Emrah Yedekci: Google Reklamlar ile Yükselişe Geçin

Google ile İşinizi Büyütün

Son 5 yıldır Dünya’da ekonomik dengeler sürekli dalgalı. Tabii ülkemizde de durum çok farklı değil. Bu durumda yatırım yapan kişiler taleplerini ne ölçüde karşılayabiliyorlar veya karşılayabiliyorlar mı?

Eskiden bir Mimar veya bir Su tesisatçısı aradığımızda, hemen çevremize sorardık. Tanıdık biri var mı diye.

 Veya semtte tabelası okunan bir yer varsa onu seçerdik. Bir ara sarı sayfalar rehberi vardı, ama bizim milletimiz ona çok alışamadı. Bu şunu gösteriyor; bir şekilde çevren varsa, yani ulaşılabiliyorsan iş yapabiliyorsun. Sonrasında yaptığın işin kalitesi ve işe yarar olması, sonucu kulaktan kulağa veya tavsiye edilerek müşteri portföyünü genişletebiliyorsun. Bu aslında hala geçerli bir durum ama uygulama alanları farklılık gösteriyor. Artık tanıdığa değil en yakınına soruyor insanlar. Google’a veya herhangi bir arama motoruna. “En yakınına” derken artık hepimiz bir bilgisayarın başındayız veya elimizde mobil bir cihaz var ve çoğunun internet erişimi mevcut. Yeni Medya çağındayız.


Milyonlarca kişi internette aynı anda bir şeyler arıyorlar. Birbirleri ile sohbet ediyorlar. Düşünsenize insanlar el kadar bir alet ile dünyanın her yerine çok ekonomik ulaşabiliyor ve sizde bu sanal dünyada onlara ürünlerinizi satabiliyor veya tanıtımını yaparak marka bilinirliğinizi artırabiliyorsunuz.


Hiç kuşkusuz Yeni Medyanın 2 gücünden biri arama motorları. Tabii akla ilk gelen de Google. Birçok arama motoru olmasına rağmen en güçlüsü ve en çok kullanıcısı olan Google. Diğer güç sosyal medya. Orada seçenek daha çok gibi, ama kim ne derse desin magazinsel kişilerin çok yoğun kullanmamasından mıdır bilemem, popülaritesi bu ara düşüşte olan FACEBOOK en kullanışlı Sosyal Medya Platformu. Biz Bugün Teknoloji köşemizde Google ve yine Google’ın biri ürünü olan AdWords yeni adı ile Google ADs Reklamcılığı üzerine biraz duracağız. Google Adwords 
( Ads ) Reklamcılığı Birçok firmanın kendini tanıtabilmesi, ürün satabilmesi yani ayakta durabilmesi için en yoğun kullandıkları aracı Google’ın AdWords aracılığı ile yayın yaptığı Adsense yayıncı kanalı da yine birçok sitenin ayakta kalmasını sağlayan dijital bir ekosistem olmuş durumda. AdWords reklamlarını her firma veya kişi Google’ın kendi yönetim panelinden açabildiği gibi bu işin uzmanı kalifikasyonu sağlanmış ajanslar aracılığı ile de Google AdWords reklamı verebilir. AdWords ( Ads ) bir çok kalem ile optimizasyon yapılması ve sıkı bir takip ile yönetilmesi gereken bir platform. Bireysel veya bir firma içinde ek iş için, sen de bize biraz reklam çık diye verilen reklamlardan uzman bir ajansın yönetimi kadar başarı sağlanamaz. Firmaların bütçe artırımı önerimi yönlendirmeleri görüntülü reklam ve Remarketing gibi diğer reklam kampanyalarını oluşturmaları ve bunun sonucunda dönüşümlerinizi artırmaları, ajansa vereceğiniz ücretle karşılaştırıldığında sizin için çok daha karlı olacaktır. Arama Ağlarının bir diğer Pazarlama Yönteminde SEO Türkçe Açılımı “Arama Motoru İyileştirme” Seo daha komplike ve garantisi olmayan bir yöntem, aslında bir nevi Arama Motoru. Halkla ilişkiler çalışması gibi sitenizi dijital alemde ne kadar doğru ve özgün tanıtırsanız, Google gibi arama motorlarında bu site artık güvenilir, daha yukarılara çıkmayı hak ediyor diyor. Gelişmekte olan bir yatırımın web sitesi için kullanması gereken önemli bir işlem aslında. Bir dahaki Teknoloji köşemizde Sosyal Medyadan Bahsedeceğiz. Bu arada size MagazinKolik.com olarak Anatolia System Yeni Medya ajansıda geçerli olmak üzere 100 TL , Google Ads AdWords Reklama 100 TL ücretsiz Google reklam ve 1 ay ücretsiz hesap işletim ve e-ticaret paketlerinde %30 indirim sağlayan bir Kod vermek istiyoruz: MK201807XZADWS unutmayın; Google’da 1. Sayfada yoksanız, yoksunuzdur. 
Kodunuzu kullanmak çin tıklayın


Başarılar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.