POPSAV YENİDEN DOĞUYOR...

'Bir zamanlar bir Popsav vardı' diyenleriniz vardır. Bir dönem merhum başbakanımız Turgut Özal'ın sanatçılarla beraber "Samanyolu" şarkısını söyleyerek gazetecilere verdiği pozlar her yerde yayınlanır.

Şahsen bunlardan birinde benim de çıkmışlığım vardır.

Bir zamanlar Yedikule konser alanındaki bu geleneksel konserler çok ilgi görürdü.

Tüm parlak yıldızlar Popsav üyesiydi. Herkes bu vakfa üye olmak için çabalıyordu. Üstelik sadece pop müzik sanatçıları değil iş adamları da vakfın mütevelli heyeti üyeleriydi.

Rahmetli Sakıp Sabancı bile Popsav üyesiydi.

Bugüne dek Erol Evgin, Nükhet Duru, Selçuk Alagöz, Hakan Peker gibi bazı isimler başkanlık yaptılar.

Yedikule'deki konser yerinin kirası vakfa verilirken daha sonra bu gelirin ellerinden alınmasıyla ne yazık ki en büyük para kaynağını kaybeden vakıf kan kaybetti ve bir daha kendini toparlayamadı.

Üyeleriyle ilişkileri tamamen kaybeden Popsav Yönetim Kurulu?nun ilgi toplamayan konserler yapması Popsav markasının yıldızını söndürdü.

Halbuki bir vakıf kurmak ne kadar zor bir iş.

Üstelik ülkemizde müzisyenliğin zor yapılan bir iş olması nedeniyle vakıf korunması gereken bir oluşumdur. Popsav müzisyene maddi yardım temin edebilecek tek müzik kuruluşudur. Konserler düzenleyebilir.

Müzik için üniversite bile kurabilir.

Ancak Popsav'ı iyi anlatmak ve anlamak gerekiyor. Bu nedenle Baha Boduroğlu yepyeni bir ekip kurarak Popsav yönetimine geçti.

İlk iş olarak adres ve telefon bilgilerini güncelleyerek en azından var olan üyelerine ulaşmaya çalışıyor.

Artık müziğe gönül veren insanların bir araya geleceği bir yuva oluşturmaya çalışıyor.

Bunun için sadece Baha abi değil ekibi de gece gündüz çalışıyor.

Çünkü Popsav sönen yıldızını parlatmak, kaynaklarını oluşturmak, üye ilişkilerini sıcak tutmak zorunda..

Bu nedenle 28 Nisan 2014 pazartesi akşamı İstanbul?un parlayan yıldızı Vivon Klüb'de bir buluşma, tanışma ve yeni üyelerle sohbet partisi veriyor.

Yeni yönetim kendini tanıtacak ve yapmak istediklerini anlatacaklar. Bu toplantıya henüz Popsav?a üye olmamış birçok genç sanatçı da davet edilecek?

Yeni yönetim kadrosunda kimler var.. Hemen yazayım Baha Boduroğlu, Bilgen Bengü, Rana Alagöz , Seyyal Taner, Erdener Koyutürk, Tülay Özer, Fatih Mühürdar, Ercan Turgut, Ersan Erdura, Mihrican Yorulmaz ve bendeniz Zeliha Sunal.

Popsav'ı güncellemek, üyelerimizle yeniden ilişki kurmak, 1.Pop müzik kurultayı hakkında bilgi vermek, kurmayı planladığımız müzik akademisinden bahsetmek, kocaman hayallerimizi paylaşmak için bu partiyi düzenledik.

Bence Popsav "konser verelim" mantığının dışında eylemler yapmak zorunda. Ayrıca üyelere yeni isimler katmaktan , yeni fikirlere açık olmaktan geçiyor.

Ama görülüyor ki Popsav yeniden doğuyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.