TARIK AKAN DA GİTTİ.. BAYRAM BİTTİ..

Bayram bitti.. Tarık Akan da gitti.. Acelesi varmış gibi.. Yaşar Kemal’e, Ahmet Kaya’ya daha nice dostlarına kavuştu..

Bayram bitti.. Oteller boşaldı.. Sahiller boşaldı.. Otelcilerin, motelcilerin, pansiyoncuların kasaları parayla, yüzleri gülücükle doldu..

Gözler 2017’nin şeker bayramına çevrildi ‘Acaba bir 9 gün tatil daha çıkar mı?’ diye..

Topçular arabalı vapur iskelesi gene yüzlerce otomobil ve ‘Nerede bu devleeet, nerede bu milleeettt’ diyen kendini bilmez şoförlerle doldu..

Bikinili kadınlar kızlar; hoppidi hoppidi ellere havaya muhabbetlerini bitirip, gelecek sezon yeniden giymek üzere bikini ve mayolarıyla doldurdukları bavullarını topladı..

Bayram bitti.. Seslerinden çok; bacaklarına, arkasındaki dans gruplarının seksi kızlarına güvenen ama günü geldi mi de onları sahneden kovup, şovalyeliklerini ilan eden şarkıcı takımı; banka cüzdanlarını yeni sıfırlarla doldurup İstanbul’a döndü..

Bayram bitti.. Yüzme bilmeyen çoluk çocuk, derelerde kendilerini suya bırakıp, son nefeslerini verdi.. Onlar İstanbul’a dönemedi.. Zaten onlar İstanbul’u hiç görmedi..

Bayram bitti.. ‘Beni nasıl sollarsın ulen’ dilli şoförler, kurşun döktürdü bellerindeki ruhsatsız tabancalardan, onları sollayan şoförlere..

Bayram bitti.. Acil servisler; acemi kasaplarla doldu.. Kaçıp kurtulduğunu sanan boğalar sonunda birer uyuşturucu iğneye kurban oldu..

Bayram bitti.. Suriyeli vatandaşların sorunları bitmedi.. Terör sürdü gitti.. Nice koçyiğitler ‘şehit’ mertebesine erişti.. Gene ağlarsa anamlar ağladı.. Gerisi yalan ağladı..

Bayram bitti.. Biz gazetecilerin dertleri, sorunları bitmedi.. Tutuklamalar, gözaltılar.. Sürdü gitti..

Bayram bitti; ev sahibi gene kapıya dayandı.. Elektrik su faturaları yürek dağladı.. Ödenmeyen kredi kartı borçlarına binlerce yenisi eklendi..

Bayram bitti.. Okullar açıldı.. Mini mini birler sevinçle koştu.. Ama analar babalar çok iyi bilir ki geleceğin işsizler ordusu binlerce nefer daha kazandı..

Bayram bitti.. Birbirinden parlak oğlanlar, birbirinden minili, uzun bacaklı, koca memeli kızlar yeni dizileri doldurdu.. Ekranın karşısındaki bekar kızlar, oğlanlar onlara bakıp deriiin derin bir ‘oofff’ çekti ki karşıki dağlar yıkıldı..

Zaten kız ben sana demedim mi karşıki dağlar cenderme cendermeee!

Bu yazı da burada biter, haydi bana müsaade müsaadeee!

 

‘CANIM KARDEŞİM’: Cahit Oben; “Ben ‘Canım Kardeşim’ filminin müziğini o film için yaptım. Kıymetli kardeşim Tarık Akan'ın vefat haberi ile birlikte fon müziği olarak çalınsın diye değil.. Kelimeler bu üzüntümü ifade etmeye yetmeyecek.. Nur içinde yat canım adam!”

Metin Milli: Henüz çok erkendi.. Bir yaprak daha düştü ve unutulmazlara karıştı.. Nurlarda uyu Tarık Akan..

Orhan Şevki: Hem sanatçı hem de gerçek bir aydınımızı kaybettik.. Çok üzgünüm.. Sözün bittiği yerdeyiz. Işıklar içinde yatsın..

Lale- Doğukan- Batıkan Manço: Geceleri gökyüzünde gördüğümüz yıldızların arasında artık..

Engin Evin: Böyle mi olmalıydı be abim! Ne yaptın böyle. Neden bizi yalnız bıraktın? Işıklar içinde yat..

Tunay Akdeniz (Grup Çığrışım): Mekanı cennet olsun.. Denizli 11. Tugay’da aynı dönemde askerlik yapmıştık..

Hayko Tataryan: Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun..

Ginka Salivo: Nurlar içinde yat büyük asil insan..

Sevinç Arda: Yakışıklı romantik cici çocuk unvanı ile devam etmeyip, yüreğini ortaya koyduğu ve yolundan taviz vermediği sosyal içerikli filmleriyle adını ezberleten çok büyük bir aktör, duyarlı, Atatürkçü bir vatanseverdi.. Işıklar içinde uyu..

Zafer Olcay: Böyle değerleri erken kaybetmek bizler için büyük kayıp.. Gittikçe azalıyoruz, ışıklar içinde ol güzel insan.

Engin Süelözgen, Sacit Çöze (Ritm 68): Türk sinemasının büyük ismi değerli sanatçımızı kaybettik çok üzgünüz başımız sağolsun..

Hale Yazar: Senin yüzün gibi kalbin de temizdi büyük insan. İyi insanlar için söylenen bir söz var ya mübarek günde Allah yanına aldı derler. Seni hiç unutmayacağız. Nurlar için de uyu güzel insan. Adam gibi adam Tarık Akan..

Sadi Ulukan (ressam): Yeşilçam’ın unutulmaz jönü, Damat Ferit sen de ayrıldın aramızdan. Sanatçı olmanın dünyaya güzellikler sunmak olduğunu gösteren güzel insan, dik ve sağlam duruşundan hiç bir zaman ödün vermedin.. "Anne Kafamda Bit Var" kitabının yazarı, "Ekmek, gül ve özgürlük günleri"nin yorulmaz savaşçısı, demokrat gülüşünü asla unutmayacağız.. Selamlar söyle Nazım’a, Uğur’a, Aziz’e.. Ülkesinin ve halkının barış, demokrasi, özgürlük mücadelesinin militanı, yorgun demokrat, yolun açık olsun ışığın hiç sönmesin..

Sinan Tosun (MGD Başkanı): Efsane oyuncu Tarık Akan'a Allah'tan rahmet yakınlarına ve sanat camiasına sabırlar diliyorum. Güle Güle Damat Ferit..

Kutay Köktürk: Yanlış haberdir diye umutlandığım anda maalesef yıkıcı haberin doğruluğu teyit edildi.. Ülkemin başı sağ olsun.

Seyhan Karabay: Büyük dev aramızdan ayrıldı.. Mekanı Cennet olsun..

Sevda Karaca: Sevgili Tarık Akan yakışıklı zarif nazik adam gibi adam çok erken oldu bu gidiş çok çok üzgünüm..

Selçuk Ural: Mekanı cennet olsun..

Hale Hanzade: Mekanı cennet olsun..

Nuri Kurtcebe: Güle güle kardeşim. Türk sineması sadece çok önemli bir aktörünü değil, Atatürk düşünce ve devrimlerinin yılmaz bekçisi, cesaretin, namusun, onurun gururlu ve soylu devrimci savaşçısını da kaybetti.

Piraye Uzunoğlu: Tarık Akan acele ettin, bu gidiş yakışmadı, sen adam, sen oyuncu, sen eğitmen, sen doğrucu adam.. Çok üzgünüz mekanın cennet olsun.

Süheyl Uygur: Mekanı cennet olsun..

Serpil Çakmaklı: Yine çok üzücü bir haberle güne başladık.. Büyük oyuncu Tarık Akan; allah rahmet eylesin mekanın cennet ruhun şad olsun. Ölüm bizler için ama hiç ölmeyecek gibi unutur hayata karışırız. Sinema onlarla var oldu sevildi ne yazık ki artık sinemanın mihenk taşları bir bir uçup gidiyorlar.. Sana veda etmek çok zor seni çok özleyeceğiz güzel ve özel insan..

Hakan Peker: Sinemanın en büyüklerininden bir tanesini... Tarık Akan ağabeyimizi kaybettik. Çok üzgünüm, Allah rahmet eylesin...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.