KATİL’İ MEZARINDAN ÇIKARIP, CİNAYETE AZMETTİRECEĞİM!

Dileyen; hakkımda suç duyurusunda bulunsun arkadaş! Yapıcam! Televizyon Tarihine geçen TRT1’in ununutulmaz dizilerinden ‘Bizimkiler’i hatırlayanlar, hatırlamayanlara anlatsın..

Apartman sakinlerinden Katil (Aykut Oray), her sabah bir koltuğunun altında horozu, öteki kolunda sevgilisi aynı saatte asansörden iner, kapıyı güm diye çarpar, giriş katında oturan Sabri Bey (Mehmet Akan) kapısının ardında tir tir titrer ve kapıyı açardı.. Bir konuşmaya başlar ki; eli kolu oynuyor.. Katil şöyle derdi:

-Elini kolunu oynatma komşu!

Son yıllarda konuşurken el kol oynatma adeta moda oldu.. Ama ‘Kısmetse Olur’ adlı peze.. pardon mezeli aşklar programında tavan yaptı.. Hele hele, o 24 yaşındaki Adnan’ın kendinden kocaman kocaman büyük, geçenlerde Ankara Çinçin Bağları’ndaki baba evine götürdüğü kimsenin de yüzüne bakmadığı 31 yaşındaki Didem; hele hele öfkelenince (yani neredeyse her sahnede) bir el kol oynatması var ki; Adnan’ın ailesinin onu beğenmemeleri çok doğal.. Hani evlat olsa sevilmez tövbe tövbe..

Diğer kızların.. Erkeklerden de Emre’nin pek farkı yok Didem’den.. Şimdi Aykut Abi’yi mezarından çıkarıcam. ‘Abi’ diycem.. ‘Şunlara da bir ‘Elini kolunu oynatma komşum’ desene.. Sonra da bırakıcam ‘Kısmetse Olur’ evine.. Belki Katil’den çekinirler de bırakırlar. Yoksa televizyonumu kırıcam ve parasını Kanal D’den istiycem..

YAZI!

Ekranın alt yazısı.. Kahramanlarımızın alın yazısıdır (‘İsimsizler’ dizisinden Kanal D)

‘HABABAM SINIFI’NDA YOKLAMA

Kel Mahmut (Münir Özkul) hasta yatağından kalkıp, sırf öğrencilerini merak ettiği için ‘Hababam Sınıfı’na girip yoklama yapsa;

Hafize Ana (Adile Naşit) ses yok.. İnek Şaban (Kemal Sunal) ses yok.. Damat Ferit (Tarık Akan) ses yok.. Güdük Necmi (Halit Akçatepe) ses yok.. Domdom Ali (Feridun Şavlı) ses yok.. Tulum Hayri (Can Gürdap) ses yok.. Hayta İsmail (Ahmet Arıman) Burdayım hocam.. Bozum Cahit (Cengiz Nezir) Burdayım hocam.. Kalem Şakir (Bülent İğdiroğlu) Burdayım hocam.. Okul Müdürü (Muharrem Gürses) ses yok.. Hüseyin Şevki Topuz (Ergin Orbey) ses yok.. Akil Hoca (Akil Öztuna) ses yok.. Bacaksız (Tuncay Akça) Burdayım hocam.. Badi Ekrem (Şener Şen) Burdayım hocam.. Coğrafya Hocası (Ayşen Gruda) Burdayım hocam..

‘Yoklama’yı Hürriyet’teki Ertuğrul’un köşesinden aldım. İnanılır gibi değil. Gerçekten de neredeyse sınıfın tamamı, bizlere veda etmiş.. Nurlar içinde uyusunlar, kalanlara Alah sağlık versin..

BUGÜN SÜNNET.. PALAVRA PALAVRA..

Rasim Ozan Kütahyalı (Beyaz TV) Beyaz Futbol’da FB- Akhisar maçına gelen seyirci sayısının azlığını ti’ye aldı: Maça 2 bin seyirci geldi.. Atiba’nın oğlunun sünnet düğünü olsa daha çok seyirci gelirdi.

Ahmet Çakar: Avrupa devlerini bu stada dize getiren FB, ne yazıktır ki ayrıca 2 bin değil 6 bin 548 kişi önünde oynamak zorunda kalmıştır..

Ajda Pakkan: Fonda bağıra bağıra ‘Palavra palavra’ şarkısını söylüyor..

Sirnan Engin: Alın şu şarkıyı yaa.. Burada iki satır laf etmeye çalışıyorum..

Abdülkerim: Yapmayın yaa F.Bahçe’nin ikinciliğine sevinecek miyiz?.. F.Bahçe tarihinin en kötü dönemlerindren birini yaşamaktadır..

SPOR PROGRAMINDA SOKARSIN.. SOKAMAZSIN..

Aynı programda;

Özel bir lisenin bahçesinde pınrıl pırıl bir oğlan, arkadaşıyla iddiaya giriyor ve ayağındaki topu taa karşıda açık duran camdan içeriye sokacağını söylüyor.. Sokuyor da.. Herkes alkışmıyor, Ahmet Çakar hariç.. ‘Ya cam kırılsa, okul malına zarar değil mi?’ diyor.. Sonra o da karşısındaki Sinan Engin’le iddiaya giriyor..

Sinan: Ben senin önüne koyiiim!

Ahmet: Ne koyacaksın?

Diğerleri: Hah ha ha ha ha!

Sunucu Ertem: Beyler yapmayın kocaman adamlarsınız.. Ayıp oluyo! Öyle koyiiim koymiimm falan..

Sinan: Yok be bardağı önüne koyacak ben içine para atıp sokucam..

Ahmet: Sokamazsın..

Ve düzeyli ve bir spor programında mutlaka yapılması gereken tartışmanın sonunda..

Karşılıklı atışıyorlar ve her ikisi de SOKAMIYOR!

SAĞ OL AHMET HAKAN; UYARDIĞIN İÇİN

Geniş bir asfalt pist.. Trafiğe kapanmış.. Yolun ortasında bir manyak (delikanlı).. Üzerine doğru 100 bilmem kaç km hızla bir otomobil gelilyor.. Ha çarptı ha çarpacak derken, manyak havaya zıplıyor, bir parande atıp, altından geçen otomobilin arkasına düşüyor.. Herkes alkışlıyor bu manyak delikanlıyı.. Görüntüler Kanal D ana haberden.. Ailemizin anchorman’ı Ahmet Hakan ne diyor biliyor musunuz?

-Aman sakın bunu evde denemeyin!

Sevgili Ahmet Hakan’a Drama Köprüsü türküsüyle cevap veriyorum:

Drama Köprüsü Bre Ahmet Dardır Geçilmez/ Soğuktur Suları Bre Ahmet Bir Tas İçilmez/ Anadan Geçilir Bre Ahmet Yardan Geçilmez/ Bu deney evde nasıl yapılır bre Ahmet!/ Gelen otomobili matchbox mı sandın bre Anhhmet

EYVAH 1: Bir dizi film için ‘Yeni gününde yeni saatinde..’ diye anonslar başlamışsa eğer.. Bilin ki o dizi yolcudur Abbas, bağlasan durmaz.. Yanarım; teknik ekibe ve kamera arkası çalışanlara.. Oyuncular mı?.. Çuvalla götürdüklerini saymaya devam etsinler..

EYVAH 2: Dondurma reklamları başladı, herkes ‘yaz gelilyor’ dedi.. Orta Anadolu ve Doğu’ya hatta Ankara’ya bile kar düşmeye başladı..  N’oluyoruz  lan nisanın ortasında..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.