DERİYİ LÜKS İLE BİRLEŞTİREN GÖRKEMLİ BİR DEFİLE !..

DERİYİ LÜKS İLE BİRLEŞTİREN GÖRKEMLİ BİR DEFİLE !..

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından Türk deri sektörüne yenilikçi, yetenekli ve eğitimli tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen ‘5. Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’ muhteşem bir final gecesi ve defile ile sona erdi.

Deriyi lüks teması ile birleştiren, bir tasarımcı ve bir deri mühendisinden oluşan 9 finalist takımın tasarımları podyumda hayat buldu. Yarışmada birincilik ödülünü Cihan Güzel-Muhammed Enes Yurtseven, ikincilik ödülünü Büşra Turan-Gökhan Akyaroğlu, üçüncülük ödülünü ise Yasemen Şen-Meltem Saldır kazandı.  

Ege İhracatçı Birlikleri bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçı Birliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘5. Deri’n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması’ final gecesi ve defilesi ile izleyenleri büyüledi. 21 Mayıs 2015 Perşembe akşamı Kaya İzmir Thermal & Convention’da gerçekleştirilen geceye İzmir’in ünlü simaları ile birlikte Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım katıldı.

Tasarım ve yenilikçi fikirlere yönelik her türlü çalışmayı destekleyerek final gecesine katılan Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım konuşmasına ‘tasarım’ konusuna vurgu yaparak başladı. Ülkemizde katma değerli üretim için Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve markalaşmanın gerekliliğini bir kez daha tekrarlayan Adnan Yıldırım “Çalışmalarımızda tasarım desteğine büyük önem veriyoruz. Önceki dönemlerde sadece tasarım kuruluşları desteklenirken bugün bünyesinde tasarım bölümü kuran şirketleri de destek kapsamına aldık. Çok yakında tasarım hizmetlerini dışardan alan firmalarımızı da desteklemeye başlayacağız. İleri teknoloji yatırımları hangi bölgede yapılırsa yapılsın 5. Bölge teşviklerinden yararlanıyor, ileri teknoloji ihracatına da destekler getirdik. Tüm çalışmalarımız üretim, pazarlama ve katma değeri artırmaya yönelik” diyerek sözlerine son verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.