İNANCIN ZAFERİ 'MOON LİFE AWARDS PARİS'!

İnancın zaferi Moon Life Awards Paris

Hürriyet Gazetesi’nden ayrıldığım yıllardı. Sevgili Alper Alp’le birlikte Moon Life Dergisi’nin ilk sayısını elimize aldığımızda heyecanımızı kelimelerle anlatamam. Meslek yaşantım boyunca birçok yayının ilk sayısını yayınlama heyecanını yaşamıştım ama o yayınların ardında koskoca bir medya grubu vardı.

Moon Life Dergisi’nin arkasında ise sadece Alper vardı. Onun dayanağı ise, ben ve rahmetli Recep Çilingir’di. Yayın ekibinde birçok değişiklik oldu, Recep’i zamansız kaybettik. Ama ilk günden bugüne ben, Alper ve sayfa sekreterimiz var.

Moon Life Ödülleri’nin her aşamasını da çok yakından takip eden hatta birebir organizasyonun içinde olan kişiyim. 22 yıl çalıştığım ve bu yıllar boyunca Altın Kelebek Ödüllerinin organizasyonunu yaptığım için tecrübemle Moon Life Ödülleri’nin de her aşamasında Alper’in yanındaydım.

* * *

Alper, Moon Life Dergisi ve ilk yıllardaki ödül törenlerinde epey zorlandı. Çünkü yayıncılık sektörü, özellikle de magazin sektörü, bir buz pisti gibidir. Sadece güçlü olanlar ve içinde büyük bir azim saklayanlar ayakta kalır. Alper’de de tam da bu var işte. Başarmak için büyük bir azim.

Yıllar önce bu azimle ve kelimelerin neredeyse tam anlamıyla tırnaklarıyla kazıyarak merdivenleri ağır ağır çıktı. Bu yıl 11. kez düzenlenen Moon Life ödüllerinin geçmişinde ne badireler atlattı, yakinen tanığım. Ama hiç yılmadı, her yıl daha iyisini yapmak için uğraştı.

Hayallerini paylaştığı en yakın kişilerden de biriyim. “Bu sene de güzel geçti ama seneye daha güzelini yapacağız abi” deyip her ödül töreni sonrası bir sonraki senenin planlarını yapmaya başlardı. Hep de öyle oldu, seneye daha iyisini yaptı, ben de hep destek oldum.

* * *

Türkiye dışına çıkıp Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Moon Life Ödül Töreni’ni düzenleyince cemiyet ve magazin dünyasındaki herkes çok şaşırdı. Reha Muhtar gibi televizyon haberciliğinin bir dönemine damgasını vurmuş en ünlü habercisi ile birlikte o zamanki KKTC Başkanı, şimdinin KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katıldığı Moon Life Kıbrıs ödül töreni, aylarca medyada konuşuldu, yankı buldu.

Hemen ertesinde bu kez hedef Amerika’ydı. New York’ta Moon Life Ödül Töreni yaparak Türk Bayrağı’nı ABD’de dalgalandırmak istedi Alper ama pandemi araya girince olmadı, olamadı. Ama Alper yine yılmadı. Bir sonraki ödül gecesinin yıldızı bir başka duayen gazeteci Uğur Dündar’dı. Yıllardır hiçbir yerde görülmeyen usta gazeteci, Moon Life Ödül gecesinde sahnedeydi.

Geçen sene de Türkiye’nin en popüler eğlence mekânı Cahide’nin sahnesi ve salonu Moon Life Ödül Töreni’ne katılan seçkin davetlilerle doluydu. Başta Seda Sayan olmak üzere sahnede fırtınalar kopuyor, yine herkes Moon Life’ı alkışlıyordu.

* * *

O günlerde ilk kez dillendirildi Paris hedefi... Sevgili Seda Sayan’ın cesaretlendirmesiyle sonrasında da bir yıllık müthiş bir çalışmanın sonucunda Moon Life Awards Paris, geçtiğimiz günlerde görkemli bir şekilde gerçekleşti.

Behzat Gerçeker ve ENBE Orkestrasıyla başlayan, Pınar Altuğ Atacan ile “Taxi” filminin usta oyuncusu Samy Nacari’nin sunduğu İskender Paydaş ve Orkestrası’nın müzikleriyle coşan, finalinde ise dünyaca ünlü Nicolas Reyes ve Gipsy Kings Grubu’nun sahneye çıktığı müthiş bir ödül töreni oldu.

Hatta o gün dijital platformlarda yeni şarkılarını piyasaya çıkaran Fatih Ürek ve Seda Sayan-Çağlar Ökten çifti, Moon Life Awards Paris’in yeni şarkılarına ivme katacağını bildikleri için sahnede ilk kez şarkılarını seslendirdi.

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle Nisan ayından Haziran'a ertelenmek zorunda kalan Moon Life Awards Paris, geçtiğimiz yıl Alper tarafından dillendirildiğinde çoğu kişi “yapılamaz, yapamaz” diyordu.

Ancak azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz.

Hele bir de inanıyorsanız…

Alper, inandı, azmetti, başardı…

Şimdi herkes Moon Life Awards Cannes Ödül Töreni’ni bekliyor.

O da olur, onu da yaparız…

Biz Cannes’da yenisini yapana kadar Moon Life Awards Paris, Türkiye’nin en iyi ödül töreni…

Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.