Eleni Karaindrou... CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU'NDA!..

Eleni Karaindrou... CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU'NDA!..

Eleni Karaindrou unutulmaz filmlere yaptığı müziklerle 13 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’de İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne alacak.

Film müzikleri ve şarkıları başlıklı konserde Karaindrou’ya, Şef Ender Sakpınar yönetimindeki CRR İstanbul Senfoni Orkestrası eşlik edecek. 

Şu an 75 yaşında olan Eleni Karaindrou’nun müzikle tanışması köyünde babaannesinin söylediği halk türküleriyle olmuş. Sanatçı bugün bile doğduğu köydeki rüzgârın, yağmurun, akarsuyun ve bülbüllerin seslerini ruhunda taşıdığını söylüyor. 

Hayatının tutkusu olacak piyano ile sekiz yaşında tanışan Eleni, Helenic Müzik Konservatuvarı’nda piyano ve müzik teorisi, Atina Üniversitesi’nde ise felsefe eğitimi alır. Oğlu ile Paris’e gitmesinin ardından Sorbonne’da etnomüzikoloji ve Scuola Cantorum’da orkestrasyon okur.  

Türk dinleyicisi Eleni Karaindrou’yu, Angelopulos’un Ağlayan Çayır, Kumpanya, Ulis’in Bakışı, Sonsuzluk ve Bir Gün, Puslu Manzaralar ve Zamanın Tozu filmlerinin müzikleriyle tanır. 

Sanatçı, 1975 yılından bu yana ünlü yönetmenlerle çalışarak 19 filmin, 42 tiyatro oyununun, 15 TV ve radyo programının müziklerine imzasını attı.  

Karaindrou’nun, İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Ender Sakpınar yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası eşliğinde vereceği konser, İstanbulluları hayallerin kıyısında bir yolculuğa çıkaracak.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.