Hulusi Paşa Yazıyor... BAŞBAKAN YILDIRIM ÇOCUKLARI NASIL SUSTURMUŞ!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım (61), AK Parti'nin 3. Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 27. Başbakanı oldu.

1955 Erzincan Refahiye doğumlu olan Yıldırım 1994-2000 yılları arasında İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi'nin Genel Müdürlüğünü yaptı.

binaliyildirim_01.jpg

Evli ve 3 çocuk babası olan Yıldırım kesintisiz 11 yıl sürecek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevine Abdullah Gül tarafından kurulan 58. hükümetle başladı. Yıldırım 59'uncu, 60'ncı ve 61'inci hükümetlerde de aynı görevi üstlendi.

Semiha Yıldırım, artık o da Türkiye Cumhuriyeti’nin 27. Başbakan Eşi..

O da Erzincan Refahiye doğumlu olan.. Emekli öğretmen.. Mesleğe; Refahiye’nin Yurtbaşı Köyü İlkokulu'nda başlamış. 1993 yılında emekliye ayrılarak, kendini hayır işlerine vermiş.

Başbakanın; eşi ile ilgili unutulmaz bir anısı var: “Eşim öğretmendi. Bir gün bizim çocuklar hastalanınca eşim evde çocuklara bakmak zorunda kaldı. Bana, 'bari çocuklar öğretmensiz kalmasın' diye beni okula gönderdi.

İlkokul 1. sınıftı, girdim, uğultudan durulmuyor. Çocuklar beni yok farz ediyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Sus demem kar etmiyor. Baktım olacak gibi değil, sesim çıktığı kadar bağırıp tahtaya vurdum. Sesleri çıt diye kesildi.

Akşam eşim sordu, ‘Sen çocuklara ne yaptın?’ diye.. Meğer müdür, eşimi arayıp, ‘Aman Hoca Hanım, razıyım dersler boş geçsin ama eşiniz bir daha okula gelmesin’ demiş..”

Nejat Uygur’a güler.. Aşık Veysel dinler..

1949’da seçilen Şemsittin Günaltay ve 1991’de seçilen Yıldırım Akbulut’tan sonra Erzincan’dan çıkan üçüncü Başbakan olan Binali Yıldırım’ın en sevdiği tiyatro sanatçısı Nejat Uygur.

Yakın arkadaşları çok iyi karnıyarık yaptığını anlatıyor. Mehmet Akif ve Necip Fazıl Kısakürek’ten etkilenen, Yunus Emre ve Mevlana hayranı olduğunu söyleyen Yıldırım’ın Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsünü dilinden düşürmediği anlatılır.

Yürüyüş ve yüzme en yoğun programlarının olduğu zamanlarda da vazgeçmediği alışkanlığı olarak biliniyor. Otomobil kullanmayı çok seven Yıldırım, bu hobisinin yorgunluk atmak için iyi bir araç olduğunu anlatıyor.

5 TL’DE BÜYÜK HATA: DNA’SI BOZUK

Nobel Ödüllü Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, Merkez Bankası’nın 5 TL üzerindeki DNA hatasınını bulduğunu ancak uyarılarına rağmen bunun düzeltilmediğini söyledi.

beslira_01.jpg

Prof. Dr. Aziz Sancar, Bilfen Eğitim Kurumları'nın Üsküdar'da eğitim veren okullarını ziyaret etti. Büyük bir coşkuyla karşılanan Sancar, okulda; matematik ve fen laboratuvarını gezdi. Sancar'a çalışmalarını gösteren öğrenciler, fen laboratuvarında Sancar'la birlikte DNA testi yaptı.

azizsancar_dna.jpg

Bu sırada bir basın mensubu Sancar'a, 5 TL üzerindeki DNA sarmalı ibaresi üzerine yaptığı çalışmayı hatırlattı. Sancar, paranın üzerindeki DNA sarmalın olması gerekenin aksine soldan sağa doğru ilerlediğini ve bu yanlışı 5 yıl önce Merkez Bankasına ilettiğini belirtti. Sancar, buna rağmen bu yanlışın hala düzeltilmediğini söyledi.

LERZAN MUTLU: ŞAKA DİYOSUUUN!

Kanal D'deki Renkli Sayfalar'ın kızları Gülşen’le MügeOya Aydoğan'a 'sinsi' ve 'sana bilendim' gibi sözlerle yüklenen Lerzan Mutlu'nun görüntülerini ekrana taşımış..

Aynı programda Oya Aydoğan'ın vefatından sonra Lerzan Mutlu'yla ilgili olay açıklamalar yapan Bülent Ersoy'un sözlerini doğrulayan görüntüler yayınlanmış..

lerzanmutlu_kirmizi.jpg

Lerzan Mutlu, Beyaz TV’deki programında açmış ellerini Allah’a ‘Sana havale ediyorum bu kendini bilmezleri..’ falan demiş.. Müge + Gülşen’den sonra + Deniz Akkaya’ya da çakmış.. Hakan Solaker girmiş devreye ona da çakmış..

Bunların hiçbiri umrumda değil.. Benim Lerzan’ın programına katılmış ya da katılacak olanlardan bir ricak olacak; Aman siz siz olun, hepimizce normal karşılanabilecek bir açıklamayı Lerzan’ın yanında onu düşünerek yapın..

Çünkü; genelde herkesin bildiği bir şeyi o duymamış oluyor.. Böyle olunca da aynen şöyle diyor:

-Şakaaaaa diyoosuuun!

Geçenlerde Ahu Tuğba da bi şeyler söyledi, bizim Lerzan aynen:

-Şakaaaaa diyoosuuun!

Ahu da şaşırdı, ‘Aaa niye şaka olsun canım..’

DENİZ AKKAYA; İNSAN EKMEK YEDİĞİ KABA PİSLEMEZ!

Lerzan’la.. Mesleğe başladıkları günleri bildiğim bizim kızlar (Müge ile Gülşen) nasılsa günün birinde barış çubuğu yakar, söylediklerini unuturlar..

denizakkaya_beyaztv.jpg

Ama Deniz Akkaya’nın bir gece yarısı magazinci arkadaşlara yaptığı açıklama yenilir yutulur gibi değildi.. Arkadaşlarımızın Lerzan’ın onun hakkındaki söylediklerini hatırlatması üzerine Deniz köpürdü:

-Çocuklar inanır mısınız tematik kanalları izlemiyorum. Onun için de Lerzan Hanım ne söylemiş bilemiyorum..

Ayıp ki ne ayıp.. Çok ayıp! Yediğin kaba pislemenin Deniz’cesi..

Beyaz TV’de bir zamanlar “Aynalarla mı küstünüz?.. Hayatınızda köklü bir değişime mi ihtiyacınız var?.. Siz de ‘Yeniden Ben’ demek istiyorsanız, büyük değişime hazır olun.. Deniz Akkaya sizi hayallerinize kavuşturmaya geliyor..” anonsuyla duyurulan programda adı geçen kişi başka bir Deniz Akkaya mı idi yoksa?

SİZİN DE AKLINIZA..

FUTBOL SPİKERİ, ‘Sahada iki top var’ dediğinde, sizin de aklınıza Fatih Ürek’le Aldo mu geliyor?

SİGARA paketinde ‘Sigara içmek öldürür’ yazısını okudukça, sizin de aklınıza ‘Türk, ölümden korkmaz’ cümlesi mi geliyor?

opucuk.jpgopucuk.jpg

ALKOLLÜ İÇKİ satılan yerlerde ‘İçki Kötülüklerin Anasıdır’ yazısını gördükçe, sizin de aklınıza ‘Ana gibi yar olmaz’ sözü mü geliyor?

TV REKLAMINDA ‘Sucuk Mucuk’ dedikçe, sizin de aklınıza.. Neyse yazmayayım!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.