TV KANALLARI PEZO DOLDU!

 

 

Pezo derken; Arjantin Pezo’su.. Yani ülkenin milli parası.. Yoksa sizin anladığınız anlamdaki.. Yani özellikle erkeklere kadın bulan ve bunu meslek edinen ‘pezo’ değil.. Ülkede enflasyon mu ne tavan yapmış, bütün haber kanallarında Pezo’nun geleceği sorgulanıyor..

Benim sorgulamamın ‘Pezo’ ile uzaktan yakından ilgisi yok.. Neyse TV’lerdeki evlendirme programlarına bir yenisi daha eklendi: Fox TV’nin ‘Gelinim Sensin’i..

4 parlak oğlan.. 8 alımlı kız.. 4 kaynana.. Oğulları ve anneleri kız beğenecekler.. Yok bee tarihteki ‘esir pazarları’ ile uzaktan yakından ilgisi yok.. Bi kere para geçmiyor.. Yani Arjantin parası ‘Pezo’yu getirsen hava!

Peki oğlan kızı beğenir annesi beğenmezse n’olacak?.. Anne beğenir, oğlan beğenmezse n’olacak?.. Belli değil.. İlk aday kıza Esra’ya baktım, dinledim.. Kız diyor ki;

‘Annemle babam ben küçükken boşanmışlar.. Beni büyükannem büyüttü.. Sonra aile büyüklerimin izniyle kuzenlerimle bir aile ortamı kurup onlarla birlikte yaşamaya başladım…’

Annelerden; Şevkiye Anne genç kıza soruyor: “Kızım, annenle babanla mı yaşıyorsun?..”

Ohhooo! Siz de mi Akbank’a teyzeciğim siz de mi Akbank’a.. (Unutulmaz reklamı bilenler, bilmeyenlere anlatsın lütfen..)

Ne mi yaptım?.. Fox’un bu programını tarihe gömdüm!

 

Esra Erol Bu İşi Biliyor: Reyting sıralamasına AB grubuna baktım.. 100 programlık listede 18. Esra Erol (atv), 22. Zuhal Topal (Star), 26. Kısmetse Olur (Kanal D) 28,. Seda Sayan (Show) ve 44. Gelinim Sensin (Fox)..

Esra Erol bu işi biliyor, ‘Gelinim Sensin’i sunan Ebru Akel’in bir türlü şansı tutmuyor..

 

TRT’DE YAVUZ’UN SIRTI YERE GELMEZ! Eş dost oturmuş TRT 1’de Sevda Kuşun kanadında dizisini izliyoruz.. Malum; bizim yıllar.. Bir ara Zafer yani Yavuz Bingöl, çatışmada ağır yaralanıyor ve kan revan içinde hastaneye kaldırılıyor.. İlk müdahale yapılıyor.. Odasına çıkartılıyor.. Ama az sonra odadan fırlayan kız ‘Koşuuun babam ölüyor’ diye feryat figan ediyor..

O sırada benim misafirlerimden biri dayanamıyor:

‘Korkma kızım babana bi şey olmaz..Orası TRT.. Yavuz’un orada sırtı yere gelmez..’

 

AYYYY O NE BOY FARKIYDI ÖYLE? “Hayat Sevince Güzel” final yaptı.. Zarife (Algı Eke) sonunda erkeğini buldu: Savaş (Ekin Mert Daymaz).. Anlı şanlı bir nikah töreni.. Ve genç evliler kol kola çıktılar nikah dairesinden.. Aman Tanrım; Zarife’nin hali ne öyle?.. Sanırsınız Guliver Devler Ülkesi’nde.. Zarife de ülkenin cücesi.. Yahu yönetmen yahu görüntü yönetmeni yahu o sırada sette bulunanlar böylesine çirkin bir görüntüyü hiçbiriniz mi fark etmediniz?..

Yoksa dizi Muhtar Soylu (Ali Erkazan) ve Şinasi Göçer (Hakan Meriçliler) içip içip oteli dağıtıyor, kadınlara sarkıyor diye final yaptı diye mi bu görüntüyü umursamadınız?.. Bilemedim..

 

AYYYY O NE YAŞ FARKIYDI ÖYLE? Familya dizisi aldı başını gidiyor.. Bu dizide de yaş farkı sorun oldu. Babaları Yaşar Beyoğlu’nun (Uğur Yücel) kendisinden hayli genç Hemşire Hare (Cansu Tosun) ile evleneceğini, baba yadigarı toprakların da bu kıza kalacağını sanan evlatları ayağa kalktı.. Ve çocuklardan biri hemşireye bu yaş farkını şöyle anlattı: ‘Babamla aranızda öyle bir fark var ki, Afrika’daki ortalama insan ömrüne eşit..’

 

İTİNAYLA BEBEK DOĞRULUR! Kısmetse Olur (Kanal D) evinde Ankaralı 28 yaşındaki grafik tasarımı örencisi Gamze Göktürk, kırmızı odadan çağrıldı.. Tam merdivenlere yönelmişti ki arkada kalan kızlar, ‘Bebeği de al bebeği da..’  diye seslendi.. O sırada televizyona arkası dönük oturan ve bu sözleri duyan arkadaşım şöyle dedi:

‘Hayırdır artık bunlar evde doğurmaya mı başladı?..’

İzlemeyenler için yazayım; bir süredir kızlar evinde oyuncak bir bebek elden ele dolaşıyor ve sözü edilen bebek o bebek işte..

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.