Lal.... ROCK KULVARINDA "YENİ HAYAT" !..

Lal.... ROCK KULVARINDA "YENİ HAYAT" !..

Rock grubu LAL’in ilk albüm çalışması “YENİ HAYAT” Seyhan Müzik etiketiyle dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini alıyor...

LAL grubu 2011 yılında Hilal Gür ile Celal Babadağ tarafından kurulur ve 2013 yılında Hazar Kayaaltı, Gönenç Kayaaltı ve Barışcan Şenergin’in katılımıyla grup son halini alır. Grup ismini kurucularının isimlerinin ortak olan ikinci hecesinden alır. Ayrıca kırmızı değerli bir taş ve kırmızı anlamına da gelen “LAL”, grubu özetleyen ve sarmalayan büyüsüyle üyelerce hemen benimsenir.

 Kurulduğu günden bugüne kendine has rock sounduyla, parçalarını çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşan grubun ilk albüm çalışması “Yeni Hayat” Seyhan Müzik etiketiyle dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini alıyor...

 11 LAL parçası ve bir de Mazhar Alanson parçasının yer aldığı 12 parçalık Yeni Hayat albümünde; LAL parçalarının tümünün sözleri Hilal Gür’e, müzikleri Celal Babadağ’a ait olup düzenlemeler grup tarafından stüdyoda hazırlanır.

Yeni Hayat, kendi içinde çelişip hayatı, aşkı, kaderi ve hemen her şeyi aynı anda sorgulayanların, korkuları kadar kocaman yalnızlıklar yaşayıp yine de ışığı bulmak için gücü kendi içinde bulanların; artık kırılmaktan yorulup teslim olanların yani hemen herkesin; mutluluğunda, hüznünde, gülümseyişinde ve gözyaşında yanında olmayı isteyen kırmızı bir masal…

Grup üyeleri, uzun yıllardır müziğin içinde olmasına rağmen, sadece kendileri gibi tınlayacakları bir sound ile sunmak istedikleri albümlerinin yoğun çalışmalarını ve kayıtlarını Balyoz Müzik Yapım Stüdyoları’nda tamamlar. Mix için Finlandiyalı Finnvox stüdyolarından Aki Sihvonen ile, Mastering için yine Finnvox Stüdyoları’ndan Mika Jussila ile çalışır. 

Yeni, yepyeni, bazen soğuk, bazen sıcacık bu masal albüme, grup içine sinecek bir merhaba” demek için çıkış parçası olarak “Kibritçi Kız” masalının konu edildiği “SON DUAM” ı seçer.

Beykoz Kundura Fabrikası‘nda, 25 kişilik bir ekiple, çekimleri 24 saatte tamamlanan klibin yönetmenliğini Aycan Başak yapar. Klipte Hilal, günümüze ve LAL’in Yeni Hayat’ına uyarlanmış Kibritçi Kız masalının kahramanını oynar ve kendisiyle hesaplaşan, kendinden kaçan bir masal kahramanını canlandırır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.