İKİ FİLM BİRDEN, SHOW TV EKRANLARINDA !..

İKİ FİLM BİRDEN, SHOW TV EKRANLARINDA !..

`Yüz Bin Kibrit` ve `Hop Dedik Deli Dumrul` filmleri bu akşam ilk kez Show TV ekranlarında sinema severlerle buluşuyor...

Yönetmenliğini Süleyman Nebioğlu'nun yaptığı, kadrosunda Müjdat Gezen, Gülçin Santırcıoğlu, Nejat Birecik, Sümer Tilmaç, Şafak Sezer, Tamer Karadağlı ve Serkan Şengül gibi usta oyuncuların yer aldığı 2010 yapımı "Yüz Bin Kibrit", ilk kez bu akşam Show TV'de izleyicilerle buluşuyor.

Adnan Menderes'i Yassıada'dan kurtarmaya kalkan bir delinin maceralarının anlatıldığı filmde filmin kahramanı 100 bin çöp kibrit bulup bomba yapacak ve bir denizaltı dehlizinden geçerek bombayı Yassıada'da patlatacaktır. O kargaşada Menderes aynı dehlizden kaçacaktır.

Kadrosunda Atıf Benderlioğlu, Ceren Şekercioğlu, Orhan Bıyıklı, Mesut Çakarlı ve Nurhan Yılma gibi usta oyuncuların yer aldığı 2011 yapımı "Hop Dedik Deli Dumrul" filmi de ilk kez bu akşam Show TV'de sinema severlerle buluşacak.

Deli Dumrul, İstanbul'un Kurtlar Kuşlar Alemine meydan okumuş ve oyuna getirilerek hapse düşmüştür. İçerde hayatının zindana döneceğini düşünürken, ruh dünyasında derin tesirler meydana getirecek olan gönül erlerinden İhsan Bey ile tanışır.

Hapiste Dumrul ile İhsan Bey'in en has talebesi ve manevi evladı Alperen arasında sıkı bir dostluk başlar. Deli Dumrul'u, gönül eri İhsan Bey'i ve yiğitlik timsali Alperen'i uğradıkları iftiralardan aklayıp kurtaracak kişi ise Baş komiser Semih'tir. Önce İhsan Bey ve Alperen, ardından da Deli Dumrul aklanarak tahliye olur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.