Payitaht Abdülhamid... GLOBAL MONARŞİYE KARŞI ABDÜLHAMİD'İN SİYASETİ!

Payitaht Abdülhamid... GLOBAL MONARŞİYE KARŞI ABDÜLHAMİD'İN SİYASETİ!

Tarihi Dönem kurgulu muhteşem dizisi, Payitaht Abdülhamid 12. bölümüyle 19 Mayıs Cuma ve her Cuma 20.00’de TRT 1’de.

Yapımcılığını ES Film’in üstlendiği TRT’nin Cuma akşamları seyircisini ekran başına kilitleyen Tarihi Dönem kurgulu muhteşem dizisi, Payitaht Abdülhamid’in bu hafta yayınlanacak 12. bölümünde Kurtlarla Dans başlıyor!

Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı, senaryosunu Uğur Uzunok’un kaleme aldığı Payitaht Abdülhamid’in bu hafta yayınlanacak bölümünde, Osmanlı’nın kalesi Payitaht’a denizden ve karadan İngiliz, Ermeni, Yahudi, Fransız ve Ruslardan gelecek ittifaklı saldırı girişimleri, Sultan Abdülhamid’in akılcı planları ve görselliği muhteşem bir şölen seyirciyi bekliyor.

19 Mayıs Cuma akşamı yayınlanacak Payitaht Abdülhamid’de neler olacak?

Payitaht karışıyor. Ermeni halk kışkırtılıp sokaklara indirildi. Çetecilerin hedefi, Osmanlı Bankası’na büyük bir saldırı ve devleti parça parça etmek düşüncesi! Sultan Abdülhamid, Devlete oynanan büyük oyunun farkında. Global Monarşinin oyununu bozacak büyük bir hamle yapıyor.

İçerdeki hain takımı; Mahmut Paşa, Basil Zaharoff ve Theodor Herzl emelleri uğruna Payitaht'ta akıttıkları kandan medet umuyorlar. Yeni planları, şehirde çıkardıkları karışıklığın bahanesiyle Payitaht'ın Avrupa devletlerince işgal edilmesini ummak!

Ermeni çetecilerin nümayişe başlamasıyla harekete geçen ecnebi gemileri, son sürat Payitaht'a geliyor. Galibiyet muamma...

Devletin içinde bulunduğu bela harem halkına nasıl tesir edecek? Entrikaların kol gezdiği Saray koridorlarında şimdi bir endişe hâkim.

Çünkü hiçbir şey devletin bekasından daha mühim değil. Bu nedenle Sultanlar da devletleri için üstlerine düşenleri yapmaya hazır bekliyorlar... Bidar Kadın ve Seniha Sultan bu konuyla ilgili sürpriz isimleri Saraya davet ettiriyor.

Ömer'in hiddeti, banka baskınıyla birlikte kat be kat artıyor. Devlet için Sultan’ın emriyle büyük bir görevi üstlenen Ömer’in, diğer tarafta hainlerin planlarının ortasında kalacak Melike ve Zeynep için nasıl gözünün karardığına şahit olacağız!

Başrollerinde Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu,  Hakan Boyav, Saygın Soysal, İbrahim Kendirci, Berkan Şal, Can Sipahi, Eren Hacısalihoğlu, Gözde Kaya, Bahadır Yenişehirlioğlu, Ali Nuri Türkoğlu, Umut Kurt, Zeynep Özder, Elena Vineova ve Adnan Biricik’in yer aldığı Payitaht Abdülhamid; 12. bölümüyle 19 Mayıs Cuma ve her Cuma 20.00’de TRT 1’de. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.