NİŞANLINI ASKERE UĞURLA.. GEL ZUHAL’DE KISMET ARA.. YOK YA!

Sarışın kızı; Zuhal Topal’da (Star) tribünde görünce şaşkınlıktan aklım durdu, popom tavana vurdu.. Aman tanrım o da ne?.. Sarışın güzel yani yüzü bir türlü gülmeyen Melisa; yeni adaylarını bekliyordu kuzu kuzu..

Açıklaması belki yapılmıştır ama sevgili Zuhal Topal; izlemeyen, kaçıranlar için bir kez daha yayınlamalı.. Ve Melisa; şu sorulara bir cevap vermeli..

1-Nişanlısını davul zurna eşliğinde bu stüdyodan askere uğurlayan o değil midi?

2-Sevgimisi asker selamı verip vedalaşırken stüdyoda göz yaşları sel olup akan o değil miydi?

3-Allah korusun ama sözlüsü şehit mi oldu?

4-Eğer şehit ya da eğitim zaiyatı olmadıysa bil ki şu an firarda ve stüdyoya geliyor..

KISMETSE ÖLÜR!

Kısmetse Olur’un (Kanal D) bi uzunu var rahmetli Tarık Akan gibi herkes ‘uzun’ diyor ona.. Bi de uzun sakalları.. Bi türlü aşık edemedi kızlardan birini kendine.. Son zamanlarda fena sıkıldı.. Fragmanında gördüm; kalp krizi geçiriyor görüntüsü eşliğinde attı kendini kameraların ortasına.. Apar topar bir ambulans çağırıp götürdüler.. Kısmetse Olur az kalsın olacaktı Kısmetse Ölür..

‘Amma duyarsız amma katı amma duygusuz adammışsın..’ diyenler.. Siz bu evde olup bitenleri hala gerçek mi sanıyorsunuz? Tiyatro tiyatrooo! 3 perde tekmili birden..

BEN ESMERİ; FINDIK İLE.. BESLEMEM ARKADAŞ!

Bizim Hadise; saniyesinden 16 bin lira kazandığı bir tavuk reklamında oynamış.. Bu arada ve de bu uğurda siyah peruk takıp esmer olmuş..

Haberi okuyunca aklıma ilk ’Sarı Kurdelam Sarı’ şarkısı geldi..

Sarı kurdelem sarı/ Dağlara saldım yari/ Dağlar kurbanın olam aman/ Tez gönder nazlı yari/ Yandım hey vallah yandım esmerim

Ben esmeri fındık ile/ Ben esmeri fıstık ile/ Ben esmeri badem ile beslerim

Sonuç: Hadise esmer odu.. Ben esmeri fındık ile.. Fıstık ile.. Badem ile beslerim şarkısı tekrar ortaya çıktı..

Fındık.. En ucuzu 10 TL… Fıstık: 25 – 100 TL.. Ve badem.. 5-25 TL arası..

Vaz geçtim.. Ben esmeri mesmeri beslemem arkadaş..

MERHUMU NASIL BİLİRDİNİZ? Siyaset yapıcaz, şerefsiz için ‘iyi bilirdik’ diycez (‘Cesur ve Güzel- Show TV’ camide cenaze töreninden)

ŞULE ZEYBEK; SANA YALVARIYORUM

Yok yok dest-i izdivacınıza talip değilim (Türçesi= yani evlenme teklif etmiyorum.. Sahi biz evlensek ben Aydın Bey’in (Doğan) nesi olurum?.. Malum; Şule’nin teyzesi, Aydın Bey’in eşi Sema Hanım..)

Neyse; Şule’ye yalvarmam; Renkli Sayfalar programı başlamadan önce ne alıyorsun Allah aşkına açıkla.. Her sabah bir karış suratla yataktan kalkıp ancak üç bardak çaydan sonra kendine gelen ben; bu fıkır fıkırlığın kaynağını öğrenmek istiyorum.

Önceki sabah sen fıkır fıkır oynarken doktormuz Altuğ Kolankaya resmen hipnotize olmuş hayraaan hayraaan seni seyrediyordu Doktorumuz bekar değilse çekeceği var..)

Ve sen Lerzan; kızım hidayete mi erdin ne! Bu ne durağanlık, bu ne hanım hanımcılık.. Bekar olsam annemi göndericem (ulen bekarım ama anam yok)..

Aha! Sevcan Orhan ‘Mış Mış’ı söylüyor bizim Şule gene ayakta..

Doktor Aytuğ.. Doktor Aytuğ.. Ameliyathaneden bekleniyorsunuz..

.. (şaka bu anonsu ben yaptım, stüdyo çıkında yakalayıp Şule’nin sırrını öğrenmeye çalışacağım..)

GÜZEL Mİ GÜZEL?.. HADİ CANIM GÜLDÜRMEYİN!

Ya Seda Sayan’ın senaristi çok kuvvetli bir senarist.. Ya da bu Solmaz’la Güzel kapışması yeni bir renk getirdi programa..

Çingene güzeli (Türkan Şoray’ın gençliğinden bile güzel) Solmaz’cığın etrafında erkek adaylar pervane.. Tamam kızımız her şeyi ile bu ilgiyi hak ediyor..

Azeri Güzeli Güzel de (ailesi ilerde güzel bir kız olmayacağını düşünüp bu adı koymuş olmalı) nasibini alıyor da ben bir erkek olarak onda ne buluyorlar anlamış değilim.. Allah bir ses vermiş tamam.. Peki güzellik? Kimse kusura bakmasın, ondan bin kat güzelleri şu an Bakırköy sokaklarında yürümekte..

Bunları yazdım utandım. Allah beni affetsin..

‘ESTERABİM’İ İĞFAL ETTİLER: Banvit piliçlerinin yeni reklam filmi dönmeye başladı.. Reklam müziği olarak Erkin Koray’ın bütün Türkiye’ye sevdirdiği şarkılarından ‘Esterabim’ kullanılmış..

Bestecisi ve söz yazarı; aldıkları ücreti güle güle yesinler.. Ama ben yeni yazılan sözlerle böylesi bir çocuk müsameresi ortaya çıkaracaklarını beklemezdim doğrusu..

Malum aynı şarkı ‘Hababam Sınıfı’nın da unutulmazlarından.. Ey piliçççler: bi daha gözden geçirseniz şu reklamı diyorum..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.