Fazıl Say... BODRUM MÜZİK FESTİVALİ'NDE!..

Fazıl Say... BODRUM MÜZİK FESTİVALİ'NDE!..

Bu yıl yeni kimliğiyle Bodrum’u sahiplenen Bodrum Müzik Festivali, 15 Ağustos Salı saat 21.00’de Turkcell Sahnesi D-Marin'de çağımızın klasik müzikteki en cesur sanatçılarından biri olan Fazıl Say'ı ağırlayacak.

Bodrum Müzik Festivali, 15 Ağustos Salı saat 21.00’de Turkcell Sahnesi D-Marin Turgutreis’te, seksen yıllık geleneğiyle Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası’nı ve çağımızın klasik müzikteki en cesur sanatçılarından Fazıl Say’ı ağırlıyor.

Konsere Alman romantik bestecisi J. Brahms’ın 2. No.’lu Senfonisi’yle başlayacak orkestra ikinci yarıda 21. yüzyılın en büyük sanatçılarından dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’a eşlik edecek. İlhamını Anadolu ve çevre coğrafyaların müziklerinden alarak, Kara Toprak, Nazım Oratoryosu, Metin Altıok Ağıtı, “İpek Yolu” Piyano Konçertosu, “Harem’de 1001 Gece” Keman Konçertosu gibi büyük çaplı bestelere imza atan Fazıl Say, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven 5 No.’lu Piyano Konçertosu’nu yorumlayacak.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin 12 yıllık mirasını devralan Bodrum Müzik Festivali, Doğuş Grubu, Audi ve D-Marin ana sponsorluğuyla 12-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında konserlere, klasik müzik etrafında şekillenen sinema, çağdaş sanat, edebiyat, çocuk atölyeleri, gastronomi gibi farklı disiplinlerden deneyimlere ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlara, Bodrum’un simgesel mekanlarında ev sahipliği yapacak.

Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden alınabilen festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.