Haber-Yorum / KISKANÇ SANATÇILAR?

Aslızen'in albüm tanıtımı Etiler Nispet Restaurant'da yapıldı? Ne var ki geceye birçok ünlü sanatçının katılacağının bildirilmesine karşın çok az katılım oldu?

Aslızen'in albüm tanıtım davet yazısında aynen şunlar yazıyordu?

************************************************

ASLI ZEN ALBÜM TANITIM GECESİ BASIN DAVETİ

Şarkılarıyla starlar yaratmayı başaran Ünlü sanatçı Aslı ZEN "ETİLER NİSPET" bar'da Demet AKALIN, Emel MÜFTÜOĞLU , Ege, İzel, Tuğba EKİNCİ, Erkan ÖZERMAN, Tuğba ÖZERK, Nil BURAK, Demet SAĞIROĞLU, Ferhat GÖÇER, Bülent ÖZDEMİR, Işın KARACA, Ziynet SALI, Hilal CEBECİ gibi bir çok sanatçının katılacağı gecede "ŞEREFE" adlı albümünün tanıtımını yapacak.

ALBÜM TANITIM GECESİNDE HERŞEY ÖZEL

Aslı ZEN 14 yıl sonra MICHAEL JACKSON'ın İstanbul'a konser vermek için geldiğinde kendisine özel olarak hazırlanan SHERATON oteline ait suit odada hazırlanacak. MICHAEL JAKSON'dan sonra hiç kimse tarafında kullanılmasına izin verilmeyen Suıt oda yıllar sonra ilk defa Aslı ZEN için açılacak.

Geceye Beyaz Hummer limuzin ile gelecek olan Aslı ZEN'in albüm tanıtım gecesine Yunanistan'ın dünyaca ünlü bestecisi KİRİYAKOS PAPADOPOLOS ve Bulgaristan dan özel olarak 6 Erkek dansçı katılacak

Siz değerli basın mensuplarını aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

*************************************

Evet bunlar yazıyordu da gelenler kimlerdi?...

Emel Müftüoğlu, Erkan Özerman, Tuğba Özerk ve Nil Burak? İsmi yazmayıp gelenler arasında da Zeliha Sunal, Murat Göğebakan, Kalender ve Dalmaz Center'in sahibi Mehmet Dalmaz, Behzat Gerçeker, Seyhan Müziğin sahibi Bülent Seyhan ve Burak Kut ilk göze çarpan isimlerdi?

Peki bu kadar sanatçı söz verdiği halde (Ki bunu bülteni yollayan "Selim Akar Celebrity Management " şirketi sahibi Selim Akar ve Aslızen'in kendisinden teyit ettim)neden katılmamışlardı?

Bir kere günlerden Salı idi... Yani sanatçıların sığınacakları extra, konser, bar çalışması, naklen maç yayını gibi limanları yoktu?

Ve en önemlisi Aslızen, adı geçen birçok ünlü sanatçıya verdiği şarkı sözleriyle onların çoğuyla birebir ilişki içindeydi? Yani bazılarının ona ciddi borçları vardı; ""Vefa ve vicdan borcu"!..Ve Aslızen; boynu bükük bir biçimde o borcunu hem de kendisine en çok lazım olduğu günde tahsil edemiyordu sahte dostlarından...

Basın bültenini okuduğumda düşündüm ki; Ajda Pekkan'ın 1970'li yılların sonlarına doğru uçakta yaptığı ve Kenan Doğulunun arabalı vapurda yaptığı tanıtımlardan sonra göreceğim en görkemli albüm tanıtımı olmalıydı.

Bu görkem aynen yapıldı ama ne yazık ki bazıları bunun içinde yer alamadılar!...

Oraya gelen başta meslektaşlarım olmak üzere o gece herkes birbirine bu soruyu soruyordu; "Neden gelmediler?"..

      

**************************************

Ben de bu soruyu sordum kendi kendime ve tüm yollar beni bir tek çıkışa götürdü; "Kıskandılar"?

Neyi mi?..

Anlatayım efendim?

1-Aslızen herkes albümünü Türkiye'de yaparken, o çok daha pahalı olmasına karşın Bulgaristan'da yapmış (Çünkü sanatçının prodüktörü ve menajeri Bulgar kökenli genç ve başarılı bir işadamı) ve çok farklı bir saundla ortaya çıkmıştı?

2-O gece Aslızen için; Anlaşma yaptığı ve her Cuma gecesi sahne alacağı Nispet'te albüm tanıtımının yanı sıra aynı zamanda bir gala gecesiydi? Ve birçok sanatçı çalışacak mekan bulamazken, o; kendisi için yemekli hale dönüştürülen Nispet'te çalışmaya başlıyordu?

3-Yukarda gördüğünüz gibi; davet yazısında o gece kendinse Michael Jackson'un 14 yıl önce kullandığı odanın tahsis edileceği yazıyordu? Bu birçok sanatçının bırakın düşünmeyi, rüyasında bile göremeyeceği bir PR çalışmasıydı?

4- Aynı şekilde Aslızen'in galaya beyaz bir Hummer limuzinle geleceği yazılmıştı? Gerçekten de bir otobüs kadar uzunluğu olan ve 18 kişi taşıyabilen limuzin, o gece herksin mekan çıkışında ilgi odağı olmuştu?

5-O gece oraya komşu Yunanistan'ın en ünlü bestecilerinden Kiriyakos Papadopolos'un gelecek olması diğer sanatçılar üzerinde bir faklılık yaratmıştı

6-Ve Bulgaristan'dan gelen ülkenin en iyi dansçıları arasında gösterilen bir grubun (Ki bu gençler, sanatçının "Şerefe" adlı klibinde de rol almışlardı) o gece için özel olarak getirtilmeleri gelmeyenleri rahatsız etmiş olmalıydı?

***********************************

İşte "Neden geri gidiyoruz?", "Neden birlik olamıyoruz?", "Neden birbirimizi yüceltemiyoruz?"gibi soruların yanıtını uzakta aramalarına gerek yok sanatçı dostlarımızın?

Bu sorunun yanıtı için çuvaldızı başkalarına batırırlarken iğneyi de kendilerine değdirmeleri yeter artar bile?Unutmayalım ki "Hepimiz aynı limanın gemileriyiz.Limanda sular yükselince bütün gemiler yüzer".

NOT; Bu konuda cevap hakkını kullanmak isteyen sanatçı dostlarım bana [email protected] adresinden ulaşabilirler..

FOTOĞRAFLARI BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERLERİNE TIKLAYABİLİRSİNİZ...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.