YILMAZ GÜNEY; YANDI KÜL OLDU.. ŞİMDİ KÜLLERİNDEN DOĞUYOR!

Yılmaz Ganey derken kendisi değil, adını verdiği Batman’daki sinema.. Tam adı ile Yılmaz Güney Belediye Sineması.. Birkaç gün önce yanmış. Elektrik kontağı..

Şehirde bir söylenti.. Kulaktan kulağa.. Yalan rüzgarı:

‘Sinema yeniden yapılacak ama adı Yılmaz Güney olmayacak.’

Nereden mi duydum?.. Sabah’ın hatta Türk medyasının gerçek Modern Evliye Çelebi’si Yavuz Donat ağabeyimizden..

Türkiye sınırları içinde neredeye ayak basmadık yer bırakmayan Yavuz Abi, yukarıdaki haber üzerine eskinin vali yardımcısı, şimdiki Belediye Başkanı Ertuğ Şevket Aksoy’la konuşmuş ve ondan şu cevabı almış:

‘Aslı yok. Sinemada onarım başladı. En kısa zamanda hizmete açacağız. Yılmaz Güney’in adı sinemamızda yaşamaya devam edecek..’

SERKAN ÇAĞRI KALDIRACAK.. SERKAN ÇAĞRI İNDİRECEK..

Hiç öyle bakmayın; söze dayalı esprilerim 2016’da kaldı.. Gelelim sevgili Serkan’a.. Hiç tanışmadığım ama efendi kişiliğine ve sazına sözüne hayran olduğum Serkan; bu yıl THY (Türk Hava Yolları) için çalışacak..

Uçakların inişlerinde ve kalkışlarında çalınacak müzikler ondan sorulacak.. Şu anki seçime uçaklar burunlarını gökyüzüne diktiklerinde ‘Motif’, toprağa baktıklarında ‘Fresh’ çalacak..

Morgan’ın Cebi Dolar Benim Gözlerim! THY’nin yurt dışı tanıtımlarındaki yeni reklam starı malumunuz Morgan Freeman.. Uçakta kahvesini içerken gelsin dolar’lar.. Morgan’ın cebi dolar, benim gözlerim dolar..

HER ŞEY YALAN, BU GERÇEK!

Evlendirme programlarının ‘düzmece’ olduğu yıllardır söylenir durur, bilinmez ama işte bir gerçek: ‘Kısmetse Olur’ evinden Merve, ‘Baban ağırlaştı’ mesajı ile gitti.. Hemen ertesi babasının vefat haberi geldi ve ev sakinleri adeta yıkıldı. Merve’ye ve ailesine Allah sabırlar versin.

GÖZLER YALAN SÖYLEMEZ!

Kanal D Ana Haber’in yeni patronu Ahmet Hakan, ‘göz’le ilgili bir haber verecek. Magazinsel bir giriş yapayım dedi:

‘Hani Selami Şahin’in çok güzel bir xarkısı vardır, Gözler Yalan Söylemez..’

Kaş yapayım derken göz çıkardı..

Böyle bir şarkısı yoktu Selami’nin.. Ne vardı; Gözler Kalbin Aynasıdır..

Sonra haber geldi ekrana.. Ve bilgi veren Op. Dr. Levent Akçay, sözlerini ‘Gözler Kalbin Aynasıdır’ diye bitirdi..

Ödüm Koptu! Sıradaki haber; emekliliğin tadını çıkaran ABD ex başkanı Barak Obama ile ilgiliydi.. Ödüm koptu Ahmet, Barak’la ilgili bir espri yapacak diye.. Öyle ya çoluk çocuk ekran başında.. Barak.. Marak..

HADDİNİ BİL ORMAN!

Yok yok Belgrad Ormanları değil, Kara Kartal’ın Başkanı Orman.. Fikret Orman.. Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe’ye yenilip veda ettikten sonra ‘Süt Kupası’ diyen Orman, bu ülkenin en önemli devlet bankası olan Ziraat Bankası’nı da aşağıladığının farkında mı acaba?

Ziraat; Orman ve onun gibilerin kapı kapı dolaşıp 40 takla attıkları, kredi alabilmek için kapılarında yattıkları bankalardan biri..

Hulusi Tunca: İşte aynen bunları yazacaktım Türkiye Kupası’na Süt Kupası diyen Başkan Orman için.. Ama sevgili Ahmet  Çakar (Sabah) benden önce davranıp yazmış..

NİCE 25’LERE LEMAN!

Türkiye’nin en uzun ömürlü mizah dergisi LeMan, 25’inci yılını bir dizi etkinlikle kutluyor. Etkinliklerin ilki 9 Şubat Perşembe gecesi İstanbul’da Jolly Joker’de gerçekleşecek.

LeMan’la dayanışma amaçlı gerçekleşecek bu geceye birçok sanatçı destek oluyor.

Türkiye’nin en yüksek tirajlı dergisi olan LeMan’ın 25’inci yıl etkinliğinde, 90’ların pop müzik sanatçılarından Deniz Arcak, gitarist Akın Eldes ile sahne alacak.

Mavi Işıklar, Luxus, Mert Fırat ve Murat Beşer de, LeMan gecesinin destekçilerinden. Sıla ise yoğun konser programına rağmen gecede sahne alacak.

Bir mizah klasiği olan Sıdıka’nın dizisine can vermiş oyuncular Füsun Demirel ve Hasibe Eren’de aynı gecede katılımcılarla sürpriz bir etkinlikte buluşacak.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.