Merdan Yanardağ... 'SEZEN AKSU EN KİRLİ ’YETMEZ AMA EVET’ÇİLERDEN BİRİDİR!'

Merdan Yanardağ... 'SEZEN AKSU EN KİRLİ ’YETMEZ AMA EVET’ÇİLERDEN BİRİDİR!'

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Merdan Yanardağ ve Prof. Dr. Emre Kongar 18 Dakika’da bugün; Sezen Aksu’nun ’ikizdere direnişi’ne yönelik açıklamalarını değerlendirirken, 2010 yılındaki referandum öncesi sözlerini hatırlattı.

Sezen Aksu, İkizdere’deki doğa katliamına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aksu, “Halkımıza böyle davranmakta ısrar ederseniz yetkinizi aşmış ve meşruiyet zeminini kaybetmişsiniz demektir” ifadesini kullanmıştı.

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Merdan Yanardağ, 2010 referandumunda Sezen Aksu’nun ‘Yetmez ama evet’çilerden olduğunu hatırlattı.

Dr. Merdan Yanardağ 18 Dakika programında yaptığı açıklamada ”Ben Sezen Aksu’ya bir şeyi hatırlatmak isterim Sezen Aksu bu ülkedeki en kirli yetmez ama evetçilerden biridir.

Altını çizerek söylüyorum. Çünkü biz Hayır kampanyası yürütürken, kişisel olarak, bir gazeteci olarak, aydın olmaya çalışan insanlar olarak, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları olarak, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının yarısını iki cihanda birden lekeli olmakla suçladı. Biz bunu unutmadık”

“BU CEHENNEMİN YOLUNU DÖŞEYENLERDEN BİRİ DE SENSİN”

“Sezen Aksu. Niye şaşırıyorsun, senin verdiğin yetkiyi, sizin verdiğiniz yetkiyi AKP iktidarı tepe tepe kullanıyor.

Bu cehennemin yolunu döşeyenlerden biri de sensin.

Bu yüzden ben senin şarkılarını artık dinlemiyorum. Haberini yaptık biz haberde objektifiz.

Tarkan da mesajını paylaşmış Sezen Aksu’nun, Tarkan’ın daha tutarlı olduğunu düşünüyorum.

2010 referandumunda bugünkü bu berbat yargı düzeninin temelleri atılan o dönemde hayır kampanyası yönetenleri iki cihanda lekeli dedi.

Ben hiçbir zaman unutmadım unutmayacağımda.

Öyle bir hava esti ki o zaman AKP’yi desteklemek neredeyse ilericilik solculuk haline getirilecekti birileri tarafından.

Gördünüz mü kendinizi parçaladığınız iktidarınızın memleketi nasıl bir noktaya getirdiğini.

Tebrik ederim sizi. Şimdi istediğiniz yerinize kına yakabilirsiniz.”

 “MEYDAN BOŞ DEĞİL”

“İkizdere falan vazgeçin bunlardan, bunlar sizin işiniz değil biz mücadele ediyoruz merak etmeyin.

Biz buradayız meydan boş değil. Biz o gün de mücadele ettik, bedelini ödedik, hapis yattık gerekirse, hakkımızda davalar açıldı para cezaları kesildi, gazetelerimiz kapatıldı, televizyonlarımız basıldı, evlerimiz basıldı, bilgisayarlarımıza el konuldu, telefonlarımıza el konuldu ama biz mücadele ettik.

İki cihanda birden lekelisiniz lafını bir gün yutacaksınız siz, yuttunuz da zaten bunu unutmayın.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.