Ayşenur YAZICI

Ayşenur YAZICI

ECE; GEL ŞU YAŞLI TEYZENİ DİNLE, ŞAFAK'A EL VER VE KAHRAMAN OL!

Vicdana çomak sokmak için buradayım bugün!

Hayat parayla satın alınabilir mi? Evet alınabiliyor.

Peki, parayı çöpe atmak yaşamı öldürmek gibi bir şey olabilir mi bu durumda? Evet olur!

Adamın biri daha önce ailesinden biriyle çıktığını bildiği bir kıza âşık ve ona aşkını anlatmak için paranın ne kadar önemsiz olduğunu jestlerle (!) anlatmaya çalışıyor. İddialara göre 26 Bin avroluk saati denize fırlatıyor.

Şafak için bu rüyada görse inanmayacağı kadar büyük bir para! Şafak kim diyenler için anlatmalı bir kez daha: 25 yaşında bir kanserli öğretmen, hastalığı artık ne radyoterapiye tepki vermediği için ABD'deki deneysel tedaviye gitmek istiyor. Bir umut işte?

Para toplayamıyoruz! "Twitter"de? Gülben Ergen'den Mehmet Ali Erbil'e, kanser hastası kardeşini her gün hastanelere taşımakta olan Reyha Karaca'dan, İclal Aydın'a kadar yalvarmaktan anlatmaktan helak olmuş bir kesim var.

Twitter denilen yer bu kadar büyük bir yayılıma imkânı vermeseydi şu an hangi gazete başlığıyla Ankara'da bir parkta, ölümü de yaşamı da protesto eden, kanserin son raddesindeki gencecik öğretmeni duyurabilirdik ki?

Hikâyesini uzun uzun anlatmayacağım. Şu an internette aklı başında olan her insan ona bir şekilde rastladı ve biliyor artık?

O benim oğlumdan 2 yaş büyük daha hiç âşık olmadı, hiç sınıfa girip öğrencilerine ders anlatamadı, tatil planı yapmadı, öğretmen olarak atanmayı bekledi ve hastalığı sırtından atmayı! O kadar

Sağlık Bakanlığı Türkiye deneysel tedavinin karşılığı olmadığı söyleyip rapor çıkarmıyor. Resmi prosedüre uygun değilmiş. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl bir şey yapamayacaklarını söylüyorlar.

İsraftan koruma bakanlığı olsa acaba 26 bin avroluk saati denize atana ne yapamayacağını söylerdi?

Kafam karma karışık. Sizin de değil mi?

"Bir paket sigara paranızı Şafak'a verin" yaşamı ona armağan edin diyenler var, "Filistinli olsaydı Şafak daha çok dikkat çekerdi hayatta kalması" diyenler var, "Ajda konuya el atsa Şafak kurtulur" diyenler?

Ünlülerden tık yok?

Ben burada yalvarıyorum Ece Erken'e?

"Beni sevmez hatta benim yeteneklerimi kıskanıyorsun" bile dedi bana, "yaşlı" dedi... Olsun. Hepsi kabul.

Sana yalvarıyorum Ece, şu çocuğa söyle Şafak Bay için 300.000 TL yatırsın bankadaki hesabına bir hayat kurtulsun hem senin de gözüne girmenin en iyi yolu bu değil mi?

İyiliksever olmak başkasının da hayatına bir ışık olabilmek kadar bir erkeği kahraman yapan başka bir şey var mı?

Çocuk saati atmakla başladı, sonra telefonlar, pahalı ayakkabılar, evi barkı da atmadan denize sen bunu halledersin cancağızım!

Ben moruk olmaya da razıyım senin dediğin gibi, yeteneksiz olmaya da. Kabul? Yeter ki sen onu kahraman yap. Bir yaşam kurtulsun?

Bu konuyu sen noktala, bitsin Ankara'daki bir parkta hayata nanik yapan adamın bedbaht hikâyesi?

Yap bir kıyak artık? En güzel, en akıllı, en yetenekli, en muhteşem, en sevilen, en takipçisi bol bir numara süper kız!

Ayşenur Teyzen

Not ; bu arada bu yazı Ece Erken'in sevgilisinin 26 Bin Euroluk saati denize attığı söylentisi üzerine yazılmıştır? Eğer bu Erken'in reddettiği gibi olsa dahi, gene de genç kızımızın kahraman olma şansı hala devam etmektedir?

Bu arada bireysel olarak yardımcı olmak isteyenler için Şafak Bay adına açılmış olan Banka Hesap Numarası;

ZİRAAT BANKASI HESAP NO:1161 3341 4993 5001 Şube kodu:1161 Şafak Bay

iban:TR 68 00 01 00 1161 3341 4993 5001

[email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.