Kıvırcık Ali...  VEFAT EDELİ 3 YIL OLDU AMA ALBÜMÜ YOK SATIYOR!

Kıvırcık Ali... VEFAT EDELİ 3 YIL OLDU AMA ALBÜMÜ YOK SATIYOR!

Üç yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden halk müziği sanatçısı Kıvırcık Ali`nin son albümü iki ay gibi kısa bir zamanda 15 bin satış rakamını devirdi.

Albümü adeta yok satan sanatçının yokluğu bile pek çok önemli sanatçının albüm satış rakamına şimdiden fark attı.

Asıl adı Ali Özütemiz olan Kıvırcık Ali üç yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Ani vefatından kısa bir süre önce hazırladığı ancak ölümünden sonra piyasaya çıkan 'onbirbirikibinonbir/Veda' albümü son albümü olmuştu.

Ancak sanatçının daha önceki albümlerine de imzasını atan İber Müzik firmasının sahibi İbrahim Yılmaz, Kıvırcık Ali'yi adeta yaşatmaya hayatta tutmaya devam ediyor.

İki ay önce hiç piyasaya çıkmamış 'Hasret' adlı albümünün kayıtlarından ve sanatçının çeşitli albümlerinin hazırlık aşamasında okumuş olduğu yedek türkülerinden oluşan yeni repertuara sahip albümünü iki ay önce ?Hasret? adıyla piyasaya çıkartmıştı.

'Hasret' sanatçının hasretini çeken dinleyicileri, hayranları tarafından büyük ilgi gördü ve albüm iki ay gibi kısa bir zaman içinde 15 bin adetten fazla sattı. İber Müzik'in sahibi İbrahim Yılmaz 'Bu albüm gün yüzüne çıkmamış saklı kayıtların hikâyesidir.

Kıvırcık Ali'nin gün yüzüne çıkmamış saklı kayıtları bunlardan ibaret değil. Yüreğimize su serpecek daha çok çalışması var ve sırada bekliyor. Ali'nin yıllar önce çıkmamış albümünden seçtiğimiz eserlerdeki sesi ile son dönem okumalarındaki sesi biraz değişik. Ama Kıvırcık Ali'nin sesindeki duygu, bizleri aynı samimiyetle kucaklıyor' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.