SEDA SAYAN ‘FRANKENSTEIN’IN UYARLAMASINI ÇEKİYOR

 

Tıp öğrencisi Victor Frankenstein; insanı yeniden yapmayı, böylelikle de ölümsüzlüğe ulaşmayı istemektedir. Deneyleri sonucunda yaşamın sırrını keşfeder ve bunu üstün bir insan yaratarak kullanmaya karar verir. Topladığı ceset parçalarını bir araya getirir. 2.50 metre boyunda ve buna orantılı bir genişlikte üstün bir insan yaratmaya karar verir. Kalvenizm, simya ve elektrik gücünü kullanarak aslında isimsiz olan ama okuyucuların kendi adıyla, Frankenstein olarak bildiği ucubeyi yaratır. Fakat ondan memnun kalmaz ve ondan korkup kaçar. Yaratık ise yaratıcısı ondan tiksinip onu terk edince laboratuvarından ayrılıp yalnız başına gezmeye başlar. İnsanlarla anlaşmak ister. Ama her yerde öfkeyle karşılanıp kovalanır..

+ + +

Ses sanatçısı ve sunucu Seda Sayan; rekorları kırmak için evlendirme programına çok ses getirecek bir kız aramaktadır. Araştırmaları sonucu reytingin sırrını keşfeder ve

Herkesin beğeni ve heyecanla izleyeceği bir kız bulmaya karar verir.

Sonunda İzmir’in Tepecik mahallesinde aradığı kızı ‘ham’ olarak bulur.. Onu getirip stüdyosunda imaj masasına yatırır.. saçının telinden, ayak tırnağına, giysilerinden, dans edeceği şarkıları kadar her şeyi değiştirip; yepyeni bir yarışmacı yaratır: Solmaz.. Bi yere kaçmasın diye başına Nurullah ve Kaan alarında iki de zebellah diker.. Ama giderek ok yaydan çıkmaya başlar.. Yarattığı Solmaz’a artık söz geçiremeyen, dediğini dinletemeyen Seda, sonunda ondan korkup kaçar. Yaratık pardon Solmaz ise yaratıcısı ondan tiksinip onu terk ettiği için stüdyodan ayrılıp yalnız başına gezmeye başlar. İnsanlarla anlaşmak, konuşmak ister. Ama her yerde öfkeyle karşılanıp kovalanır..

Sevgili Seda Sayan; bir ‘yaratık’ ortaya çıkardın.. Bak; rakiben Zuhal bile sonunda seninle başa çıkamayacağını anlayınca bir ‘yaratık’ da o çıkardı.. Romen kızımız; Seda’nınkinin eline su bile döemez ama Zuhal attı reyting ateşinin içine.. Hatta Solmaz’ın danslarını bile ona taklit ettiriyordu bu satırlar yazıldığı anda..

RTÜÜÜÜÜÜK; 2016’yı uykuda geçirdin.. 2017’de uyuma.. Bu Roman kızların sonu gerçekten iyi olmayacak.. Taliplerinin de.. Hatta Seda’ya Uğur’un da..

 

MAHKUMLARA MESAJ; SMS’TEN DAHA KOLAY!

 

O Hayat Benim 115. Bölüm gene mantık hatalarıyla oluydu.. İşte ilk gözüme çarpanlar..

Hakim; çocuk kaçırma, alıkoyma, evrakta sahtecilik suçlarından Efsun’un (Ceren Moray) cezasını keser. Kaç yıl mı? Söz dizinin hakiminin:

-5- 10 yıl yat da aklın başına gelsin. Çocuk hele ki kardeşinin çocuğunu kaçırmak neymiş görürsün..

Allah aşkına hakimlerin böyle bir yorum yapma yetkisi var mı?..

Sultan (Oya Başar), Efsun (Ceren Moray) artık aynı koğuştadır.. Erkekleri Salih Usta ile Arda; cezaevi kapısında cenderme kovmasına rağmen beklemektedir. O sırada mahkum getiren cezaevi arabası kapıya yanaşyır. İçinden kucağında bir bebe ile genç bir kadın iner.. Arda, kadına seslenir. Efsun var içerde, ona de ki ‘Kocan kapıda seni bekmilyor’

Ve bebeli kadın da cezaevi tek koğuştan ibaret olduğu için Efsun’un koğuşuna konulur. O da mesajı heken ona iletir..

Valla SMS göndermekten daha kolay..

 

 BABA ‘CAN’DIR DA.. Bİ DE BALLIDIR!

 

TRT1’in keyifle izledim dizilerinden ‘Baba Candır’da yılbaşı özel bölümünde babaya milli piyangodan 250 bin TL çıktı..

‘Bu para bizim aileyi bozar’ dedi, bileti yırttı attı..

Yılbaşı ertesi baba, markete gitti.. Bir sepet dolusu mal aldı.. Kasada sıraya girdi.. Derken arkasına elinde bir tek ‘mal’la bekleyen bir hanım gördü.. Beklemesin diye sırasını ona verdi.. Sınra ona geldi.. Kasa çın çın çın ötmeye başlyadı..

Meğer 5 bininci müşteri imiş.. Son model bir otomobil kazandı..

Ödüm koptu, ‘Bu araba bizim aileyi bozar’ deyip, arabayı düz duvara vurmasın..

Öyle yapmadı, sattı, parasını kızanlara (Trakya ağzı ile çocuklarına) dağıttı..

1-Böyle ballı baba, herkesin başına!

2-Olay gerçet hayatta olsa, sırasını alıp otomobili kaybeden kadın n’apardı acaba?

ÖNEMLİ NOT: Kimi dizileri bir bütün halinde zamanında izlemem mümkün değil.. Yukarıda anlattığım dizinin de ikinci yarısını önce, ilk yarısını sonra izlemişim.. Yani demem o ki önce araba çıkmış, sonra piyango.. Ama sonuçta değişen bi şey yok..

 

BEŞİKTAŞ BAŞKANI DA ‘KISMETSE OLUR’ DEDİ..

Beşiktaş’ın yakışıklı Başkanı Fikret Orman, kameralar karşısında yaptığı mini basın toplantısında iki kez arka arkaya ‘Kısmetse olur..’ dedi..

Bunu duyan Kanal D’nin Kısmetse Olur programının sunucusu Seda Akgül’ün ağzı kulaklarına vardı.. ‘Kızlarımız yaşadı hem zengin hem yakışıklı bir beyefendi aramıza katılıyormuş’ dedi..

Ara transferde Babel ve Mitroviç’i resmen renklerine bağlayan Kara Kartal’ın Başkanı, basın toplantısında ‘Kısmetse olur..’ dedikten sonra şöyle devam etti: ‘Antalya’da top koşturan Samuel Eto’da sona geldik.. Kısmetse olur.. Trabzonlu Mehmet Ekici ile görüşmelerimiz devam ediyor.. Kısmetse olur..’

Bunu duyan sunucu Seda Akgül, ‘Zaten bende şans olsa anam beni oğlan doğururdu’ dedi..

NOT: 1992’de evlendiği Sedef Hanım’dan 2012’de boşanan Fikret Başkan’ın iki kız evladı bulunuyor.

 

UĞURKAN: ÜZERİNİZE ÇIKMAK İSTEMEDİM NURELLA’CIM..

TV8’de İşte Benim Stilim haftanın finalinde; konsept 80’lerdi.. Önüne gelenin oturtulduğu o cüri masasına ‘Hulusi Tunca ile Seksenler’ kitabının yazarı olarak ben kendimin de davet edilmesini beklerdim.. Unutmuşlardır.. Affettim.. 70’leri yaparlar gene beni unuturlarsa bu kez affetmem..

Sözüm; iki cüri elemanı arasında geçen bir diyalıog.. Kızlardan biri 80’ler giysileri içinde salına da salına da geldi.. Sunumunu yaptı.. Cüri başlyadı oylarını vermeye..

Nurella; 80 dedi.. Ondan sonra gelenler Kerimcan 90.. Ivana 90.. Kemal 90.. Ve sıra geldi; yakışıklı duayen modacımız Uğurkan Erez’e.. 80 dedi.. Aynı Nurella gibi.. Bir uğultu koptu..

Nurella: Aaaa niye 80?..

Uğurkan: Sultanım; sizin üzerinize çıkmak istemedim..

Nurella Çıksaydın ayol n’olcak ki..

Uıurkan: Olmaz olmaz üstünüze çıkamam.. Siz bizim prensesimizsiniz, kraliçemizsiniz siz bi tanesiniz, öyle yakışıksız bi hareket yapamazdım..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.