLERİNİN EN SEVDİĞİ MAKAM OLAN KÜRDİLİHİCAZKÂR MAKAMINDA, AĞIR AKSAK İKA'INDAKİ HEMDE ÜSTÜNE ÜSTLÜK BİRDE MALAYANÎ EĞLENCE TARZLI BİR MUSIKÎ DEĞİL MERHUMENİN 1940 LARDA KENDİ SESİYLE TAŞ PLÂKTA İCRAA ETTİĞİ NEO-KLÂSİK TARZDAKİ "EHL-İ AŞKIN NEŞVEGÂH-I KÛŞEYİ MEYHANEDİR" ADLI KÜRDİLİHİCAZKÂRBİR ESERİ KIZI FERAYE HANIMIN ANNECİĞİNİN VASİYETİNE KARŞIN MERHUMENİN MEZARI BAŞINDA KENDİ TELEFONUNDAN ANNECİĞİNE YAPTIĞI SON GÖREV İFASINDAN BAŞKA NE GİBİ DİNSİZLİK, İMANSIZLIK YADA HATA İÇEREN BİR YANI OLABİLİRKİ YÜCE ALLAH HUZURUNDA BU DURUMUN..?

ZORLAŞTIRMAYIN! KORKUTMAYIN! SEVDİRİN! VEDE SİZLERE GÖRE KÂFİR ADDETTİKLERİNİZİ DAHİ SEVİN, KUCAKLAYIN, ÖTEKİLEŞTİRMEYİN BEYLER..! ÇÜNKİ.. BİR BAKARSINIZKİ HANİ KENDİNİZE GÖRE "O KÂFİRDİR" DİYE NİTELEYİP ÖTEKİLEŞTİRDİĞİNİZ O BEYENMEYİP ELEŞTİRDİKLERİNİZ OLAN YARADILANLARI HER HALLERİYLE SEVİP KUCAKLAMAYI, İÇİNİZE ALMAYI BİR DENESENİZ YARADANDAN ÖTÜRÜ LÛTFEN HI..?

ZİRA GÜN GELİR KUSURSUZ, KATIKSIZ, AYRICALIKLI HAKİKİ MÜSLÜMAN OLDUKLARINI SÖYLEYİP KİBİRLENEN ve ETRAFINDAKİ BAZI KİŞİLERİ KINAYAN ÖTEKİLEŞTİREN SİZ HAKİKİ MÜSLÜMAN OLDUKLARIYLA ÖVÜNENLERİN ÖNLERİNDE SAF TUTABİLİRLER AHİRETTE GÜNÜN BİRİNDE O BEĞENMEYİP ÖTEKİLEŞTİRDİKLERİNİZ BEYLER..!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.