Öznur Asrav... TÜRK KIZI AKRABALARINDAN HABERSİZ PLAYBOY`A SOYUNDU...

Öznur Asrav... TÜRK KIZI AKRABALARINDAN HABERSİZ PLAYBOY`A SOYUNDU...

Öznur Asrav (24), geçen yıl Almanya Playboy`a verdiği pozlarla ülkede bir nevi devrim yaptı. Tutuculuğuyla tanınan Türklerden böyle bir şey beklemeyen Alman basını duruma çok şaşırdı.

Stuttgart'ta yaşayan Öznur Asrav'ın tek hayaliydi meşhur olmak. Bu yolda ilerlerken hem okudu, hem de modellik yaptı. 92-62-92 vücut ölçüleriyle çektirdiği çıplak fotoğraflarını Playboy'a gönderince amacına ulaştı. Ama düzenini hiç değiştirmedi. Hâlâ hafta içi sanayi odasında çalışıyor, hafta sonu meşhur Playboy partilerinde playmate'lik yapıyor.

Almanya doğumlusunuz ama bir süre İstanbul'da yaşamışsınız, değil mi?

-Ailem 1960'larda İstanbul'dan Almanya'ya göç etmiş. 1985'te Weinheim'da doğdum. Bundan kısa bir süre sonra boşandıkları için babamla hiç tanışamadım. Annem ve ablamla yaşadım. Sadece ilkokul birinci sınıfı annemin işleri çok yoğun olduğundan İstanbul'da okudum.

Aslında yönetici olmak istiyordum. Ama üniversiteye gidemedim, çünkü liseyi bitirir bitirmez hemen iş hayatına atıldım. 16 yaşından beri çalışıyorum.

Neden bu kadar erken başladınız çalışmaya?

-Belki de gençliğin verdiği asilikle annemle çok iyi anlaşamıyordum. 16 yaşındayken kendi evime çıktım. Sonra annemle barıştık ama eve geri dönmedim.

Nasıl para kazandınız?

-Bir güzellik merkezinde kasiyerlik yaptım. 18 yaşına kadar devletten yardım aldım. Meslek lisesini bitirdikten sonra sanayi odasında çalışıp daha çok para kazanmaya başladım. Aynı dönemde modellik de yapmaya başladım. Modelliği zevk için hafta sonu ve yıllık izinlerimde yapıyordum. Asıl hedefim meşhur olmaktı.

Meşhur olmak için başka şeyler de denediniz mi?

-Modellik eğitimi aldım. Vücudumla çok ilgilendim, sürekli spor ve bakım yaptım. Çünkü ne yazık ki iştahıma çok düşkünüm, yemeden duramıyorum...

Reutlingen'de bir güzellik yarışmasına da katılmışsınız...

-Aslında isteyerek girmedim. Zaten güzellik yarışmalarına taraftar değilim. Yarışmada evlilik modası üzerine bir şov olacaktı, ben de burada modellik yapacaktım. Jüri beni görünce "Sen neden katılmıyorsun, çok güzel bir kızsın" dedi. Israr üzerine katıldım ve birinci oldum. İstediğim şey değildi, ama iyi bir referanstı. Ben meşhur olmak için dergi ve televizyon kanallarında çıkmak istiyordum.

ALMANYA'DAKİ KADINLARDA TÜRK KALÇASI YOK

İnsan neden Playboy'da fotoğrafları yayınlansın ister?

-Çünkü çok okunan bir dergi. Almanya'da Playboy'a çıkan modeller meşhur oluyor. Bir Türk olarak bu dergiye çıkmam daha da çok ses getirecekti. Ayrıca vücudumu çok seviyorum.

Playboy'da çıkabilmek için ne yapmak gerekiyor?

-Yüzünüzü ve vücudunuzu net gösteren fotoğraflar göndermeniz gerekiyor.

Dergidekiler Türk olmanızı nasıl karşıladı?

-İlk sordukları ailemin nasıl karşılayacağı oldu. Daha özenli davrandılar.

O kadar kız arasından neden sizi seçmiş olabilirler?

-Playboy'a günde yaklaşık 25 kız başvuruyormuş. Beni, estetiksiz ve makyajsızken bile güzel bir vücuda sahip olduğum için seçtiler. Zaten dergide benim için seçilen konu da doğal güzellikti.

Vücudunuzun hangi kısımlarını öne çıkarmak istediler?

-Göğüs ve kalça. Çünkü Almanya'daki kadınlarda Türk kalçası yok.

Dergiyi elinize ilk aldığınızda neler hissettiniz?

-Sabah erkenden gidip aldım. Harika bir duyguydu. Akşama kadar telefonum susmadı. Dergi çıktığı gün bir sürü gazetede "Türk kızı Playboy'a çıktı" diye yayınlandı.

Böylece meşhur olmayı başardınız. Nasıl bir şeymiş?

-Televizyon ve radyo kanalları, Stuttgart gazeteleri ve Bild hemen röportaj yapmak istedi. Bana ulaşamayanlar hakkımda programlar yaptı. Televizyonda yapılan bir güzellik yarışmasında jüri üyesi oldum. Artık herkes beni tanıyor, hakkımda konuşuyor.

Aradan bir yıl geçti, neler değişti?

-Hâlâ yolumu çevirip imza isteyen, fotoğraf çektirenler var. Sanayi odasında çalışmaya devam ediyorum. Mankenliği yine hafta sonları yapıyorum. Playboy partilerine katılıyorum playmate olarak. Dergiye çektirdiğim fotoğraflardan kazandığım parayla ev satın aldım. Artık yaşamım daha rahat.

Ünlü olup, yıldızlar gibi yaşamak isteyen biri neden sadece hafta sonlarını buna ayırır?

-Çünkü realist biriyim. 35 yaşıma geldiğimde modellikten para kazanamayacağımı biliyorum. Eğer işimi bırakırsam ileride kendimi geliştirmiş olamam.

İnternette "Yönetmen Fatih Akın, Sibel Kekili'den sonra Öznur Asrav'ın peşine düştü" deniyor. Doğru mu?

-Bu konuyu şimdi konuşmayalım, henüz belli değil.

TÜRKİYE'DEKİ AKRABALARIN HABERİ YOK

Playboy'a poz vereceğimi anneme önceden söylemedim. Seçildikten sonra haber verdim. Annem biraz uçuk olduğumu bildiği için pek şaşırmadı. Ama "Emin misin" diye çok sordu. Fotoğraflar çıktıktan sonraysa biraz bozuldu. Çünkü annemin yaşadığı çevredekiler durumu çok yadırgadı. Annem ne tür fotoğraflar çekileceğini, insanların ne konuşacağını önceden kestiremedi. Ama dergi çıktıktan birkaç gün sonra konuşup gönlünü aldım, sonuçta olan olmuştu. İstanbul'daki akrabalar da sanırım henüz durumun farkında değiller.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum