SANATÇILARDAN, SEÇİM ÖNCESİ TAŞLI SALDIRIYA TEPKİ!

SANATÇILARDAN, SEÇİM ÖNCESİ TAŞLI SALDIRIYA TEPKİ!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Erzurum'da miting sırasında yaşadığı taşlı saldırıya sanatçılar tepki gösterdi. Tarkan, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Sarp Apak ve Hayko Cepkin gibi isimler İmamoğlu'na destek oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Erzurum mitingine başladığı sırada taşlı provokasyon düzenlenmesine sanatçılar tepki gösterdi.

Birçok isim sosyal medya üzerinden peş peşe paylaşım yaptı. Tarkan, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Sarp Apak ve Hayko Cepkin gibi isimler İmamoğlu'na destek oldu.

Geçmiş olsun paylaşımı yapan Tarkan, "Geçmiş olsun Sn. Ekrem İmamoğlu. Geçmiş olsun Erzurumlu vatandaşlar. Yaralananlara acil şifalar dilerim.

Ne kadar üzücü ki kardeş kardeşe düşman edildi memleketimizde. Aynı bayrak altında birbiriyle savaş içinde. Çok yazık… Şimdi bu ayıbı düzeltme, buna neden olanlara 'dur' deme zamanı. Tekrar 'birlik' olma zamanı. Sağduyu, saygı ve sevgiyle…" ifadelerini kullandı:

Sanatçılardan İmamoğlu'na destek mesajları

Cem Yılmaz saldırıyla ilgili,"Her Şey Çok Güzel Olacak' Memleketimin her sağduyulu insanının bu güzel dileğinin gerçek olmasını canı gönülden diliyorum.

Geçmiş olsun Ekrem başkan. Ekrem İmamoğlu bir mitingde Türk bayrağı ile süslenmiş alanda insanlara taş atmak 2023 de olduğumuzu unutturdu, bu ve bunun gibi yüzlerce sebep! İyiliğin kazanmasına hasretiz." açıklamasını yaptı.

Sanatçılardan İmamoğlu'na destek mesajları

Komdeyen Şahan Gökbakar, "Organize kötülük sınır tanımıyor. Bazen hakaret ediyor, bazen taş atıyor, bazen deli saçması iftiralarla algı yapıyor, ayrıştırıyor, nefret ekiyor, bölüyor! Asla utanmıyor. Sınırsızca saldırıyor ve açıkça tehdit ediyor.

Erzurum da yaşanan olaylar da, terör üzerinden ülkenin yarısından fazlasına atılan iftiralar da akıl alır gibi değil. İyi, vicdanlı, sağduyulu ve bu Cumhuriyeti çok seven insanlar olarak, beraberce bu kötülüğün karşısında duracağız.

Onurlu, gururlu şerefli ve namuslu hayatlarımızı sevgi ve huzur içinde hep birlikte yaşayacağız hiç merak etmeyin!" dedi.

Sanatçılardan İmamoğlu'na destek mesajları

Sarp Apak'ta yaptığı paylaşımda,"Bunu da gördük. Sorumluların hepsini hesap verirken de görürüz umarım. Çok geçmiş olsun Erzurum ve sayın Ekrem İmamoğlu" ifadelerini kullandı.

Sanatçılardan İmamoğlu'na destek mesajları

Hayko Cepkin ise "Yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilerim. Sizlere ve halkımıza da geçmiş olsun. İlk ve son denemeleri olarak kalması dileklerim ile…" paylaşımını yaptı.

Sanatçılardan İmamoğlu'na destek mesajları

"HEPİMİZİN ORTAK İSTEĞİ SEVGİ, SAYGI VE BİRLİK"

Geçtiğimiz sene İmam Hatiplilerle ilgili sözlerinden dolayı hapis yatan ve tahliye olduktan sonra ailesiyle gözlerden uzak bir hayat yaşayan Gülşen, bu süreçte konser takvimi dışında paylaşım yapmamayı tercih etti.

Ekrem İmamoğlu'na yapılan saldırıyı kınayan Gülşen, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Sayın Ekrem İmamoğlu'na ve Erzurumlu yurttaşlarımıza geçmiş olsun.

Hepimizin ortak isteği devletimizde sevgi-saygı, birlik ve beraberlik içinde huzurla yaşamak. Tersi kabul edilemez Hak ettiğimiz aydınlık, huzur dolu günlere" ifadelerini kullandı.

Gülşen, Ekrem İmamoğlu'nun saldırıya uğramasına sessiz kalmadı: Ortak isteğimiz saygı ve sevgi içinde yaşamak

"BU KAOS BİR GÜN BİTECEK ELBET"

Akalay, 13. cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erzurum'daki saldırıya ilişkin paylaştığı videoyu alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

"Sizi çok seviyoruz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu. Bunu öncelikle sade bir vatandaş olarak söylemek isterim. Kalbimde bir yerlerde hasretini duyduğum ülkeme az kaldı.Yolumuz sevgi ve adalet yolu. Bizler de sizler gibi kudretli ve inançlıyız ki bu kötülük, bu kaos bir gün bitecek elbet."

"MİLLİYETÇİLİK' İLKESİ İLE ÖRTÜŞEMEZ..."

Ardından bir tweet dizisi paylaşan Akalay, şu ifadeleri kullandı:

"Erzurum’da Sn. Ekrem İmamoğlu’na yönelik saldırıyı tüm kalbimle kınıyorum. Maalesef insanların canına kast edebilecek seviyede vandalizm ve fanatizimi 'Milliyetçilik' ile karıştıran kişiler, derdini konuşarak ya da tartışarak dile getirebilecek eğitim ve gelişmişlik düzeyine ulaşmanın, bunun için çok çalışmanın, gerçek Milliyetçilik olduğunu biliyor olsalardı.

Güzel kardeşim,bizleri şiddete ve vandallığa sürükleyen hiçbir tavır Atatürk İlke ve İnklâpları’ndaki 'Milliyetçilik' ilkesi ile örtüşemez. Tüm bu çaba içimizdeki vatan sever duygularımızı kullanmak içindir.Umarım yakın zamanda ülkemizde her düşüncenin kendini özgürce ifade edebildiği, her gencin hakkı olan eğitim ve öğretimin daha ulaşılabilir olduğu,sevgi ve adaleti merkezine alan demokrasi kalemlerinin artık ülkemiz için huzuru inşa ettiği günlere kavuşabiliriz."

SUZAN KARDEŞ

'Bize çiçek yakışır'

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.