İpek Tuzcuoğlu... ‘YARIM’A RENKLİ LANSMAN!

İpek Tuzcuoğlu... ‘YARIM’A RENKLİ LANSMAN!

İpek Tuzcuoğlu'nun şiir ve aforizmalarını yazdığı Alfa Yayın Grubu’nun bünyesinde bulunan ‘Mona Kitap’tan çıkan aşk şiirleri kitabı 'Yarım'ın lansmanı gerçekleşti.

Lansmana katılanlar arasında İlhan Şen, Erkan Bektaş, Özcan Deniz ve eşi Samar Dadgar, Aslıhan Güner, Aslı Turanlı, Yaşar Gündem, Burcu Karadağ, Cenk Eren, Ali Pınar, Goncagül Sunar, Eylem Yıldız, Nilay Cafer, Ümit Temurçin, Tamev Derneği Kurucu Başkanı Nuray Derinçay Marçak, TBMM Üyesi Lütfü Türkkan, Prof Dr. gibi tanınmış isimler de vardı.

ipektuzcuoglu-kitaptanitim2.jpg

Asmalı Konak dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan Liva Etiler'in sahibi Erkan Atbin, Tuzcuoğlu'na kitabının kapağının yer aldığı bir pasta hazırlayarak sürpriz yaptı. İpek Tuzcuoğlu pastayı İlhan Şen ve Erkan Bektaş ile birlikte kesti. 
 
Lansmanda Tuzcuoğlu, ‘Gaia’N Uranos’ kıyafetiyle göz kamaştırdı. Ünlü oyuncu kitapta yer alan şiirlerden seçtiklerini 'Safir' dizisinde birlikte rol aldığı İlhan Şen ve Erkan Bektaş ile birlikte seslendirdi. Tuzcuoğlu, Şen ve Bektaş lansmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 
 
İlhan Şen kitapta okuduğu bir şiiri istek üzerine kameralar karşısında da okudu. Şen "Aşk senin için nedir?" sorusuna, "Buna bir keresinde, “Ne bileyim ben” demiştim. Bilinmediği için asırlardır bir şeyler yazılıyor.

Herhalde halen tanımını arıyoruz" yanıtını verdi. Tuzcuoğlu ise Bektaş'a, "Bizim jenerasyon için aşk ne?" diye sordu. Bektaş; "Müthiş başlayan, hüsranla biten, genelde yarım kalan bir şey. Şair ve şiirleri merak ederim.

Bu şiirleri ise bu kadar iyi beklemiyordum. Başucu kitabım olacak. Bunlardan bazılarını seslendirmiş olmak benim için şeref" diye cevap verdi.
 
‘YARIM’ TAMAMLANMAMIŞ AŞKLAR İÇİN 
ŞAHANE BİR KILAVUZ KİTAP
Tuzcuoğlu, "Kadınlar sanırım daha çok ilgi gösterecek kitaba. Biz daha duygusalız. Yarım kalmışlıkları kadınlar kendi içlerinde yıllarca devam ettirebiliyor. Biz birbirimizle bütünleşmeye çalışıyoruz. Bunu aşkla yapmaya çalışıyoruz.

Tabii ki mutlu aşklar da var. Ama tamamlanmamış aşklar için şahane bir kılavuz oldu bu kitap. Aşk sadece kadın-erkek ilişkisinden değil tabii ki. İlahi aşk, maneviyat, doğa ve meslek aşkı da var içinde" ifadelerini kullandı. 
 
SIRADA ROMAN VE SENARYO VAR
Kitaptaki şiir seslendirmesiyle ilgili soruları yanıtlayan İlhan Şen, "Bu kitap çocuğumuz gibi. Her bir şiirin yazımına şahit oldum" dedi. Tuzcuoğlu, "Bu iki ismi nasıl ikna ettiniz?" sorusuna, "Gönül dostluğu bizimkisi.

Ömürlük olduk biz. Kitabın devamı roman olarak gelecek. Sonra sinema filmi. Senaryoyu İlhan Şen'le yazacağız" yanıtını verdi.

ASMALI KONAK’TAKİ DÖRT OYUNCU YILLAR SONRA YANYANA GELDİ 
İpek Tuzcuoğlu’na 'Asmalı Konak'ta rol aldığı oyuncu arkadaşları Özcan Deniz, Goncagül Sunar ve Eylem Yıldız da lansmana gelerek destek verdi. Kapadokya'da çekilen efsane fenomen dizi için Kapadokya’dan bahseden Deniz, "Orası acayip bir yer.

ipektuzcuoglu-kitaptanitim1.jpg

Oranın büyüsü var. Sonra yine gittim ama değişmiş. Şimdi turistik bir yer haline gelmiş. Orada çekilen bir iş kalitesi ne olursa olsun tutuyor. Bizim diziyle bir coğrafyanın kaderi değişti" dedi. 
 
TUZCUOĞLU: “KADINLARDA ZAMANSIZ KADIN AJDA PEKKAN’SA 
ERKEKLERDE DE ÖZCAN DENİZ’DİR” 

Deniz, "Kadınlar tarafından çok seviliyorsunuz, bunu nasıl başarıyorsunuz? Kadın grubuyla büyümenin etkisi var mı?" sorusuna, "Ailemin %90'ını kadındı. Kadınlara karşı davranışlarımla ilgili ayrı bir özenim var" yanıtını verdi.

Araya giren Tuzcuoğlu, "Özcan Deniz zamansız bir adamdır. Nasıl kadınlarda Ajda Pekkan'sa, erkeklerin zamansız adamı da Özcan Deniz'dir derken Deniz ise, "Sahne dinç tutuyor. Sahnede 15-20 yaşına düşüyorum. Kendime getiriyor. Kendimi ekstra da yormuyorum. Samar bana iyi bakıyor" karşılığını verdi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.