GÖNÜL YAZAR , SİBEL CAN , NİLÜFER, AJDA PEKKAN VE ALEYNA!..

Altın Kelebek ödül töreninde Aleyna Tilki yi izledim. Daha sonrasında yaptığı konuşma beni geçmiş yıllara götürdü.

Sanat küçük yaşta başlanarak yapılır. Ben 20 yaşıma geldim artık şarkı söyleyeceğim dediğinizde bile mutlaka önceden bir cevher vardır.

14 yaşımda başladım dedi Aleyna Tilki.

Ben onun geçmişini çok iyi bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da bu işte yükselmeye çok istekli olduğu .

Çocuk ruhuyla büyük işleri yapan herkes gibi yaşadığı hezeyanları içinde tutamayıp avazı çıktığı kadar dışarı haykırdıkça magazin dediğimiz çark bu işe bayıldı. Köpürterek tv kanallarında gazetelerde önümüze koydu.

Sosyal medya zaten böyle işlere bayılır. Aleyna bunun dışında kalmadı. Bilerek ya da öylesine herşeyini paylaşmaya başladı. Çünkü her yaptığı önüne haber olarak geldikçe basın danışmanlarının iştahı kabardı. Onu her halini medyaya taşıdılar. Aleyna da buna izin verdi.

Dün gece yaptığı konuşmada bir tür dertleşme vardı. Yaşı küçük olduğu için herkes onu anlayışla gülümseyerek izledi. Semiha Yankı 16 yaşında Eurovision şarkı yarışmasına gitmişti. Gönül Yazar , Sibel Can , Nilüfer, Ajda Pekkan sayamadığım onca yıldız da bu yaşta çoktan parlamıştı. Ama onların böyle konuşmalar yapmaya ya da duygularını halk önünde içinden geldiği gibi anlatmasına izin yoktu. Mahalle baskısı vardı. Hep mış gibi yaptılar. Hep şık, fit, mutlu göründüler. Mutsuzluklarını çoğu örtbas etti.

Ancak sosyal medyada kendimizle ilgili bir şeyler paylaşma merakı bu sonuçlara yol açtı. Dikkat edin yine de bir dönemin yıldızları temkinli.

Artık belki de Aleyna gibi olmak gerecek. O zaten Miley Cyrus gibi goncasından çıkmaya karar vermiş gibi görünüyor . Bunu dün geceki konuşmadan anladık. Aleyna olacağım diyor.

Bu da ondan daha çılgın görüntüler izleyeceğiz anlamında galiba.

Yolu açık olsun. Tek dileğim çocuk yıldızlar gibi bu geçişte kötü alışkanlıklar sahibi olmaması..

Yolun açık olsun Aleyna Tilki. Pardon ALEYNA...

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.