Modacı Faruk Karataş... HIRSIZLIK BİZİM SEKTÖRDE DE VAR!

Modacı Faruk Karataş... HIRSIZLIK BİZİM SEKTÖRDE DE VAR!

Haberler.com YouTube kanalında Gökay Kalaycıoğlu'nun konuğu olan modacı Faruk Karataş, sektöre ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sektörde gerçek terzilerin emeklerinin sömürüldüğünü belirten Karataş, "En çok üzüldüğüm nokta, tasarımı ve kesimi bana ait kıyafetlere başkasının etiketlerinin koyulması" dedi.

Modacı Faruk Karataş, Haberler.com YouTube kanalında yayınlanan "Haber Bahane" Programı'nda Gökay Kalaycıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Sektöre ilişkin açıklamalarda bulunan Karataş, bir sitemde bulundu. Terzi olduğunu söyleyen bazı modacıların gerçek terzileri kullanarak kazanç sağladığını söyleyen Karataş, "En çok üzüldüğüm nokta, tasarımı ve kesimi bana ait kıyafetlere başkasının etiketlerinin koyulması" dedi.

Tezgahtar olup da bir noktadan sonra "Ben modacıyım" diyerek ortaya çıkan insanların olduğunu söyleyen Karataş, "Bizim en büyük sorunumuz bu. Portföy hırsızlığı var. Sanatkarın değerini düşüyor. Sanatkar hak ettiğini kazanamıyor. Kendilerini terzi olarak lanse edip başka terzilerin kapısını çalarak para kazanıyorlar. İşten anlamıyorlar ama işin şovunu çok güzel yaptıkları için bir şeyler elde ediyorlar. Oturup dik deseniz kesinlikle bir bilgileri yok. Bizim mesleğimizin en büyük sorunu bu." dedi.

Gökay Kalaycıoğlu'nun "Başkalarının tasarımlarını hiç diktiniz mi?" sorusuna da yanıt veren Karataş, "Diktim ama mecbur kaldım. Neden mecbur kaldım? Virüs gibi aramıza yayıldılar. Piyasayı ele geçirmişler" ifadelerini kullandı.

Kalaycıoğlu'nun "Bu durum ağrınıza gitmiyor mu?" diye sorması üzerine Karataş, "Bizim en büyük sorunumuz bu malesef. En çok üzüldüğüm nokta, tasarımı ve kesimi bana ait kıyafetlere başkasının etiketlerinin koyulması. Zamanında bana ilk geldiklerinde ben şu cümleyi kullandım: 'Bu meslekten anlamayanlarla ben çalışmam.' Ama bizim meslektaşlarımız bunlara yol verdi. Bu nedenle geçmişte bende yaptım. İş yapmak aslanın kuyruğuna kadar indi bu arkadaşlarımız sayesinde. Piyasada inanılmayacak kadar fazla var" yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.