Hulusi Paşa Yazıyor... AYBAAARS! ANNEN ÖLMEDİ YAVRUM SHOW’A KAÇTI..

Piyasada sanki oyuncu kalmamış gibi yapımcıların dönme dolap gibi dönüp dolaşıp aynı isimleri farklı dizilerde karşımıza çıkartmaları gına getirdi..

 

Yani piyasada oyuncu mu kalmadı?

Özellikle anne, baba gibi roller için Yeşilçam’ın eski yıldızlarının neden kapıları çalınmaz ki! İlle de onları musalla taşında mı hatırlamamız gerekli..

nazelmas-cesme-11.jpg

Sözüm bu kez yaşlı değil genç yıldızlardan yana.. Naz Elmas.. Aynı anda iki dizide kamera karşısına geçince, benim de bu yazıyı yazmam şart oldu..

Fox TV’nin iddialı dizilerinden ‘Kördüğüm’de Kaan’ın (Aybers Kartal Özson) annesi Didem’i oynayan Naz Elmas, 1. bölümün sonunda kafasına sıkarak seyirciye veda etmişti..

Minik oğlunu, nikahsız kocası Ali Nejat’a (İbrahim Çelikkol) teslim eden Naz belki de sinema hayatının en küçük rolünü oynamıştı.

Minik Kaan günlerce gözyaşı döktü. Ona annesinin yukarıda bulutların üstünde olduğu söylendi. En sonunda mezarına götürüldü.

Ey Aybaaars; deden sayılırım güven bana..

Annen ölmedi yavrum, bulutların üzerinde falan da değil. Naz Elmas, Fox’a veda ettikten iki hafta sonra Show TV’de ‘İstanbul Sokakları’nda bu kez Sibel olarak karşımıza çıktı.

Nurgül Yeşilçay gibi dizilerden yana pek şansı olmayan Naz, umarız bu kez uzun süreli bir yapımla ekranlarımızda olur.

SAVULUN ABBAS’IN MELEKLERİ GELİYOR!

Hep Charlie’nin Melekleri olacak değil ya.. Bunlar da Abbas’ın Melekleri.. Yeşilçam’ın unutulmaz emekçilerinden Yusuf Atıcı’nın senaryosunu yazıp, yönettiği filmde, Doğan Akkaya, ‘Mafya Babası Abbas’ olarak hem güldürecek hem de aksiyon sahneleriyle sizi kendine hayran bırakacak.

abbas_1-001.jpgabbas_1-001.jpg

Dün (27 Mayıs Cuma) bütün Türkiye’de gösterime giren filmde ‘kadın oyuncu’ adeta kaynıyor: Berrak Deniz, Sevil Uyar, Bircan İpek, Seda Mutlu, Seçil Şahin, Deniz Gönen Türkcan, Sima Sarıkaya.. Filmin erkekleri ise; Doğan Akkaya, Kayra Şenocak, Sinan Bengier, Dost Elver, Ferdi Atuner, Alper can Aydın..

abbas_02.jpg

Şu sıkıntılı günlerde bolca kahkaha atmak istiyorsanız, haydi sinemaya..

BÜLENT ECEVİT; 91.. ÇİĞDEM TALU 77 YAŞINDA..

Bugün 28 Mayıs; Türk siyaseti ve Türk Müziği adına tarihi bir gün.. Gazeteci, şair, yazar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve Türkiye Başbakanı..

bulentecevit_01.jpg

Ve Türk halkının gönlündeki adıyla Karaoğlan.. 28 Mayıs 1925’te İstanbul’da dünyaya geldi. 1974 ile 2002 yılları arasında 5 kez Türkiye’nin başbakanlığını yaptı.

Bülent Ecevit, düşünceleri ve uygulamalarıyla, 20. yüzyıl Türk siyasal yaşamının en önemli siyasetçilerinden biri oldu. Karaoğlan; 5 Kasım 2006’da Ankara’da aramızdan ayrıldı.

Bülent Ecevit bugün doğumunun 91. yıldönümünde (28 Mayıs) 11.30- 12.00 saatleri arasında Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında mücadele arkadaşları ve sevenleriyle birlikte özlem ve hasretle anılacak..

Türk Pop Müzği’nin en önemli söz yazarlarından biri Çiğdem Talu, 1939 yılında İstanbul'da doğdu.

melihkibar_cigdemtalu.jpg

Robert Kolej’i bitirdi. Işık Lisesi'nde İngilizce öğretmenliği yaparken 1972'de "Ağlıyorum Yine" adlı ilk şarkı sözünü yazdı ve bu şarkı, Nilüfer'in "Kalbim Bir Pusula" adlı ilk plağının arka yüzünde yer aldı.

Bu plağın başarısı üzerine, başta Yeliz ve Füsun Önal olmak üzere herkese söz yazmaya başladı.

1975'de ilk defa yapılmakta olan Eurovision Türkiye elemelerine; Füsun Önal ("Minik Kuş"), Yeliz ("Hayalimdeki Adam") ve Uğur Akdora ("Anılar") için yazdığı şarkılarla katıldı.

Yine aynı yıl Melih Kibar ile tanıştı ve ekip olarak çalışmaya başladılar. İlk olarak Erol Evgin için "İşte Öyle Bir Şey"i yazdılar ve bu şarkının görülmemiş ölçüde ilgi görmesi üzerine Erol Evgin ile sürekli olarak çalışma kararı aldılar..

Hulusi Paşa: Hey gidi Karaoğlan’ım.. Hey gidi Çiğdem dostum.. Işıklarda uyuyun! Türkiye sizi unutmuyor ve unutmayacak da..

3 MİLYON KİŞİ SİNEMADAN ÖNCE CİNNİ: UYANIŞ’IN FRAGMANINI İZLEDİ!

Türk Rock Müziği’nin genç starlarından Emre Aydın çocukluk hayalini gerçekleştirdi. Ve ‘Cinni: Uyanış’ı tamamlandı. Film dün (27 Mayıs) gösterime girdi. Emre Aydın; önce senaryosunu yazdı, sonra yönetmen koltuğuna oturdu..

cinni_afis.jpg

‘Motor’ dedi.. Ve Türk sinemasının sayılı sayıdaki korku filmlerinden biri daha çekildi.. 12 Nisan 2016 tarihinde filmin fragmanı YouTube’da yayınlandı.

25 Mayıs’ta 3 milyon 36 bin 552 kişi tarafından izlendiği ortaya çıktı..

Başlıca rollerinde Eda Köksal, Gökçen Gökçebağ, Merve Deniz, Birgül Kenarcı, Adem Köksal ve Yiğit Aydın’ın rol aldıkları filmin konusu özetle; Her gece kabuslarında yanında cesetler gören bir kadın bu sorunlarından kurtulmak için bir psikologa gider kendindeki sorunlar aslında çocukluğundaki bir sırla ilgilidir.

2 Şubat 1981 Isparta doğumlu (35 yaşında) Emre Aydın; bugüne kadar ‘Aşk Hırsızı’ (konuk sanatçı) ve ‘Ezel’ dizileriyle ‘İki Dil Bir Bavul’ filminde oyuncu olarak kamera karşısına geçmişti.

Hulusi Paşa: Emre Aydın bakalım müzikteki başarısını sinemada da tekrarlayabilecek mi?

HAYIRDIR İNŞALLAH 1

Hayırlı bir damat; kazanılmış bir erkek evlat demektir. Hayırsız bir damat; kaybedilmiş bir kız evlat demektir (Kanal D ‘Kısmetse Olur’ Evi’nden)

HAYIRDIR İNŞALLAH 2

TV8’in ‘Fenomen’ yarışmasının ikinci etabı başladı.. Yeni yeni oğlanlar, kızlar.. Gece saat 03.. Çalışmaya dalmışım.. Ekranda bir gürültü.. Döndüm baktım.. ‘Kısmetse Olur’un gündüz yayını tekarlanıyor sandım..

Hayır.. ‘Feromen’miş.. Ama yeni oğlanlar, kızlar.. Kısmetse Olur’un kızlarına, oğlanlarına; tip olarak, ses olarak, kavga olarak bu kadar mı benzer?..

Bu Acun’un vardır gene bir bildiği..

BU, ŞU, O..

Cansu: Ben bununla bi çay içerim yaa!

fox_cansu.jpg

Zuhal Topal: Cansuu; biz sadece cins isimlere bu, şu, o diyoruz. Tamam mı tatlım.. İnsanlara adıyla hitap ediyoruz..

GÜZELLİĞİN SIRRI; EŞEK SÜTLÜ SABUNDA

Gül Gölge Saygı; uzun süren ekran sessizliğini ‘Gardırop Savaşları’ adlı yarışma programıyla bozdu.. Ve gördük ki Gül Gölge, yıllara meydan okumaya devam ediyor. Posta’dan Kezban Yılmaz’a konuşan Gölge, güzellik konusunda ilginç açıklamalar yapmış:

“Yaşamayı seviyorum. En zor anımda bile gülmeye çalışırım. Hayata bakışınız olumluysa, bu güzelliğinize de yansıyor. Ayrıca fazla makyaj yapmamaya çalışıyorum.

Gece yatmadan mutlaka yüzümü eşek sütlü sabunla yıkarım. Eşek sütü inanılmaz faydalı. Sabah kalktığımda cildimde bir yağlanma olmuyor..”

Estetik var mı?

“Estetik yok ama kaş arama botoks yaptırıyorum..”

Fiziksel olarak beğenmediğiniz bir tarafınız var mı?

“Yok, çok şükür. Annem bana hep şunu öğütledi: Güzelliğine güvenme bir sivilce yeter, parana güvenme bir kıvılcım yeter.

HEMŞERİM MEMLEKET NİRE?

‘Kim Milyoner Olmak İster’de Bir Yarışmacı: 5 yıllık hostesim.. Karadeniz’e uçuyorum sadece.. Karadeniz insanı mükümmel.. Onlara bayılıyorum.. Koltuklarına oturup, kemerlerini bağlayıp, yanındaki yolcuya ‘Yolculuk nereye?’ diye sorana ilk kez Karadeniz uçuşlarında rastladım..

‘ONUNKİ UÇAKSA, BENİMKİSİ OTOMOBİL..’

Bülent Ersoy, Günay restorandaydı.. Onu dinlemeye gelenler arasında Ebru Polat da bulunuyordu. Seksi şarkıcı parmağındak yüzükle hemen dikkati çekiyordu..

Değeri sorulduğunda ‘4 karat, 120 bin dolar değerinde..’ dedi. Sonra da ekledi: ‘Bülent Hanım, geçenlerde parmağındaki yüzüğü göstermiş ve uçak değerinde olduğunu söylemişti.. Benim yüzüğüm onunkisinin yanında ancak otomobil değerindedir..’

EV ALMA KOMŞU AL DERLER! AMA..

‘Asla Vazgeçmem’ dizisinin yıldızı Tolgahan Sayışman dünyaca ünlü isimlere komşu olmaya devam ediyor. Oyuncu, kasım ayında kız kardeşinin yaşadığı Los Angeles’ta 430 bin dolara ev satın almış, Lindsay Lohan ile Iggy Azalea’ya komşu olmuştu.

tolgahansayisman-pilot.jpg

Sayışman geçtiğimiz günlerde ABD’deki ikinci evini Miami’den aldı. Ünlü oyuncu, 290 bin dolar ödediği Lincoln Road’daki Star Island manzaralı yeni eviyle bu kez Kim Kardashian, Paris Hilton ve Lenny Kravitz’e komşu oldu. Sayışman’ın yeni evini dekore ettirdikten sonra kiraya vereceği öğrenildi.

‘Ev Alma Komşu Al’ sözünü belli ki bizim Tolga yanlış anlamış.. Ben olsam, gücüm de yetse yukarıda adı geçen komşuları alırdım..

ERHAN; KURTLAR VADİSİ’NDE Bİ KIYMALI YUMURTA YAPTI..

‘Kurtlar Vadisi’nin 10 yıllık en sadık izleyicilerinden biri olarak; bir gece bana kötülüklerin en büyüğünü yapacakları aklımın ucundan bile geçmezdi..

Geçen hafta izlediğimiz bölümün son sahnelerinde; kahramanlarımızın karnı acıkmıştır.. İhale; Güllü Erhan’a (Erhan Ufak) kalır.. Girer mutfağa.. Kardeşim saat gecenin 11’i..

kurtlatvadisi_gulluerhan.jpg

a-Evde yumurta var mı?

b-Kıyma var mı?

c-Onları aynı tencere tavda buluşutaracak ikinci bir şahıs var mı?

Allah’tan ilk ikisi vardı da; ikinci bir şahsın olmasına gerek kalmadan sıvadım kolları ben de.. Ağzınız sulanabilir, bi yeriniz şişiverir.. Onun için TV8’in ‘baş aşçısı’ sevgili Arda’nın mutfağına girip sizin için de bir tarif aldım..

Malzeme: 2 yemek kaşığı tereyağı, 250 gr. Kıyma, 1 adet soğan,  1-2 adet sivri biber, 2-3 adet domates – soyulmuş, doğranmış, 1 tatlı kaşığı toz şeker, tuz, karabiber, 4-5 adet yumurta

Yapılışı: Tereyağını tavada eritin. Kıymayı ekleyip kavurun. Ardından yemeklik doğranmış soğanı ilave edip kavurmaya devam edin. Biberleri halka halka doğrayın. Tavaya ekleyin. Biberler tam ölmeden domates, tuz ve karabiberi ekleyip karıştırın. Şekeri ekleyip çevirin. Harç tamamen suyunu çekmeden, üzerine yumurtaları göz göz kırın ve istediğiniz kadar pişirip, sıcak servis edin.

Hadi afiyet olsun.. Bu kıyağımı da unutmayın..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.