Hulusi Paşa yazıyor… ‘SURVIVOR’DA KİM KALDIRDI KİM KAZANDI?

Sabah sabah ‘damardan aldım’ asker..-Tövbe estağfurullah Paşam, hayırdır..

-Erol Köse’yi beklerken.. Ki ona bir çift lafım olacak.. Türk filmi seyrettim asker.. Orhan Abim; lacileri çekmiş, saçları fönletmiş oturur nikah masasına.. Yüzü duvağı ile kaplı olan gelin de yanına..

Nikah Memuru: Siz Orhan Bey, Meral Hanım’ı..

Orhan Abi: Meral Hanım’ı mı?.. Ama ben Serap Hanım’ı bekliyordum..

Nikah Memuru (içinden) ‘Güzel abim bulmuşsun bi taze gelin al git işte..’ demiştir mutlaka!

Gelin (şeyini, eee duvağını kaldırır, altından Perihan Savaş çıkar): Ablam saadetler diledi ve gitti Oooraan!

orhangencebay_perihansavas.jpg

Orhan Abi: Geline sarılır..

Kamera bahçeye döner.. Selma Güneri, ağlaya ağlaya ikinci vitese takmış gidiyordur..

SON

Orhan Gencebay’ın 1972 filmi ‘Sev Dedi Gözlerim’in son 5 dakikasını böyle izledim.. Filmi daha önce görmemiştim.. Ama o 5 dakikadan konusunu anladım..

-Paşam ben de anladım.. Baştan abla yazılmış Orhan Abi’ye.. Orhan Abi de belli ki evlenmek zorunda kalmış.. Ama evin küçük kızı da ona aşık.. İlle de ‘Oooraaan’ diyor.. Sonra abla hakkından feragat etmiş..

-Aynen öyle asker! Aferin asker! Seni senarist yapacağım asker..

-Sağ olun Paşam eksik olmayın..

‘N’OLMUŞ YANİ ADAM ESNEMİŞSE..’

Film bitti.. Sıradaki programın içeriği aynen şöyle yazıldı ekranda: ‘Pakize Suda, Aykut Işıklar, Tayyar Işıksacan ve Erol Köse ile magazin gündemi.. Falan, filan..’

-O ekip çoktan dağıldı Paşam..

-Böyle itinasız çalışırlarsa bu ekip de dağılır asker.. Benim Erol’a iki çift lafım olacak Erol Köse’ye; taa Ankara’dan Komedi Dans Üçlüsü’nden tanıyıp sevdiğim sevgili Erol; Allah aşkına Bülent Ersoy taklidi yapmaktan, gereksiz kahkahalardan, ilgisiz sağa sola bakış attırmalardan vazgeç..

Hele bu sabah yaptığın gibi, stüdyo çalışanlarından birini ‘esnedi’ diye stüdyodan kovma.. Onun esnediğini biz görmedik ki, sen ve orada bulunan 5 kişi gördü.. Sabahın körü, n’olmuş yani esnemişse.. Sen, beni dinle Erol kardeş.. Bu arada lütfen masadaki diğer kişilere de konuşma hakkı tanı..

‘SURVIVOR’DA KİM KALDIRDI KİM KAZANDI?

ALP KIRŞAN (Sunucu); Yattara.. Yattaraa.. Geriden geldi ama ilk o kaldırmayı başardı.. Gönüllüler hala kaldıramadı.. Yattara..  O da kaldıramadı.. Gönüllüler de kaldırdı.. Durum şimdi 1-1.. Bundan sonra ilk kaldıran kazanacak.. Evet Yattara çok dikkatliiii…Ve evet Yattara ikinciyi de kaldırdı.. Durum şimdi Ünlüler 2- Gönüllüler 1 (Bu yarışma sırasında mutfakta çay demliyordum.. Yani ses var görüntü yoktu.. Bu nedenle neyi kaldırıp da puan aldılar benim için hala meçhul..)

‘KIZIM MÜSTAKBEL KAYNANAN SENİ İSTEMİYOR İŞTE..’

Son izlediğimde ‘Kısmetse Olur’da (Kanal D) durum şöyleydi:

ADNAN: Olmuyor Ceyda olmuyooor.. Zaten artık annem de seni istemiyor..

CEYDA: Ühüü ben annene n’aptım?

ADNAN: Kadın seyretmiş o da artık sana güvenmiyor.. Bitti bu iş Ceyda..

CEYDA: (iki kere ühüüü ühüüü) Ama seni çok seviyorum..

ADNAN: Üzüldüğünün farkındayım, sen ağladıkça benim de kalbim parçalanıyor.. Yaşanmışlıklar (ne demekse) bir yerde bırakılabiliyor.. Biz de o güzel günleri geride bıraktık.. Artık önümüze bakacağız Ceyda..

CEYDA: (üç kere ühüüü ühüü ühüüü) Ama ben bunu kaldıramam..

HULUSİ PAŞA: Kızım sana bu evde ekmek yok. Sen Survivor’a git.. Orada mutlaka insanlara bir şey kaldırtıp, kazanana sucuk ekmek bile veriyorlar..

KALDIR SİNAN KALDIR!

Elin Oğlu; sunuculuğunu Sinan Çalışkanoğlu'nun bir süredir Burcu Esmersoy ile yaptığı, 2015'den beri atv'de yayınlanan bir talk-show programı.

Yedi Tepe Üniversitesi öğrencileri geleneksel Yılın En İyileri’ni seçmiş (Bu seçmeler bizim zamanımızda aralık ayı sonunda yapılır, ocak ayının ilk haftası içinde açıklanır ve bir anlam taşırdı.. Mart ayı ortasındaki seçimleri anlayan varsa beri gelsin..)

Yılın En İyi Talk Show Programı: Elin Oğlu- Burcu Esmersoy diye açıklanmış.. Sinan şimdi isyan bayrağını ya da kazan kaldırsa haklı değil mi sevgili Yedi Tepeliler..

elinoglu.jpg

VALLAHİ DEDİLER (Ben de duydum)

BÜLENT ERSOY (Kürküne laf söyleyen gazeteci-şarkıcı Ömür Gedik’e): Heeey heey; sen benimle konuşmaya başlamadan yarım saat önce ceketini ilikleyeceksin, ben Bülent Ersoy’um.

ECE VAHAPOĞLU (Evini gezdirdiği Gizem’e): Ayy bi doğum günümde 3 tane dolmakalem birden geldi.. Pahalı, marka dolma kalemler.. Oha falan oldum yaaanii.. O zaman da yazarlığım tam gaz gidiyor falan yaniii..  Her yerim dolma kalem olduuu yaanii..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.