PENGUENLER BİRLİĞİ DERNEĞİ BİR BİLDİRİ YAYINLADI!

Geçtiğimiz günlerde, Sabah gazetesinde bir kartpostal yayınlandı.. Resimde bir grup penguen vardı ve üzerlerinde Gülben Ergen’in yeni sevgilisi Tolga’nın ve adamın çocuklarını adları yazılmıştı..

O gün bunu gören eski eşi Erhan Çelik, şoka girdi. Çünkü Gülben Ergen, aynı Penguen fotoğrafını daha önce kendisine de göndermişti.. İşte bunun şokuyla, hemen atlayıp İstinye Park’a gitti ve parkta Gülben Ergen’in otomobilini bulup, o fotoğrafı sileceğe yerleştirip, evine döndü.

Burası sadece Türkiye’yi ilgilendirir ama ya bundan sonrası?.. Kuzey Kutbu’nda yaşayan bir grup penguen bir bildiri yayınladı:

penguenler_gorsel.jpg

Doğu meridyenleri arasında Ekvator’un kuzeyinde, başlangıç meridyeninin doğusunda ve orta kuşakta yer alan Türkiye adındaki bir ülkede; adımızın kötüye kullanıldığını öğrenmiş bulunuyoruz..

İşin acı tarafı da bunu yapan kişinin, kendine ‘sanatçı’ diyen bir kişi olmasıdır.. Bu kadını şiddetle kınıyor, olayla hiçbir ilgimizin olmadığını herkesin bilmesini istiyoruz.

TÜM PEN-DER (Kuzey Kutbu’nda Yaşayan Tüm Penguenler Dayanışma Derneği)

SÜTTEN KESEN KADIN

atv; Kanatsız Kuşlar’da.. Nefise (Deniz Bolışık) sonunda nikahlı kocasının ‘öpmesine’ izin verdi.. Muzaffer Bey (Fatih Al) şaşırdı.. ‘Çok şükür Allahım’ dedi ‘Artık benim de istediğim zaman öpeceğim bir karım var..’

Ama bir son dakika golü yemekten korktuğu için de peşin peşin sordu:

-Eminsin değil mi?..

-Eveeet!

Sonra kocacığına öyle bir bakış fırlattı ki:

Ulen bi kadın bana böyle bir bakış atsın. Sütten kesilirim, bi daha ürün vermem Allahıma.. Ama adam saf.. Yedi!

Ben yemem arkadaş; en azından iftara kadar beklerim..

ÇOK KOMİKSİN BABACIĞIM!

Kim Milyoner Olmak İster’de;

Soru olarak Orhan Gencebay çaldı.. Kim diye soruldu.. Cevap şıkları: Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, Cengiz Kurtoğlu, Ferdi Tayfur..

Yarışmacı gencecik bir kız.. Bilemedi.. Ki Türkiye’nin bildiği, tanıdığı, sevdiği bir ses.. Babasını aradı..

Baba bağlandı.. Şarkı tekrar aldı.. Baba direk cevap verdi:

-Orhan Gencebay..

Kız: Emin misin

Baba: Emin değilim biliyorum

Kız: Çok komiksin..

Resmen ekrandan bozuk attı babasına.. Hey benim güzel Allahım.. Bu ne güzel bir gençliktir.. Evlerden ırak..

KERİMCAN: AŞK OLSUN AMCAAAACIĞIMMM!

Beyaz TV’nin Beyaz Futbol programında Rasim Ozan Kütahyalı yaptı yine yapacağını.. Milli Takım’ın Dünya Kupası hayallerinin bir başka bahara kalması üzerine takıma kurtarıcı diye getirilen ‘çeri başı’ Lucesco tartışılıyordu..

Rasim Ozan: Ben Türk Milli Takımı’nı düzlüğe çıkartacak bir amca-yeğen antrenör formülü buldum.. Şimdi onu açıklıyorum.. Bizim futbolumuzu ancak bu amca-yeğen kurtarır.. Reji ver resmi ekrana..

Ve ekrana bir resim geldi:

Abdülkerim Durmaz + Kerimcan Durmaz..

Emekli F.Bahçeli topçu ve de sapına kadar delikanlı Abdülkerim ile ince ruhlu çocuk Kerimcan’ın ortak yanları bir soyadı benzerliği idi..

Abdülkerim çıldırdı: Bu adam benim yeğenim değillll..

Ve  elindeki bardağı Rasim’e fırlatıp, iki kişinin kollarında stüdyo dışına çıkartıldı..

O sırada Kerimcan’ın şöyle dediği iddia edildi: Aşk olsun amcaaaacığım, n’olmuş senin yeğenin olmuşsam..

AH ŞU KADINLAR.. ANLAMDAN DİNLEMEDEN..

Fox’un uyarlama dizisi No. 309’da bir ‘erkek ihlali’ izledik.. İhlal eden Nilüfer (Fatma Toptaş).. Evin büyük kızı.. İhlal edilen; her zamanki gibi evin büyük damadı Kurtuluş (Gökçe Özyol)

Kurtuluş; zamanında bacanağı Onur’un (Furkan Palalı) şirketinde çalışmış.. Sonra haksız yere işine son verilmiş.. Tazminatsız göndermişler.. Aradan yıllar geçmiş, şirketin haksız olduğu anlaşılmış ve Kurtuluş’a 40 bin TL ödeme yapılmış..

Kurtuluş ne yapmış?.. Gitmiş dizideki ex karısına zamanında ondan aldığı bileziklerin aynısını almış.. Yetmemiş, bonus olarak iki bilezik daha katmış yanlarına.. Ve o da büyük bir sevinç içinde gelip karısına vermiş..

Kurtuluş’un bu bilezikleri aldığı parayı, haksız yere bir yerlerden bulduğuna inanan Nilüfer açmış ağzını yummuş gözünü..

Filmin gidişatı belli.. Kurtuluş’un bu bilezikleri anasının ak sütü gibi helal parasıyla aldığı ortaya çıkacak ve ex karısı da yerin dibine girecek.. Adamın yüzüne bakamayacak..

Aynı olay Emrah’ın dizisinde de yaşandı.. Karısı haksız yere naralandı bizim Emrah’a.. Sonra haksız olduğu ortaya çıktı.. Özür dileyecek kelime bulamadı..

Bu dizileri izleyen hanımlarımız, kadınlarımız, kızlarımız acaba bunlardan bir ders çıkartıyorlar mı?.. Yoksa onlar da dizi kızlarımız gibi yalan yere kocalarına bağırıp çağırıyorlar mı?..

Biraz ders alın ders.. Öğrenmenin yaşı yoktur..

TEMEL UZAY’DA

Geçenlerde anlattığım Temel madem ki çok beğenildi; devam edelim..

Temel ve üç arkadaşı uzay gemisi ile uzaya gönderiliyor.. Üç ay uzayda kalacaklar.

Yanlarına sadece 50’şer kg ne isterlerse alabilecekleri söyleniyor..

İngiliz; 50 kg viski alıyor..

Fransız 50 kg’lik sevgilisini getiriyor..

Alman; 50 kg’lık fıçı bira alıyor..

Bizim Temel de 50 kg sigara..

Üç ay geçip gidiyor.. Dünyaya dönecekler.. Uzay aracının ineceği yerde müthiş bir kalabalık; gazeteciler, televizyoncular ve halk bizimkileri bekliyor..

Araçtan ilk İngiliz’le Alman iniyor kolkola.. Şarkılar söyleyerek.. Belli ki kafaları hala iyi..

Ardından Fransız gözüküyor.. Sevgilisi 60 kg olmuş, ama Fransız 10 kg vermiş…

Ve Temellllll.. Temelllll iniyor.. Heyecanla kalabalığın arasına dalıyor, sırtında bir çuval cigara dudaklarının arasında yanmamış bir cigara.. Bağırıyor:

Ateşi olan var mıııııııı?..

SEN BENİM POLİSİM OLAMAZSIN!

Yerde sürünen kadına kalkan o ellerin kırılsın.. O cop var ya o cop.. Anladın sen onu.. Kadını evire çevire sopadan geçirdin. Kadının ‘yapma’ diyen çığlıkları hala kulaklarımda.. Bir başka polis de film seyreder gibi seyretti seni..

Eee sonuç; açığa alınmışsınız.. Türkiye’de adalet varsa, yargılansın Antalyalı bu polis bozuntusu yargılansın ve cezası ne ise alıp çeksin.. Öyle iyi halden falan da kurtulmasın.. Elleri arkadan kelepçe, ‘Adımın sonunda S yok’ diye bağırırken görmek istiyoruz onu da..

Son Dakika! Polis bozuntusu tutuklanarak cezaevine konuldu.. Alabileceği cezanın en ağırını alır inşallah..

VER ELİNİ AŞK

(Kanal D) ver ver.. Ver de helalleşelim.. Çünkü ben daha fazla dayanamayacağım.. Yani böyle güçlü bir kadro, ‘Bir dizinin içine nasıl edilir’ pek güzel göstermiş.. Ders olun dizi sektöründe çalışanlara.. Sonra izlenmeyince ‘reyting kurbanı olduk’ demeyin.. Üzülürüm kamera arkasındakilere.. Gerçek emekçilere.. Gene işsiz gene işsiz..

ÇİRKİN NİHAT!

Bu tanımlama bana değil sevgili Nihat Doğan’ın bizzat kendisine ait.. Geçenlerde Beyaz TV’de Söylemezsem Olmaz programında ekrana çok eski bir kasetinin resmi geldi.. Kapakta gencecik hatta çocuk bir Nihat vardı.. Ünlü sanatçı, baktı baktı ve aynen şöyle dedi:

‘Bütün çocuklar büyüdükçe güzelleşir, ben de büyüdükçe çirkinleşiyorum..’

Yok be Nihat.. Yakışıklısın, yakışıklı..

ETİ ÇİZİ

Peynirli reklamı uzun zamandır yayınlanıyor, şimdi yazmak kısmet oldu.. Muhteşem.. Bir grup genç köy lokantasına gelip balık ekmek istiyor.. Garson (ya da patron) oltasını sallıyor göle (ya da denize).. Elinden fırlayıp giden oltanın arkasından suya bir atlaması var ki, kahkahalarım oradan duyuluyor mu?..

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar