VAY PUŞT.. VAY ADİ.. ULAN NE ROL KESMİŞ OÇ BE!

Halkın nabzını mı tutacaksın; toplu taşıma araçlarına bineceksin arkadaş (sanki Erman Toroğlu konuşuyormuş gibi oldu ama..) Kulak kesileceksin; vatandaş aralarında neler konuşuyor acaba?..

Poyraz Karayel’in yayınlandığı gecenin sabahında metrodaydım.. Kalabalık mı kalabalık! İki delikanlı aralarında konuşuyor:

-Ulan herif ‘Hatırla Sevgili’de tam bir delikanlıydı.. ‘Öyle Bir Geçer Zamanki’ dizisinde de onu delikanlı bildik.. Dün gece ‘Poyraz Karayel’de bi çıktı karşımıza.. Tam bir puşt.. Amma içten pazarlıklıymış peze..’

Birinci delikanlı hararetli hararetli anlatıyor, ikinci de başını sallayarak ona onay veriyordu..

O puşt kim diyi fazla düşünmeme gerek kalmadı.. Çünkü; dizinin sıkı takipçilerinden biri olduğum için hemen anladım. 2006’da Hatırla Sevgili’nin Necdet Adalı’sı.. 2008’de Gece Gündüz’ün Ahmet’i.. 2011’de Öyle Bir Geçer Zamanki’nin Ahmet’i.. 2013’te ‘Adını Kalbime Yazdım’ın Halil’i.. 2014’te Hayat Ağacı’nın Kenan’ı ve son olarak Poyraz Karayel’in Neşet’i..

Burada anlatılmak istenilen; Tolga Güleç’in ne kadar iyi bir oyuncu, Neşet tipinin ise ne kadar puşt olduğu idi..

Sevgimizi.. Övgümüzü.. Belden aşağı sözcüklerle ifade eden bir milletiz ya; ‘Vay ip.. Ne güzel karikatür çizmiş, vay puşt; bi şarkı okumuş, dinlerken ağladım anam avradım olsun.. Vay gö. böyle rol mü kesilir len..’ falan yani..

Anlaşılan Poyraz’la (İlker Kaleli) Ayşegül’ün (Burçin Terzioğlu) bu puşttan daha çok çekecekleri var..

KUPA UZATMALARA GİTSE HAMİLE KALACAKTI!

Eti Tutku’nun reklamında futbolcu, elindeki bisküvitten kupanın üzerine damlayan bir parça kakaoyu bir emiyor bir emiyor.. Aman Allahım hani sırada bekleyen 10 futbolcu daha olmasa, kupa neredeyse hamile kalacak..

Anlamadım.. İnanmadınız mı?..

Hoca’nın kazanının doğurduğuna da öldüğüne de inanıyorsunuz da.. Ben alt tarafı bir kupayı hamile bıraktırmışım çok mu?.. Doğur kız kupası..

Bak bak bilmişlere bak, ‘Kız kupası’ olur muymuş?.. Kupa Kızı oluyor da Kız kupası neden olmasın?.. Arkadaş bu böyle devam eder..

Ben en iyisi soğuk bir duş alıp geleyim..

‘KANIT’IN KOMİSERİ, NEREDE BAŞKOMİSER OLDU?

Kanal D’nin ‘dolgu dizileri’nden ‘Kanıt’ Ramazan ayında da tam gaz devam ediyor. Sahur sohbetlerinden sonra ekrana gelen dizide İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası’ndan Başkomiser Orhan (Engin Benli) ile Komiser Selim’in (Deniz Celiloğlu) cinayetleri çözme çabalarını ikinci kez de olsa yine de ilgiyle izliyoruz..

‘Kanıt’ta gecesini gündüzüne katan Komiser Selim; bu üstün çabalarının karşılığını gördü ve ‘Başkomiserliğe’ yükseldi.

Görev yeri de değişti ve tayini ‘O Hayat Benim’e çıktı. Efsun’a yönelen bir silahtan çıkan kurşunların önüne kandini atan Komiser İsmail (Cem Kılıç) şehit olunca, ondan boşalan koltuğa Komiser Ömer Aziz (Deniz Celiloğlu) oturdu. Hem de başkomiser olarak..

İTİNAYLA ‘ADALET’TEN KAÇIRILIR!

Ateş (Keremcem) annesini öldürdüğüne inandığı Cem Özer’i öldürmeye karar verir. Tabancasını kaptığı gibi köşkün yolunu tutar.

Giderken birik karıcığı Bahar’a da (Ezgi Asaroğlu) bi şeycik söylemez. Ama kocasına deli gibi aşık olan Bahar peşine düşer..

Köşkün önünde Ateş Cem’i değil de Cem Ateş’i tam vuracakken Bahar, piyasada bol miktarda bulunan bir tabanca ile Cem’i yere indirir. Ama hepsinin unuttuğu kameralar vardır..

Onlar gerçeği söyler.. Bahar’ın sığındığı Sultan (Oya Başar) ‘Kalkın kalkın’ der ‘Bahar’ı kaçırıyoruz.. Önce Mersin.. Oradan da Kıbrıs..’ Ve yola koyulurlar.

Böylesine itinayla adam kaçırma sahnesinin yayınlandığı gecenin gündüzünde; Tuzla Canisi, İzmir’de yakalandı..

Tuzla’da öldürülen tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’nın ve 3 yıl önce Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşını öldürmek suçlarından aranan şüpheli Atalay F. Bir gece daha kaçabilseydi..

Belki de Sultan’ın dediklerini dinleyecek ve Mersin üzerinden Kıbrıs’a kaçacaktı.. Sanki Kıbrıs’ta yakalanmayacakmış gibi.. Ulen vallahi çok komik..

GALİP DERVİŞ’İN SAĞ KOLU HÜLYA KÖYÜNE DÖNDÜ

Yine Kanal D’nin polisiye dizilerinden Galip Derviş’in ömrünü tamamlayıp, ‘dolgu dizi’ haline gelmesinin ardından Derviş’in (Engin Günaydın) sağ kolu Hülya (Algı Eke) baktı ki evlenme teklifi falan yok, aldı başını döndü köyüne..

‘Dürüye’nin Güğümleri’nde ailenin ‘altın dişli kızı’ Hayriye olarak izlediğimiz Algı Eke; bugünlerde ‘Hayat Sevince Güzel’ dizisinde gene bir köy kızını canlandırıyor. Ege’nin bir köyünde ikamet etmeye başlayan Algı için şunu söyleyebilirim: Köy dizileri ona pek yakışıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.