ADİLE NAŞİT EVLENMİŞ.. FIRLA FİKRİ `BABA'

Hey Gidi Günler kitabımın 70'li Yıllar Vol.2'sinin hazırlıkları içindeyim.. Birinci kitabın hemen başında şöyle bir not vardı:

"HEY Dergisi'nde yıllarca birlikte çalıştığım Halûk AKTAR, Erhan AKYILDIZ, Nejat AVDİKOĞLU, Sami BAŞARAN, Gül BAYGÜL, Reyman ERAY, Altan ERBULAK, Atılay GÜLEN, Cenk KORAY, Ali ÖZTÜRK, Yener SÜSOY, Erman ŞENER, Faruk ŞENSOY ve Gülden YILDIZ'ın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum! Cennet mekânınızda nurlar içinde yatın! Hulûsi TUNCA"

Allah ömür verir de bu kitabı da tamamlarsam, girişteki bölüme iki değerli meslekdaş daha eklenecek; Selahattin AYYILDIZ ve Fikri Nazif AYYILDIZ kardeşler..

Kaleminden daha güçlü bir kalem, gazeteciliğinden daha gazeteci biri daha zor gelir Bab-ı Ali'ye.. Fikri'yi daha yakından tanımaz için küçük bir örnek vereceğim:

Doğan Şener Ağabey [Hey'in kurucusu], bir gün servisten içeri girer ve bizlere dönüp şöyle der:

-ADİLE NAŞİT GİZLİCE EVLENMİŞ!

Fikri bu durur mu? Çantasını kaptığı gibi fırladı gitti. Üç gün Fikri'yi koydunsa bul. Dördüncü günün sabahında geldi. Elinde rahmetli Adile Teyze'nin gizlice [üstelik Çatalca'da] evlendiği beyle resimleri ve nikahın resmi belgeleri..

Nur içinde yat Fikri.. Bugün gazete haberlerini okurken, neredeyse her satırda ruhunu şadettim. Benim güzel memleketimde 'medya' nelerle uğraşıyor, benim minik 'ara sıcak' yorumlarımla bir okuyun istedim!

RAKI, TRT'NİN BAŞINI AĞRITTI

RTÜK, Türkiye-Uruguay özel milli futbol karşılaşmasının yayını sırasında bir rakı firmasının reklamının yapıldığı gerekçesiyle TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu. TRT'nin konuyla ilgili açıklaması şöyle: "Bütün reklamlar, TRT yayın Denetleme Kurulu tarafından onaylanmış olup, haberlerde bahsi geçen alkol firmasına ait görüntü ve reklam TRT tarafından yayınlanmamıştır. Şikayet konusu olan reklamın görüntüsü maçın oynandığı Almanya'da Alman firmaları tarafından konulan pano ve sanal bindirmeden kaynaklandığı anlaşılmıştır."

ARA SICAK! RAKI İÇENLER ÖLDÜ DE SU İÇENLER ÖLMEDİ Mİ?

DİŞİ AĞRIYANA MÜJDE

Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde yeni bir dönem başlıyor. İzmir Dişhekimleri Odası Başkanı Turgan Ülker, "Kamuda hizmet alamayan hastalar sevkle gittikleri muayenehanelerde tedavilerini yaptıracak. Asgari ücret tarifemizden ödeyecekleri fatura bedelini de bağlı bulundukları kurumdan geri alacak. Bu devrim niteliğinde bir karar ve uygulama" dedi.

ARA SICAK! BİR PARÇA PAMUĞUN ÜZERİNE BİRKAÇ DAMLA RAKIYI DAMLATIN. SONRA DA AĞRIYAN DİŞİNİZİN ÜZERİNE KOYUN! RTÜK HADİ BUNA DA BİR ŞEY DESİN! AMAN SAKIN OLA Kİ, GAZETELERE GEÇEN 'O' VATANDAŞIMIZ GİBİ, AĞIRAYAN DİŞE KURŞUN SIKMAYIN!

BİR BİLMECEM VAR ÇOCUKLAR

Yok yok Mehmet Ali Erbil'in bilmecesi gibi değil! Karadeniz deyince aklıma geldi! Bugün duydum, sizlerle paylaşmak istedim..

Temel: Bir bilmecem var kardeşim!

Dursun: Haydi sor sor..

Temel: Kanadı vardır uçamaz, peteği vardır bal yapamaz..

Dursun: Ben öyle arının anasını, avradını?

ARA SICAK! DURSUN'UN CEVABININ DEVAMINI YAZAMAM, BU KEZ RTÜK KARIŞIR İŞE..

NE ÖDÜLMÜŞ BE!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar hiç olmamış bir şeye imza attı. Yaşayan biri olimpiyat, diğeri iki dünya şampiyonuna daha yaşarlarken mezar yeri hediye etti. 77 yaşındaki Roma Olimpiyatı Şampiyonu Müzahir Sille, dünya şampiyonu Yaşar Yılmaz ve defalarca dünya ikinciliği kazanmış Dursun Ali Erbaş'a kazandıkları başarının bedeli olarak mezar yeri hediye edildi. Hem de şampiyonlar daha hayattayken!

ARA SICAK! EEH YUH YANİ? YORUM MU BEKLİYORSUNUZ? DURSUN'UN ARISI.. DEYİM.. YETER!

HÜLYA KAPANDI

MAGAZİNKOLİK'te 3 haberi de okudunuz. 1- Kurban Bayramı'nı kastedip "Hayvan keserek bayram olmaz" diyerek tartışma yaratan ünlü sanatçı Hülya Avşar'a Diyanet'ten ve ilahiyatçılardan tepki geldi. 2- Hülya Avşar, 2000 yılının ilk aylarından buyana yayın hayatını sürdüren Hülya Dergisi'nin yayın hayatına son ver[il]di [mi] acaba? 3- Hülya Avşar'ın annesi Emral Avşar, kızı Helin Avşar tarafından apar topar hastaneye kaldırıldı ve hemen yoğun bakıma alındı [çok şükür iyiymiş]

ARA SICAK! HÜLYA KAPANDI.. YOK YOK TESETTÜRE FALAN GİRMEDİ, DERGİSİ KAPANDI! 25 YIL HİZMET VERDİĞİ HEY DERGİSİ KAPANAN BİR GAZETECİ OLARAK BUNUN ACISINI BİLİRİM! DEMEM O Kİ, AH BE AVŞAR KIZI, GÜNDEME GELECEĞİM DİYE OLUR OLMAZ LAFLAR ETME.. BAK YUKARIDA ALLAH VAR!

NURİ YUKARIDAN SEYREDİYOR

Aralara fıkra serpiştirmezsem, bu yaz günü bu yazı çekilmez.. Akıl hastanesinde bir grup sinir hastası bir grup kurmuş konser veriyor. İkinci şarkıdan sonra solist "Bu şarkımızı Nuri'ye ithaf ediyoruz.. İnanıyoruz ki Nuri şimdi yukarılardan bir yerlerden bizi seyrediyordur" diyor.

Sahnenin hemen yanındaki koca çınar ağacının tepesine tüneyen Nuri'nin sesi duyuluyor:

"Yaaav, niye her zaman yukarılara çıkan ben oluyommm?.."

ARA SICAK! UNUTMAMALI Kİ SİZİ İZLEYEN BİRİLERİ MUTLAKA VARDIR!

RAHAT BIRAKIN BENİM 'TOMBİŞ'İMİ

Osman Yağmurdereli'nin piyasadaki birkaç şirkete 3.5 trilyonluk borcu olduğu ve borçluların tahsilat için Yağmur Ajans'ın kapısına gitmeye başladığı konuşuluyor. Yağmurdereli'nin ölümüyle birlikte Yağmur Ajans'ın başına geçen eşi Esin Hanım ise, bu borcu şu anda ödeyemeyeceği için redd-i miras yapacağı iddialar arasında yeralıyor. Yağmur Ajans'ın başına geçen Esin Yağmurdereli ise, çok üzüntülü olduğunu ve acısının çok büyük olduğunu söylerken, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını, redd-i miras gibi bir durumun söz konusu olmadığını, kendisinin ajansın başında çalışmaya devam ettiğini belirtti.

ARA SICAK! ALÇAKLIK, KENDİNİ BİLMEZLİK, YALANCILIK, İFTİRACILIK.. KELİME BULAMIYORUM. BULUYORUM DA SEVGİLİ PATRON NURCAN'IN BAŞI DERDE GİRMESİN DİYE YAZAMIYORUM. (Ayrıca Magazinkolik'i bu tarz boktan haberler yayınlamadığı için de tebrik ediyorum)YAHU OSMAN BABA HAYATTAYKEN NEREDEYDİNİZ? ŞİMDİ Mİ AKLINIZ BAŞINIZA GELDİ? KALDI Kİ SEVGİLİ 'TOMBİŞ'İMİN NASIL İYİLİK VE YARDIMSEVER BİRİ OLDUĞUNU CÜMLE ALEM BİLİR.

Sevgili Fikri, yazacaklarım şimlik bundan ibaret.. Gene yazacağım.. Sen rahat uyu.. Selahattin'i de öp benim için.. Sahi Barış(Manço) 'Baba', Cem (Karaca) 'Baba', Fikret '(Kızılok)Baba', Osman (Yağmurdereli)'Baba', Savaş (Dinçel) 'Baba', Suna (Pekuysal) 'Abla', Kazım (Koyuncu)'Kardeş' nasıllar? İyilerdir iyilerdir.. Tanrı hepinizi bizden çok seviyormuş ki, sizleri bizlerden önce aldı yanına..

[email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.