• BIST 105.380
 • Altın 270,975
 • Dolar 5,7403
 • Euro 6,3404
 • İstanbul 15 °C
 • Ankara 8 °C

Hulusi Paşa Yazıyor…DİLBERAY ÇILDIRDI: BANA “AŞKİTOM” DİYECEK KOCAYI O A

Hulûsi TUNCA

Bir yerde Dilberay olur da neşe, kahkaha ve gerçeklerin ta kendisi orada olmaz mı?.. Kanal D’nin ‘Renkli Sayfaları’ında da öyle oldu..

Konu, kadın-erkek ilişkisinde hitap şekliydi ve son yıllarda en sık kullanılan ‘aşkım.. aşkitom.. bebişim.. bebeğim..’ gibi sözcüklerden ortaya bir karışık yapıldıktan sonra konuklara fikirleri soruldu.

Dilberay: Bana aşkım aşkitom diyecek bir kocayı tanımıyorum ben. Bizim İbrahim –eşim olur- bana böyle kelimeler söyleyemez. Hele desin.. O Dakka boşarım.. Ben o evde evin kadınıyım, bana Dilber denir.. Ben kocama ‘herif’ derim o bana ‘Dilberim’ der.. Patron der..

Sinan Akyüz (Gazeteci-yazar, son kitabı ‘Aşk Başka Evde’ ile gündemde) Şu sıralarda ‘Minnoşum’ çok moda.. Erkek-kadın birbirlerine böyle hitap ediyorlar..

Dilberay: Neee Minnoşum mu?.. O na be! Kedi çağırır gibi.. Tövbe ya rabbim.. Aman aman evlerden ırak..

Sinan Akyüz: Ben artık bunda bir sahtecilik görüyorum.. Eğer bir ilişki varsa o ilişkide emek olmalı.. biz modern kuşakla, gelenekselci kuşağın tam ortasında yer aldık.. Bunun için bazı şeyleri yadırgıyoruz doğal olarak.. Biz; karışık kasetler doldururduk, çayı demler, şiirler okurduk. Şimdi whatsapp’tan mesaj atmak yetiyor..

‘SEVGİLİM BAŞKASIYLA YATABİLİR..’

Sunucu Kızlar: Cem Özer ‘Sevgilim bir başkasıyla yatabilir, bunu aldatma saymam’ demiş. Ne diyeceksiniz?

Dilberay: Kızım; bak şimdi.. Yaa.. Cık cık cık.. Şimdi bi şey diycem.. Yok demiycem. Dersem başınız belaya girer.

Sunucu Kızlar: Aman bizi yakmayın..

Dilberay: İşte onun için susuyorum.. Ya bu dünyada namusumuz, şerefimiz için yaşamıyor muyuz biz.. Demek ki şimdi açık görüşlü olmak bu mu oluyor gardaşım..

Sinan Akyüz (gardaşım denilen kişi): Efendim; mezhebi geniş derler ya! Bu öyle olmalı. Sevdiğim kadın (veya erkek), çocuğumun annesi (veya babası) iki taraf için de geçerli yani; hayatımızın bir parçası iken böyle bir durum kabul edilemez. Mesele insan olmakla ilgili..

Hulusi Paşa: Adam, yan baktı diye karısını 42 yerinden bıçaklıyor.. Bi de Cem Özer’in dediği durum olsa.. 3. Cihan Harbi çıkar vallahi..

 

ZİRAAAT BU BÜYÜK YANLIŞINDAN ÇABUK DÖN!

 

1863 yılında mütevazı bir yardımlaşma sandığı olarak kurulup zaman içinde büyük atılımlarla gelişenZiraat Bankası bugün ülkenin en değerli aktifleri arasında yer almaktadır. Ziraat; benim emeklilik bankamdır.. İki kredi kartımdan birinin sahibidir! Kredi kartı borcumu ödemek, maaşımı almak için ayda en az iki kere ziyaret ettiğim bankadır..

Bugüne kadrar her şey çok iyi çok güzeldi.. Ama üç gün önce kredi kartı borcumu ödemek için Bakırköyşubesine gittiğimde aldığım cevap beni.. Benden çok yaşlı emekliler adına çok üzdü.. Artık banka içinde ödeme yapılmıyor, banka girişindeki para çekme-yatırma makineleri kullanılıyordu..

Çıktım.. Baktım bir dolu benden çok yaşlı amcalar, teyzeler.. Birbirlerine soruyorlar.. Parayı nereye koyacağız, hangi tuşa basacağız.. Aman yanlışlık yaparsak kartı yutmasın.. Ve baktım etraflarında bir sürü ÇAKAL.. Ver teyze biz yapalım.. Ver amca biz halledelim.. Çok yakında göz göre göre SOYULAN bir sürü EMEKLİ HABERİ duyacağız..

Çakal; pusuda bekliyor çünkü.. Yapma ZİRAAT etme ZİRAAT.. Elemanların çok mu yoruluyor kredi kartı borcu tahsil ederken.. Bırakın yorulsunlar onlar daha GENÇ.. Ama o YAŞLI EMEKLİLER’in üç kuruşuna bi şey olursa bunun günahını, vebalini taşıyamazsınız..

ziraat-kuyruk.jpg

 

SELDA ALKOR; KAMERAYI GÖREMEDEN: STOP!

 

Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Fikret Kuşkan, Dolunay Soysert, Bora Akkaş, Dila Danışman ve Bala Atabek’in yer aldığı, yönetmenliğini Bora Tekay’ın üstlendiği Pastel Film imzalı Çifte Saadet dizisinin kadrosuna yeni bir oyuncu daha katıldı. Usta oyuncu Selda Alkor ekibe dahil oldu. Başarılı oyuncu Selda Alkor dizide idealist bir kadın olan Aysel karakterini canlandıracak(tı).. Ancak dizi; 17 Nisan akşamı ‘final’ bölümü ile son kez yayınlandı ve ekrana veda etti.

Hulusi Paşa: Kardeşim halk önce hikayeyi beğenecek.. Hikaye ‘sahici’ olmazsa dizi de üç beş bölümde veda eder gider işte..

 

BU KADINLA BİR GECESİNİ DİZİ İZLEYEREK GEÇİRDİ!

 

İngiliz pembe dizisi "Emmerdale"in yıldızlarından Gemma Atkinson, Real Madrid'in dünyaca ünlü futbolcusu Cristiano Ronaldo ile olan görüşmelerinin detaylarını ortaya koydu.

gemma_atkinson_.jpg

Portekizli süperstarın Manchester United’da forma giydiği 2007 yılında bir görüşme yaptıklarını anlatan eski manken, o geceyi şöyle anlattı:

’İyi bir gece geçirmek için tek fikri ’Sadece Aptallar ve Atlar’ dizisini izlemekti.. Nitekim ilk gece İngiliz komedi dizisini izlemekten başka bir şey yapmadı.. Sadece çay içti ve saatlerce diziyi izledi. Yeminle.. Gerçekten.’ Ve sözlerini şöyle noktaladı: “Aradan 9 yıl geçti.. Şimdi öyle yapar mı bilmiyorum ama o zaman sadece televizyon izledi.’

Hulusi Paşa: Kimileri de öyle bir dizi yapar ki, yanındaki bu kadını bile unutur (ben unutmam) kendini tamamen diziye verirsin Ronaldo gibi..

 

‘ADRIANA LIMA GELSE HAVASINI ALIR..’

 

Kimi dizi inandırıcılıktan uzak olduğu için yayından kaldırılıyor.. Kimi dizi izleyen erkeğe yanındaki dünya güzelini unutturuyor.. Kimi erkek de var ki; karısına öyle bir aşkla bağlı ki Adriana Lima’yı bile tanımıyor.. İşte Serdar Ortaç:

"45 yaşına kadar bekledim. Herkes benim için ‘Asla evlenmez' diyordu ama onları yanılttım. Demek ki insanın karşısına aşık olduğu ve hiç ayrılmak istemediği kişi çıkınca gözü hiçbir şey görmüyormuş.. Chloe ile bir klibimde birlikte çalışmıştık. Biraz flört ettik. Sonra Chloe, İrlanda'ya döndü. İşte o an, onu kaybetmişim gibi hissettim. Ondan hiç ayrılmak istemediğimi anladım ve hemen evlenme teklif ettim."

Bir dönem sürekli etrafında güzel kızlar vardı ama Chloe ile tanıştıktan sonra gözü kimseyi görmemiş. "Chloe'ye çok aşığım, Adriana Lima gelse dönüp bakmam" diyor.

adrianalima-dusuk-bikini7.jpg

Hulusi Paşa: Serdar Bey’in görüşlerine saygı duyarım ama Victoria Secret mankenlerinden biri ile evli olsam dahi.. Yanımdan Adriana Lime geçse.. Döner döner bakarım..

 

KADIKÖY ACİL’DEN ŞAFAK SEZER’E: BU ADAM EMEK HIRSIZIDIR!

kolpacinoafis.jpg

Genç müzik gruplarımızdan Kadıköy Acil, Şafak Sezer’e ateş püskürüyor.. Hani bulsalar bir kaşık suda boğacaklar.. Konu; iddialarına göre ünlü artistin haklarını vermemesi:

“Bu güne kadar iş yapma vaadiyle bizi kandırıp, bize onlarca şarkı yaptıran, bize bir kuruş vermeyen, emeğimizi, hakkımızı kendi çıkarı için kullanan ve bizi hiçe sayan bu adam emek hırsızıdır..

En son ‘Kolpaçino 3. Devre’ için bize 11 şarkı, 100’e yakın ara ses, 40’a yakın geçiş müziği yaptırdı.. 4 ay gibi bir sürede 20 kişi büyük emek verdik. Bize bu şarkıları yaptırıp ardından ortadan kaybolan, mesajlarımızı yanıtsız bırakan, hiç bir şey konuşulmamış gibi emeğimizi alın terimizi hiçe sayan bu adama hakkımızı helal etmiyoruz.. Bize sadece zamanımızı kaybettirdin Şafak Sezer.. Ama sen yakında çalışacak tek bir kişi bulamayacaksın etrafında..’

Hulusi Paşa: Yapma Şafak, etme Şafak.. Kul hakkı yeme! Burasını düşünmüyorsan bunun bir de öteki tarafı var biliyorsun di mi?

 

İŞTE GERÇEK EMEKÇİ İKİ KIZKARDEŞ

 

Rümeysa (20) ve Hacer (18), Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde geçim derdi nedeniyle okulu bırakarak küçük yaşta çobanlığa başlamak zorunda kalan iki kız kardeş. Akranları iyi bir üniversite hayali kurarken onların hayali ise bir gün kendi çiftliklerinin sahibi olmak..

11 kişilik ailenin en küçük bireyleri olan Rümeysa ve Hacer, anne ve babalarının yaşlanmasıyla birlikte küçük yaşta okulu bırakmak zorunda kalarak; çalışmaya başlamış.

Bugün evlerine 20 kilometre uzaklıktaki tek gözlü bir barakada çobanlık yapan kardeşler, her gün günün ilk ışıklarıyla keçilerini otlatmak için sürüyle birlikte dağlara tırmanıyor. 400 keçiye gözleri gibi bakan kız kardeşler, gün boyu dağlarda katır ve at üzerinde dolaşıyor.

cobankizlar.jpg

MARMARİS’E BİR GÜZEL MARMARİS KADAR GÜZEL

 

Başrollerinde Yusuf Çim ve Gülsim Ali’nin oynadığı Hanım Köylü dizisi çok yakında Star TV’de başlıyor. Şimdi Marmaris’te Marmaris kadar güzel bir kız var: Gülsim Ali..

18 Şubat 1995 tarihinde Bulgaristan’da dünyaya gelen Gülsim Ali, henüz 21 yaşında. 2011 yılında Bulgaristan’da düzenlenen Super Model yarışmasında Ford modeli seçildikten sonra ülkede tanınan bir yüz olmuş. Türkiye’de de yapımcıların dikkatini çekince 2012 yılında Hazal Kaya’nın başrolünde oynadığıSon Yaz Balkanlar adlı dizi ile oyunculuğa ilk adımını atmış..

Hanım Köylü dizisinde İlkgün adında güzel bir köylü kızı olarak karşımıza çıkacak olan

Gülsim Ali, henüz çok genç yaşta olmasına rağmen güzelliği ve sempatikliği ile büyülüyor. Şansı bol olsun..

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Magazin Kolik | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.