ÜNLÜLER "PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI" İÇİN ADANA’YA AKIN ETTİ

ÜNLÜLER "PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI" İÇİN ADANA’YA AKIN ETTİ

90 bin kişinin katıldığı kortej yürüyüşü ile başlayan karnaval, dünyanın sayılı kortejlerini aratmayacak renklilik ve coşku içinde tamamlandı.

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı, Türkiye’nin en ünlü simalarını Adana’da buluşturdu. 90 bin kişinin katıldığı kortej yürüyüşü ile başlayan karnaval, dünyanın sayılı kortejlerini aratmayacak renklilik ve coşku içinde tamamlandı. Kortej yürüyüşüne ünlü sanatçılar ile birlikte iş, medya ve cemiyet dünyasında çok sayıda ünlü sima da katılıdı.

 

Portakal Çiçeği Karnavalı için Adana’ya gelenler arasında  Fatih Terim, Açelya Akkoyun, Ahmet Olgun Sünear, Alper Kul, Altan Gördüm, Arif Keskiner, Ayşe Arman, Ayşegül Dinçkök, Barış Kılıç, Caner Cindoruk, Cankat Aydos, Cavit Çetin Güner, Çiğdem Kayalı, Demir Karahan, Derya Baykal, Ece Vahapoğlu, Emre Karayel, Erdal Cindoruk, Ertuğrul Ateş, Ezgi Özbay, Faruk Tınaz, Tuğbva Özay,Yeliz Yeşilmen, Ferit Aktuğ, Fırat Altunmeşe, Gülden Mutlu, Günseli Kato, Hatice Aslan, Hümeyra Erdoğan, Keremcem, Levent Özdilek, Levent Veziroğlu, Mehmet Turgut, Menderes Samancılar, Murat Hasari, Nebil Özgentürk, Nilüfer Bıyıklı, Rıza Akın, Seda Güven, Sinem Öztürk, Sitare Akbaş, Suat Aydoğan, Tolga Ortancıl, Turgut Kazan, Ümit Karan ve Zeynep Casalini  gibi isimler bulunuyor.

 

Dünyanın sayılı kortejlerini aratmayacak renklilik içindeki korteje katılan ünlülere Adanalıların ilgisi büyüktü. Kortej yürüşünün sona erdiği Merkezpark’ta da bir tören düzenlendi ve karnavalın açılış gongu Adana Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve karnavalın fikir öncüsü Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt birlikte çalınarak karnavalın resmi açılışı yapıldı.

 

Konseri 150 bin kişi izledi

4 Nisan’da Merkez Park’ta resmi açılış gongunun çalınmasının ardından Çukurova Devlet senfoni Orkestrası ile birlikte Keremcem, Zeynep Casalini ve Gülden Mutlu sahne aldı. Merkez Park’taki konseri 160 binden fazla kişi izledi. Konserler sırasında her karnavalda olduğu gibi dilek fenerleri sevgi ve dostluk için gökyüzüne salındı. Karnavalın bir başka konserinde ise Bengü sahne alarak karnaval coşkusunu üst düzeyde yaşattı.

 

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, karnaval kapsamında, adı Türkiye sınırlarını aşmış ünlü Adanalı’ları doğdukları evde fotoğrafladığı fotoğrafladığı “Adanalı Olacak Çocuk” sergisinin açılışında ünlü Adanalıları “memleketlerinde” buluşturdu. Serginin açılışında da birarada olan tanınmış simalar Adana hasretlerini giderdiler.

 

Ayşegül Dinçkök  ''Derin Tutku Air'' Sergisi ile Karnavaldaydı

Ayşegül Dinçkök’ün Endonezya’nın Batı Papua bölgesindeki Raja Ampat ve güney Sulawesi bölgesinde çekmiş olduğu sualtı fotoğraflarından oluşan ikinci sergisi ‘Derin Tutku Air-2015’ 3. Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında 4 Nisan Cumartesi günü Adana Hilton Otel’de sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışına da çok sayıda davetli katıldı.

Ertuğrul Ateş Karnavalı Canlı Olarak Tuvale Yansıttı


Adana’nın yetiştirdiği ünlü ressam Ertuğrul Ateş de, Hilton Hotel’de gerçekleştirdiği canlı performans ile Portakal Çiçeği Karnavalı’nın coşkusunu tuvale aktardı. Özel davetlilerin resmin yapılışını izlediği etkinlik, Portakal Çiçeği Karnavalı’ndaki ilginç etkinlerden biri olarak dikkat çekti.

Karnavala Özel  Kostüm Yarışması Düzenlendi

 

Portakal Çiçeği Karnavalı”nda bu yıl  “Kostüm Tasarım Yarışması” da düzenlendi. Kendisi de bir Adanalı olan stil ve kreatif direktörü Ümit Temurçin

Başkanlığında gerçekleştirilen Tuğba Özay’ın da konuk olduğu yarışmada tema sınırlaması olmamasına karşın, Portakal Çiçeği Karnavalı’nın ruhunu temsil eden siyasi ve dini içeriği olmayan, baharı, bereketi, renkliliği, canlılığı, eğlenceyi, birlikteliği ve barışı temsil eden tasarımlar yarıştı. Yarışmada dereceye girenler 3 Nisan Cuma akşamı Park Zirve'de düzenlenen bir defile ile ödüllerini aldılar. 

Festivalin iletişimi ise message İletişim Taçnur Aydın ve Eray Kınay tarafından yürütüldü...

İŞTE KARNAVALDAN RENGARENK FOTOĞRAFLAR;

https://www.magazinkolik.com/unluler-portakal-cicegi-karnavali-icin-adanaya-akin-etti-26g.htm

 

FESTİVALDEN RİO KARNAVALI'NI ARATMAYACAK GÖRÜNTÜLER;

https://www.magazinkolik.com/adana-portakal-cicegi-festivali-rio-karnavalini-aratmadi-23v.htm

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.