Hulusi Paşa Yazıyor… KIZ AYŞE; BABA YARISI AMCAN SAYILIRIM..

Barış Manço’nun,. Cem Karaca’nın, Edip Akbayram’ın, Erkin Koray’ın, Neco’nun, Abacı’nın, Çaçan’ın daha pek çoklarının evlatlarının amcası sayılırım.

Çünkü bu çocukların babaları ile kardeşten öte yakınlığımız vardır..  Kulaklarını çekme hakkım da vardır sanırım..

Sıradaki yeğenim gelsin bakiiim; Ayşe.. Evet evet sen Ayşe.. Ayşe Özyılmazel.. Sevgili Neco, ‘Kızlarınız nasıl’ diyen bir muhabire, ‘Bana onları sormayın.. İkisi de cezalı, ikisini de odaya kilitledim. Önce babaya saygıyı öğrenecekler’ demiş..

Vay sen misin böyle diyen..  Ayşe’ye ne diyorsun demişler. Verdiği cevap şöyle: ’36 yaşındayım. Ne eve kapatması. Babam artık yaşlandı.. Ne dediğini bilmiyor..Biz de onu kendi haline bıraktık..’

Yeğen.. Bu gençlik bu güzellik sana da kalmayacak.. Sen 70’lik bir nine olduğunda bakalım senin torunlar sana ne diyecek..

Hulusi Paşa: Şimdilik sadece kulaklarını çekiyorum tamam mı? Kızma; ben baba yarısıyım!

OF BE BAŞKAN! ‘AYŞELER SUSTURULMASIN.. AMA HANGİ AYŞELER?..

Trabzon'un Of ilçesinde AK Partili Belediye Başkan Vekili Halil Alireisoğlu; “Bizim kadınlardan alacağımız eğitime ihtiyacımız yok. Erkekler kadınlardan vaaz mı alırmış?” diyerek Trabzon Müftülüğü görevlisi Ayşe Yılmaz’ı konuşturmamış.. Olaya AK Parti yönetimi anında müdahale etmiş..

AK Parti’nin Karadeniz’deki tek kadın milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu şöyle demiş: “Ayşe’ler susturulamasın diye Meclis’te Fırsat Eşitliği Komisyonu kurulmuştur. Kadının gerici zihniyetler tarafından engellenememesi, onlara her konuda köstek olunmaması için oluşturulmuştur.”

Hulusi Paşa: Evet Ayşeler susturulmasın ama işte bu Ayşeler.. ‘Baba’ya karşı çıkanlar’ değil..

aysesula_ayseozyilmazel.jpg

ERTUĞRUL BEY ÇOK ‘HÜNER’Lİ ÇIKTI

Köşe yazarları arasında şu sıralarda Tarkan albümü dinleyip yorum yapmak moda ya!

Ertuğrul Özkök de (Hürriyet) dinlemiş.. Çok sevdiği ‘Veda Busesi’ni Hüner Coşkuner’in yorumu ile karşılaştırmış.

Tercihi Hüner’inki olmuş!

hunercoskuner_04_2016.jpg

‘Konu kapanmıştır.. Ertuğrul Bey, elbette ki Hüner’i tercih edebilir..’ diyordum ki bir gün sonraki Hürriyet.. Yine Ertuğrul Özkök.. Yine Hüner Coşkuner.. Bu sefer de diyor ki sayın Özkök:

‘En Romantik Türk Şarkıları listeme iki şarkı daha ekledim. Biri Zeki Müren’den ‘Mihrabım Diyerek’. Öteki Hüner Coşkuner’den ‘Veda Busesi’

SEDA AKGÜL; KOCASININKİNİ KULLANMAK İSTEMİYOR!

Asker: Paşam haberi okudunuz mu?..

Hulusi Paşa: Hangisini asker?

Asker: Kanal D’deki ‘Kısmetse Olur’u sunan Seda Akgül, Avram Habif adında bir beyle evlenmiş. Nikahtan bir hafta sonra mahkemeye koşmuş, ‘Kocamınkini kullanmak istemiyorum’ diye dilekçe vermiş.

Paşa: Ne günlere kaldık Yarabbi?.. Peki böyle bir hakkı var mıymış?

Asker: Paşam, ‘Kocasıninki..’ derken siz ne anladınız?

Paşa: Herkesin anladığını..

Asker: Yok Paşam öyle değil.. Şimdi bütün haberleri erotik açıdan alıp haber yapan gazetelere gün doğdu, ‘Seda Akgül, Kocasınınkini Kullanmak İstemiyor’ diye haber yaparlar..

Paşa: Yaparlar elbette.. O da suyu mu çıktı, kocasınınkini kullansın..

Asker: Paşam hala.. Yok kocasınınki derken soyadından bahsediyor kadın.. E haklı yıllardır halk onu Seda Akgül olarak tanımış bilmiş, şimdi kim tanır Seda Habif’i..

Hulusi Paşa: Haaa öyle desene be asker! Adamın aklına kırk bin türlü şey geliyor..

sedaakgul_04_2016.jpg

‘O HAYAT BENİM’ DİZİSİNDEN

Arda (Ozan Güler): Kalk karıcığım kallllk.. Bugün çok işimiz var..

Efsun (Ceren Moray): Ben zengin bi karıyım.. Sabah sabah ne işim olur benim be yaa!

‘SURVİVOR’DAN

Hulusi Paşa: Yılmaz Morgül (başka kimi bekliyordunuz ki): Allah’ım bana para verme pul ver.. Hayatımdan postalayacağım o kadar çok kişi var ki.. Haaa ha hah ha… Hiaaaa! Hah haaa..

Asker: Paşam, Müjdeler olsun; Morgül’ün duaları kabul oldu. Baksana Allah ona bolca pul vermiş olmalı ki, herkesten önce kendini postaladı!..

KİBARİYE; ÖLDÜRÜR.. BİBERİYE GÜLDÜRÜR..

Kibariye, şarkılarıyla türküleriyle zamanında az ağlatmadı bizleri.. Hani ‘bir kahkaha bir kalem pirzola’ derler ya, nerdeee! Kadın bir ‘Annemmm’ diyordu hepimiz hüngür! Onu dinleyip et tutan mı olurmuş.. Biraz daha söylemeye devam etse ‘içli hasta’ olup ‘Merhumu nasıl bilirdiniz..’ durumlarına düşecektik.

kibariye_04_2016-001.jpg

Neyse Kibariye’nin bozduğu sağlığımıza ilaç olarak ‘Biberiye’ çıktı.. İtalya’da bin kişilik nüfusa sahip bir balıkçı köyünde 100 yaşın üzerini görenlerin sayısı 100’ü aşmış. Üstelik çoğu da sigara bağımlısı, alkolik ve de şişman.. Bilim adamlarına göre bölgede yaygın olarak kullanılan biberiye bitkisi uzun yaşamın kaynağı olabilirmiş.. Hadi doğru aktara, doğru biberiye almaya..

Hulusi Paşa: Zaman iyi beslenme zamanı.. Beslenmek yerine asılmak devri çoktaaan geçti!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.