Elif İnci... `SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM` IN `SAMED`İ, BABASI BİLAL İNCİ`Yİ ANLATTI !..

Elif İnci... `SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM` IN `SAMED`İ, BABASI BİLAL İNCİ`Yİ ANLATTI !..

Selvi Boylum Al Yazmalım`ın küçük Samet`i Elif İnci, babası Bilal İnci hakkında özel açıklamalarda bulundu...

Selvi Boylum Al Yazmalım'ın Küçük Samet'i aynı zamanda Bilal İnci'nin de kızı olan Elif İnci ekran macerasını, oyunculuktaki önemli dönüm noktalarını ve babası Bilal İnci ile ilgili bilinmeyenleri Kehkeşan'a anlattı.

Sanatçı bir ailenin çocuğu olan Elif İnci, Küçük Samet rolünde oynadığı Selvi Boylum Al Yazmalım filmi ile ekran macerasına başladığını belirtiyor. Ünlü oyuncu "Selvi Boylum Al Yazmalım benim için çok ayrı, çok özel bir film. Çocukluğumda oyuncu olmak gibi bir hevesim de vardı. Bir de sanatçı bir anne ve babaya sahip olunca işin içinde oluyorsunuz zaten." diyerek ekran yolculuğunu anlattı.

Herkes Ona "Baba" Derdi...

Türk Sineması'nda kötü karakterleriyle tanınan usta oyuncu Bilal İnci'nin gerçek hayatta çok farklı olduğunu belirten Elif İnci "Babam 200 küsur filmin sadece 2'sinde iyi rolde oynamış.

Kötü rollerde oynamak çok cesaret isteyen bir şey. Babam ve Erol Taş gibi oyuncular rollerini çok iyi oynayan isimlerdi.

Babam normal yaşantısında çok iyi yürekli, dürüst bir insandı, hatta herkes ona "baba" derdi.

O kadar ki, ona Bilal Baba demeyen kimseyi görmedim ben." dedi.

Günümüz Türk Sineması ile Bilal İnci'nin dönemindeki Yeşilçam?ı değerlendiren başarılı oyuncu "20 yıl, 30 yıl önceki filmler çok güzel ve kaliteli işlerdi.

Son on yıldır ise Türk Sineması'nda önemli adımlar atılıyor. Artık yurt içinde ve yurt dışında da başarılı olan ünlü yönetmenlerimiz var.

Nuri Bilge Ceylan, Çağan Irmak, Ferzan Özpetek bunlardan bazıları"

İnci, Selvi Boylum Al Yazmalım filmi için hayatının önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi ve şunları ekledi;

"En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldığım Zıkkımın Kökü filmi benim için çok önemli. Atıf Yılmaz ve Memduh Ün gibi ustaların filmlerinde yer almak ve daha sonra Osman Sınav'la çalışmak büyük bir şans. Çünkü Osman Sınav benim için okuldur." dedi.

Bir oyuncu olarak dizi sektöründe yaşanan önemli sorunlara da değinen Elif İnci,"Sosyal güvence sorunu ve dizilerin çok uzun olmasına bağlı olarak uzun çalışma saatleri sektörün önemli problemlerinden.

Diziler o kadar uzun ki, bir buçuk, iki saatlik bir dizinin çekimi altı, yedi gün sürüyor. Bence daha az çalışma saatleriyle daha kısa diziler olursa herkes normal çalışma saatlerinde çalışıp, daha güzel bir iş çıkarabilir." diyerek sektörde yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.