Bedük... "GICIK DEĞİLİM, KURALCIYIM"!..

Bedük... "GICIK DEĞİLİM, KURALCIYIM"!..

Ünlü sanatçı Bedük, Sabah Günaydın'dan Oguzhan Toracı İle bir röportaj gerçekleştirdi.

 Bedük'ün Sabah Günaydın'dan Oguzhan Toracı İle gerçekşetirdiği röportaj 

İlham arayışı için Londra’ya yerleştim

Bir süre önce Londra’ya yerleşen şarkıcı Bedük: Tebdil-i mekanda ferahlık vardır derler ya, o yüzden gittim. Belki de bir gün Japonya’ya da gidebilirim. Aslında buna ilham arayışı diyebiliriz 

Londra, beklentilerinizi karşıladı mı?

Kendime keyifli bir ortam yarattım ama şans faktörü de çok etkili oldu. Yeni stüdyomun büyüklüğü Türkiye'dekinin neredeyse beşte biri kadar ama kullanışlı. Yakaladığım müzik ortamı çok güzel, iyi bir karar aldığımı düşünüyorum. Bu sıralar, 'Flash Forward' isimli albümle 'Tam da ben' diyebildiğim bir işle geri döndüm. 

 Dans müziği üzerine çalışmalar yapıyorsunuz. Peki, Türkiye'de anlaşıldığınıza inanıyor musunuz?

Türkiye'de beni seven belli bir dünyam var; 16-35 yaş arası, üniversiteye giden, müzik dinleyen, rahat, dans etmeyi ve eğlenmeyi seven, kendini ifade etmekten çekinmeyen insanlara hitap ettiğimi düşünüyorum. İnsan kendine hayran olmalı ki yaptığı iş iyi olsun. Tabii bana club sanatçısı değil ama festival sanatçısı diyebilirsin.

GICIK BİRİ OLARAK GÖRÜLDÜM 

 Biraz ego mu var?

Hiç yok ama beni çok gıcık biri olarak gördükleri bir dönem oldu. Egolu ya da gıcık değilimdir ama işini iyi yapmaya çalışan, mükemmeliyetçi ve bazı kuralları olan biriyim. Yine de, 'Hallederiz baba' diyenler için gıcık biri olabilirim. 

 Elektronik müzikten vazgeçmediniz. Bunu kabullendirmek zor olmadı mı?

Kolay değil tabii ama aslında popüler müzik yapıyorum. Yaptığın işte risk almak zorundasın; ben ağır da bir risk aldım. Ne kadar yabancı dilde müzik yapıyor ya da dinliyor olsam da, ben Türk'üm ve bundan da gurur duyarım.

Kaynak:Sabah- Günaydın

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.