Aydilge... "BULİMİA SOKAĞI" ROMANI, KAYNAK KİTAP OLDU!..

Aydilge... "BULİMİA SOKAĞI" ROMANI, KAYNAK KİTAP OLDU!..

Genç neslin en dikkat çekici kadın sanatçıları arasında yer alan Aydilge, gençlere ilham vermeye devam ediyor.

Başarılı sanatçının 2002 yılında üniversitedeyken yazdığı ''Bulimia Sokağı'' adlı kitabı, İnönü Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde kaynak kitap olarak okutulduğu ortaya çıktı.

Yeme bozuklukları, yanlış diyetler, kozmetik ve estetik sektöründeki yanlış uygulamalar sonucu dünyada her yıl bir milyon kadının öldüğü gerçeğine dikkat çekmek isteyen Aydilge, yediklerini kusarak zayıflamaya çalışan 16 yaşındaki bir genç kızın bulimia hastalığına yakalanma sürecini konu edindiği kitabıyla edebiyat dünyasınında kapılarını ardına kadar araladı.

''İnsanlar kendilerini çirkin hissettirmezlerse, güzelleşmeye ihtiyaç duymazlar ve o zaman da dayatılan ürünleri tüketmezler.

O yüzden de sürekli kendimizi çirkin hissedip, bunu telafi etmek için dayatılan ürünleri satın almaya zorlandığımız bir sistemin içindeyiz'' diyen Aydilge, kitabında uyuşturucu ve aşk bağımlılığı konularına da parmak bastı.2009 senesinden itibaren İnönü Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde kaynak kitap olarak da okutulduğu öğrenilen Bulimia Sokağı, Aydilge'nin psikologlarla, yeme bozukluğuyla mücadele eden hastalarla ve yaptığı bilimsel araştırmalarla harmanladığı bir eser olma özelliği taşıyor.  

aydilge_kitap.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.