İBRAHİM TATLISES, "İBO ŞOV"U TEK BİR ŞARTLA YAPABİLİR?

Geçenlerde bundan yaklaşık 2 ay kadar önce bir haber vardı gazetelerin bazısında? İbrahim Tatlıses'in uzatmalı sevgilisi Ayşegül Yıldız'la evleneceğini yazıyordu?

Kimbilir belki de 29 yıllık magazin gazeteciliğinin verdiği bir dürtüyle bu haberi araştırmaya başladım? Ulaştığım noktalar beni çok ama çok ilginç yerlere götürmeye başladı?

Ve o geldiğim noktalardan sonra 12 Şubat 2008 tarihinde siteme şu haberi koydum;

Önce Petek Dinçöz, sonra Seda Sayan. Şimdi de İbrahim Tatlıses evlenmeye hazırlanıyor... "MAHALLE" DEĞİL RTÜK BASKISI MI?

"MAHALLE" DEĞİL RTÜK BASKISI MI?başlıklı haberi Okumak için TIKLAYINIZ

*****************************

Bu haberin ardından 13 Nisan 2008 de bana ulaşan ve ulaştığı anda da beni şaşırtan bir başka haber geldi? Bu haber size yukarda yazdığım yorum-başlığı çürütecek bir içeriğe sahipti? Ve İbrahim Tatlıses'in TRT ile anlaştığını ve programın hangi gün başlayacağını bile yazıyordu? Haberi de tüm subjektifliğimi bir kenara koyup, aynen kaynağından geldiği gibi objektif bir gözlükle sizlere ulaştırdım; İbrahim Tatlıses..."İBO SHOW" TRT'DE!

İbrahim Tatlıses..."İBO SHOW" TRT'DE! başlıklı haberi Okumak için TIKLAYINIZ

*******************************

Yanılgılar insanlar için? Ben de yanılmış olabilirdim elbette? Çünkü ilk verdiğim haberde ulaştığım bilgiler ışığında yaptığım yoruma göre RTÜK Türk aile yapısına çok fazla önem veriyor ve ekran önünde milyonlarca vatandaşımıza hitap eden program yapımcısı starların örnek aile hayatı yaşamasını ve de bunları ekranlardan yansıtmalarını tercih ediyordu?

Zaten öyle de olmamış mıydı? Sürekli magazine karşı tavrını belli eden RTÜK Başkanı Sayın Zahit Akman, (Ki kendisiyle Sigarayla Savaşanlar Derneği'nde 1. Başkanlık görevimi yürütürken, o da Yönetim Kurulu Üyesi olarak tanışır ve aynı cephede "savaşırdık"!..) kalkıp gidip 2 magazin ikonu Petek Dinçöz ve Can Tanrıyar'ın nikahlarında bizzat şahitlik yapmamış mıydı, hem de canlı yayında !.. Petek bu arada televizyon ekranlarında kuşak program yapmıyor muydu?..

Durun daha bitmedi? Sabah kadın programlarının "sultanı" Seda Sayan, daha bir ay önce tanıştığı Onur Şan'la apar topar evlenmesinin ardında "karakaşına-karagözüne" aşkı mı yatıyordu acaba, yoksa RTÜK'ün "göz önündekilere temiz aile" isteği mi?

Bence Seda Sayan, RTÜK'ün yazılı mı, sözlü mü yoksa hissettirerek mi verdiği bilinmez şifresini çok kısa sürede çözmüş ve hemen soluğu nikah masasında almıştı?

**********************************

Ve daha 2 gün önce elime bir haber ulaştı? Az önce "yanılgılar bizim içindir" demiştim ya!..

Gazetecilik içgüdülerimin ve haber alma kaynaklarımın bir kez daha "haklı olma ihtimalini" ortaya koydu?

Başlık aynen şöyleydi 2 gün önceki haberimde (27 Nisan Pazar) TRT'DEN ŞOK KARAR; "İBO ŞOV"A NE OLDU?..

TRT'DEN ŞOK KARAR; "İBO ŞOV"A NE OLDU?..

başlıklı haberi Okumak için TIKLAYINIZ

***********************************

Evet artık elim daha da güçlendi şimdi?

"İbo Şov"un iptal edilme sebebinin haberin içeriğinde yazıldığı gibi siyasi baskı ya da köşe yazarlarının eleştirisi olduğuna asla inanmıyorum artık?

Bu çok net şekilde "mahalle değil, RTÜK baskısıdır"?

Bunun doğru mu yanlış mı olduğunun eleştirisini de yapmıyorum?

Ama biliyor ve iddia ediyorum ki; İbrahim Tatlıses, dünya evine girip mutlu aile babası tablosu çizmeden bırakın TRT, hiçbir televizyon kanalında program yapamayacak?

Bunun sonucu, geçenlerde kızını evlendiren "Kayınpeder" Tatlıses'i bu kez ve yakında bizzat o nikah masasında "damat" sıfatında görürsek hiç şaşırmayalım!...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.