Hakan Meriçliler...'ERMEN KUNTER OLAMAYACAĞIMI FARK EDİNCE...!'

Hakan Meriçliler...'ERMEN KUNTER OLAMAYACAĞIMI FARK EDİNCE...!'

Başarılı sunucu Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu, YouTube’da yayınlanan Türkiye’nin ilk interaktif talk show programı “Hadi Be”nin konuğu, ünlü oyuncu Hakan Meriçliler oldu.

 Hayli keyifli anların yaşandığı “Hadi Be” canlı yayınında Emre Saygı ve sosyal medya kullanıcılarının sorularını yanıtlayan Hakan Meriçliler, samimi ve bir o kadar da dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Çok iyi sandviç yaparım, ‘Vay be’ dersin

Çok güzel yemek  ve sandviç yaptığını söyleyen Hakan Meriçliler “Çok iyi kahvaltı hazırlarım mesela. Çok da iyi sandviç yaparım. ‘Vay be!’ dersin görünce.

Saçma sapan şeyleri bir araya getirip özgün sandviçler yaparım. Ayrıca çok iyi makarna ve et pişiririm. Balığı da iyi yaparım. Yemek konusunda çok iyiyim”

Gece hayatına çok istekli değilim

Meriçliler, programın “Doğru-Yanlış” bölümünde “Herhangi bir şeyi yaparken ‘Dur ya artık sen 20’lerinde değilsin, bir ağır ol’ diye kendimi uyarırım” cümlesine “doğru” kartını göstererek yanıt verdi:

“Oluyor bu bana. Mesela gece hayatı, barlar söz konusu olduğunda çok istekli değilim. Gençken de çok istekli değildim bunlar. O

cakbaşını daha çok seviyorum. Hep sohbetçi oldum diyebilirim. Üniversitede de böyle bir adamdım.”

İlişki yaşamayı seviyorum

Meriçliler, “Baba nasihati mi, sevgili şefkati mi?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Sevgili şefkati. İlişki seviyorum.

Bir kadınla bir erkeğin o halini seviyorum yani. Babam, babam yani zaten.”

Enerjik insanların da bir limiti var

Ünlü oyuncu, enerjik bir yapısı olduğunu, ancak zaman zaman modunun düştüğünü söyledi: “Genelde çok yüksek motivasyonluyum.

Enerjik biriyim. Yapı itibarıyla böyleyim. Tabii ki düştüğüm zamanlar oluyor. İnsanım sonuçta. Bütün bataryaların durduğu, kilitlendiğim, depresifliğe yol açan dönemler.

Bu kadar verici, bu kadar enerjik insanların da bir limitleri var sonuçta. Ama bir şekilde topluyorum bunu daha sonra. Y

aşamdan zevk almaya, insanlarla bunu paylaşmaya, hep beraber eğlenmeye, daha iyi insan olmaya çalışıyorum.”

Hep sahne oyuncusu olmak istedim

Programda, Hakan Meriçliler’in 1989 yılında rol aldığı ilk kısa filmi “Kumsaati”nden bir fotoğrafı ekrana getirildi.

Ünlü oyuncu, “O zamanlar hayal ettiğin noktaya ulaştın mı?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Tiyatro açısından kesinlikle evet. Tiyatro benim hayatımda bir hayli baskın.

Ben hep sahne oyuncusu olmak istedim. Bir şeyin canlı olması çok özel. O yüzden tiyatro vazgeçebileceğim bir şey değil.”

Oğlum da benim gibi hızlı

Hakan Meriçliler, oğlu Doğaç’ın kendisine benzetilmesi üzerine şöyle dedi: “Huyu da çok benzer bana. Benim gibi çok hızlı o da. Düşünce açısından da hareket olarak da çok hızlı.” 

Messi’nin sırrı tekrarda

Ünlü oyuncu, “İlk zamanlarındaki kadar çok prova yapıyor musun?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Prova hep olmak zorunda. Hatta zamanla daha da artar provalar.

Çünkü şunu bilirsin; bir şeyin tekrarı kadar iyi olabilirsin. İyi olmak için çok tekrarlaman gerekir. Messi bugün bu kadar iyi futbol oynuyorsa, çok tekrardandır.

Bir basketbol oyuncusu faul atışlarında 25’te 25 yapabiliyorsa, inan bana haftada 8 bin tane atıyordur ondan.”

Erman Kunter olamayacağımı fark edince  basketbolu bıraktım

Basketbola neden devam etmediğini açıklayan Hakan Meriçliler: “Erman Kunter halen Türkiye sayı şampiyonu. O rekoru kırdığı maçı statta izledim ben.

O zamanlar genç takımda oynuyordum, A takımında oynamaya başlayacaktım. Profesyonel olmak üzereydim.  

Erman Kunter o zaman 32 yaşında. Böyle oturdum, düşündüm. 17-18 yaşlarındayım. Dedim ki kendime; ‘Ben bir Erman Kunter olsam bile ki olamam.

Peki acaba ben 32 yaşında alkışlanmaya başlayıp bunu sonuna kadar devam ettireceğim bir işi neden yapmıyorum?’ Tiyatro da kafamdaydı her zaman. O gün kalktım oradan ve basketbolu bıraktım.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.