Ayşenur YAZICI

Ayşenur YAZICI

EVLEN BOŞAN, EVLEN BOŞAN, EVLEN BOŞAN, EV?..

Türkiye'den bir Jennifer Lopez fırtınası geldi geçti. On binlerce seyirci hayranlıkla seyretti, dinledi, sırtına Türk bayrağını da sardı ya, bayıldı herkes. Ne kadar mütevazı olduğu konuşuldu. Dış basında Jennifer hakkında çok farklı yazılar yazılıyor bazılarını aktarayım istedim. Durmadan evlenmek ve her sevgilisinden çocuk istemesi yazılıyor. Her ülkenin magazini aynı?

Sıradan insanlar yaptıklarında konusu bile edilmeyen olaylar, bir ünlünün başına geldiğinde yerden yere vurulur. Ünlü bir İngiliz magazin sitesindeki cümle ürkücücüydü: "Hollywood yeni Sodom Gomorra mıdır acaba" diyor makalede. Tanrının, ahlaksızlıkları sebebiyle yok ettiği şehirlerin adının Hollywood'a yakıştırılmasının altında, evlenip iki ay sonra boşanan, ünlülerin hayatı yatıyor.

Evlilik bu kadar ufalanmalı ve raydan çıkmalı mıdır diye sorgulayan makaleler var. Sonuçta ne hikmetse, halk ünlüleri örnek almaya (!) meyilli oluyormuş. Jennifer'i de yerden yere vuruyorlar. Son erkeği Casper, dailymail'e verdiği röportajda "patron odur" diyor.

www.celebdirtylaundry.com adresinde JLO yerden yere vurulmuş. Erkek arkadaşına verdiği haftalık 10.000 dolarlık harçlıkla dalga geçiyorlar. Yazı aynen şöyle:

"Jennifer Lopez Casper Smart ile Meksika'da bir yatta gizlice evlendi- evet doğru okudunuz. Jennifer Lopez'in hayatinin en büyük hatasını yaptığı ve aceleyle yapılan törende hiç bir hediye ve misafir yoktu. Simdi Casper, Jennifer Lopez'in ikizlerini evlat edinmek istiyor. Bu J.Lo' nun eski kocası Marc Antony'yi mutlaka çıldırtacak. Dahası, ana oğul zannedilen J.LO ve Casper cifti, ayrıca evlilik anlaşması imzalayarak Casper adli bu küçük jigoloya her sene 1 milyon dolar verilmesini karara bağladı. Birde ask parayla satın alınamaz derler. O zaman sunu soruyoruz, bu evlilikle kendini satmanın ne farklı kalıyor? Jennifer Lopez'den bunu cevaplamasını istemeyin"

Casper 25 yaşında bir delikanlı. Baba olacak kadar olgun dönemde değilim diyor. Jennifer'ın annesiyse, kızının aklını yitirmiş olduğunu söylüyor.

Hollywood'da boşanıp evlenen, bir daha boşanıp evlenen tek ünlü o değil! Evliliği 55 saat süren yıldızlar da var. Ama hiç birine bu kadar yüklenilmemiş.

Ne derseniz deyin o bir star! Ve iki yıldız bir araya gelince "ego" şimşeği çakıyor, bir arada kalamıyorlar. Bu sebeple ünlü starların çoğu sıradan insanlarla beraber olmayı seçiyorlar. En azından terazinin bir tarafının ne kadar eğilebileceği ilişkinin başından belli oluyor. Ünlü kadınların halktan birini seçmelerinin altında yatan sebebi de anlıyorum ben. O, karşısındaki erkeğin ulu Jennifer Lopez'e değil, sadece Jennifer'a âşık olmasını istiyor. Erkekse direkt yıldız Jennifer Lopez'e yaklaşarak bu ilişkiyi başlatmış oluyor. Sonrasıysa malum? Kadın ünlü, ona sadece sıradan bir kadın gibi davranıldığında ipler kopuveriyor.

Ünlü olmak Allah'ın verdiği büyük bir sınav kâğıdıdır ve "kibir sınanır" derim hep? Para her şey değildir. Özenilecek bir yanı yok. Hayatınızın etrafına o kadar dikenli teller çevriliveriyor ki mecburen özel (!) yaşamak zorunda kalıyorsunuz. Bankada kuyruğa girmek, otobüsle dolaşmak, pazardan domatesi elleyerek almak, canın sıkılınca deniz kenarında oturup sakince kahve içmek yasak!

Her şeyin bir bedeli var. Yıldızlar da bunu fazlasıyla ödüyor.

Hiç düşündünüz mü Türkan Şoray gibi bir sultan neden yalnız? Emel Sayın gibi bir güzellik abidesi neden sıcacık evinde erkeğine akşam yemeği yapamıyor? Deniz Akkaya gibi bir Afrodit neden yalnız?

Jennifer Lopez'in ilişki karnesi:

*Ojani Noa ile 1997de evlendi 10 ay evli kaldı

*Dansçısı Chris Judd ile 2001 de evlendi. Evliyken, restoranının açılışına çiçek yollayan Ben Affleck'le tanıştıktan iki ay sonra Chris-JLo çifti ayrıldığını açıkladı. Bu evlilik de 8 ay sonra bitmiş oldu.

*Ben Affleck ile nişanlandılar düğüne birkaç gün kala ayrıldılar.

*Marc Anthony ile önceden tanışıyorlardı. Marc evliydi, karısından boşandıktan 4 gün sonra 2004'te evlendiler. 2008'de çiftin ikiz çocukları oldu. 7 yıl sonra boşandılar.

*Marc'tan Ağustos ayında boşanır boşanmaz, kendinden 20 yaş küçük yakışıklı dansçısı Casper Smart ile beraber.

Meraklısına diğer evliliklerden notlar:

Kim kardishian Kris Humphries'le 72 gün evli kaldı.

Pamela Anderson: Tommy Lee ile tanıştıktan 96 saat sonra evlendi. Rick Salomon ile de 10 hafta evli kaldı

Nicolas Cage ve Lisa Presley evlenip, 3 ay sonra boşandı

Carmen Electra, Dennis Rodman ile 10 gün evli kaldı

Drew Barrymore Jeremy Thomas'la 19 gün evli kaldı

Britney Spears'ın Jason Allen Alexander'la evliliği 54 saat sürdü

Sinéad O'Connor ve Barry Herridge 16 gün evli kaldılar

Dennis Hopper and Michelle Phillips 8 gün evli kalabildiler

Debra Paget and Budd Boetticher evlendikten 22 gün sonra ayrıldılar?

Hemen ekleyelim bizdeki rekor'da dünyada hiçbir starda yok;

Hande Ataizi, Fethi Pekin ile yaptığı evliliği sadece 1 (BİR) gün sürdü?

[email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.